PLISA ANWIS – system wielu możliwości

Żaluzje plisowane, nazywane potocznie plisami, zyskują coraz większe grono zwolenników. Nie bez powodu, to jedne z najnowszych i najciekawszych osłon przeciwsłonecznych dostępnych na rynku. Dużą zaletą plis jest swoboda w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny żaluzji plisowanych można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, zasłaniając od góry i od dołu jedynie wybrany fragment szyby. W ten sposób plisy mogą utworzyć w kuchennym oknie ”zazdrostkę”. Jest to możliwe dzięki ich specjalnej konstrukcji. Plisy - w przeciwieństwie do rolet - nie mają rury nawojowej, na którą nawijana jest tkanina. Składają się z rynny górnej i dolnej, do których zamocowany jest materiał złożony w harmonijkę o szerokości około 2 cm. Osłony montuje się głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych.

czerwony fotel na nóżkach, drewniana podłoga, żaluzje Anwis
Żaluzja plisowana PLANET

Wszechstronność plis

Plisy przeznaczone są do montażu na oknach standardowych, dachowych, w witrynach, ogrodach zimowych oraz innych wnękach. Swoją wszechstronność zawdzięczają łatwości dopasowania do różnych kształtów. Są praktycznie jedyną osłoną, którą można zastosować na oknach o nietypowej formie, na przykład półkolistych, trójkątnych, trapezowych i innych wielokątnych. Warto zaznaczyć, iż nietypowe kształty nie ograniczają możliwości swobodnego otwierania i zamykania żaluzji. Konstrukcja plis pozwala osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od kąta ich nachylenia do poziomu. Ze tego względu często wykorzystuje się je w osadzonych skośnie oknach dachowych i poziomych przeszkleniach ogrodów zimowych.

Atrakcyjna kolekcja tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających - w ofercie firmy ANWIS obecnie jest to ponad 350 rodzajów - pozwala idealnie dopasować plisy do funkcji, jaką mają pełnić. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch rodzajów tkanin w jednej żaluzji plisowanej, na przykład połączenie tkaniny „firankowej” i zaciemniającej. Półprzezroczysty materiał pozwoli przesłonić okno w ciągu dnia, chroniąc wnętrze domu przed wzrokiem ciekawskich, a jednocześnie wpuści do wnętrza rozproszone światło. Konstrukcja systemu żaluzji plisowanych z zastosowaniem dwóch tkanin pozwala sterować, każdą z tkanin osobno. Zaciągnięcie podczas słonecznego dnia materiału, który nie przepuszcza światła ograniczy nagrzewanie wnętrza.

czarna żaluzja w kwiaty Anwis, czerwony fotel, czerwona pościel
Żaluzja plisowana VS

Wysoka jakość tkanin gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie plis. Dodatkowo żaluzje plisowane łatwo jest zdjąć i wyczyścić. Część tkanin plisowanych może być prana w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30°C. Po delikatnym odciśnięciu wody harmonijka zachowuje swój kształt. Nawet po wielu latach plisy nie wygładzają się.

Wygodny sposób obsługi

Firma ANWIS posiada szeroką ofertę systemów żaluzji plisowanych. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem sterowania oraz miejscem przeznaczenia. Plisami można sterować za pomocą uchwytów, sznurków, korby, a także elektrycznie np. za pomocą pilota. Ze względu na miejsce montażu żaluzji plisowanej warto zwrócić uwagę na typ zastosowanego systemu. Do okien dachowych najlepiej zastosować żaluzje z „podwójnymi prowadzeniem linkowym” lub z prowadnicami (system DF komfort). W ogrodach zimowych, doskonale sprawdzi się system ANWIS PL wyposażony w nierdzewne linki stalowe w otulinie odpornej na promienie UV. Żaluzje plisowane PL mogą "pracować" w dowolnie nachylonej płaszczyźnie, od pionowej, przez ukośną, aż do poziomej. Ten system sterowania idealnie pracuje w oknach uchylnych, dachowych i usytuowanych poziomo. Tkanina jest stabilnie utrzymywana blisko szyby, więc nie ugina się (nie łódkuje) pośrodku swojej szerokości.

Mechanizm blokujący, we wszystkich systemach, pozwala zatrzymać żaluzję na dowolnej wysokości. Ręczne sterowanie tego rodzaju osłonami, zamontowanymi na oknach osadzonych wysoko, znacznie ułatwi sztyca, czyli drążek ze specjalnym uchwytem.

Żaluzje plisowane mogą być też wyposażone w napęd elektryczny, uruchamiany za pomocą pilota lub przycisku naściennego. Sterowanie elektryczne doskonale sprawdzi się we wnętrzu, w którym zamontowanych jest stosunkowo dużo plis lub są one usytuowane w trudno dostępnych miejscach.

Atutem żaluzji plisowanych jest również to, że plisa po całkowitym zsunięciu przesłania jedynie niewielką powierzchnię szyby.

Chcesz zobaczyć więcej informacji o produktach objętych wrześniową promocją? Zajrzyj na stronę http://oferta.anwis.pl/do/pages/zaluzje-plisowane-kupon-rabatowy!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja okna
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja okna
Komentarze