Czego szukasz?
Zobacz także
Intellio designers projekty wnętrz
Intellio designers projekty wnętrz
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Inspiracje od Intellio designers - gdy kuchnia staje się salonem

O kuchni pięknej i funkcjonalnej marzy każdy. Od tych właśnie marzeń zaczyna się nasza wizja domu. Idea wspólnego, rodzinnego gotowania, jedzenia, przebywania ze sobą jest na tyle przekonująca i wartościowa, że często decydujemy się, aby kuchnia była wnętrzem otwartym.

Przestrzeń bez ścian to czasem też konieczność. W małych mieszkaniach, gdzie kuchnia ma zaledwie 4-5 m2 (czasem mniej) wyburzenie ścian i zaprojektowanie otwartej przestrzeni dziennej to jedyne funkcjonale rozwiązanie. Projektanci z Intellio designers radzą i pokazują konkretne aranżacje, które pomogą Wam osiągnąć wymarzony efekt!

Część osób woli kuchnię zamkniętą, z uwagi na to, że traktuje ją jako wnętrze prywatne, służące tylko i wyłącznie do przechowywania żywności oraz przygotowywania posiłków. Nie musi tak być wszystko zależy od sposobu, w jaki urządzimy to wnętrze. Zapewniamy - kuchnia może być przestrzenią reprezentacyjną. No co zatem zwrócić uwagę, aby tak się stało?

W tym przypadku kuchnia, która stanowi integralną część z innymi pomieszczeniami, mamy do czynienia z aranżacją dwóch wzajemnie przenikających się wnętrz. Warto tu zachować wspólną stylistkę, tonacje kolorystyczne materiałów wykończeniowych oraz spójne linie wzornicze. Różnorodność jest oczywiście mile widziana w detalach. Zachęcamy do eksperymentowania z fakturami, stopniem połysku materiałów oraz formatami płytek, parkietu czy paneli.

<p>Jednymi z najczęściej wymienianych wad kuchni otwartych są szumy wydawane przez sprzęt AGD oraz zapachy przyrządzanych potraw, które bez problemu rozprzestrzeniają po całym domu. Na etapie kupna okapu warto więc przeanalizować jego parametry szczególnie pod kątem głośności i mocy.</p>

Jednymi z najczęściej wymienianych wad kuchni otwartych są szumy wydawane przez sprzęt AGD oraz zapachy przyrządzanych potraw, które bez problemu rozprzestrzeniają po całym domu. Na etapie kupna okapu warto więc przeanalizować jego parametry szczególnie pod kątem głośności i mocy.

Zwykło się mówić, że kuchnia otwarta bardzo dobrze sprawdza się w małych domach i mieszkaniach. Ma ona jednak niepodważalne zalety niezależnie od tego na jakim metrażu jest realizowana. Przestrzeń nieograniczona ścianami działowymi stwarza bardzo duże pole do popisu. Układ sprzętów i mebli może być nie tylko funkcjonalny, ale też idealnie wpisujący się w potrzeby użytkowników. Dodatkowo pomieszczenia sprawią wrażenie bardziej przestrzennych i doświetlonych, co wpływa pozytywnie na ich odbiór.

Nie do przecenienia jest fakt, że dzięki połączeniu salonu i kuchni udaje się wygospodarować miejsce na bar lub stół tworząc dodatkowe miejsce do wspólnego biesiadowania.

Więcej naszych projektów znajdziecie tutaj. Zapraszamy!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności