Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
VIBIA
VIBIA
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

WIREFLOW: lampy narysowane w powietrzu

Designer Arik Levy, autor WIREFLOW, mówi, że jego lampa łączy w sobie „Obecność i nieobecność, przejrzystość, płynność i blask”. Co wyróżnia to niezwykłe oświetlenie?

WIREFLOW to kolekcja opraw oświetleniowych, których struktura przypomina zawieszone w powietrzu ażurowe bryły. Lampa jest nową interpretacją klasycznego kandelabru: zaprojektowana z polotem, „zakręcona”, na wskroś współczesna. Elegancka, jakby narysowana w powietrzu czarną kreską struktura składa się z kombinacji przewodów elektrycznych i prostych, lakierowanych opraw. To one kreślą w powietrzu dynamiczne, przestrzenne kształty. Zwielokrotnienie graficznych, wyrazistych linii daje możliwość niezliczonych kombinacji, za każdym razem pozwalając osiągnąć odmienny efekt. Lampy WIREFLOW, zawieszone w przestrzeni, są tak lekkie, że wydają się niematerialne.

WIREFLOW zaznacza swoją obecność w przestrzeni kreśląc geometryczne kształty 2D lub 3D przewodami, biegnącymi w dwóch albo trzech kierunkach. Pomimo znacznych niekiedy rozmiarów (np. 150 cm x 250 cm; 322 cm na 200 cm), lampy zachowują efekt otwartej przestrzeni i przejrzystości powietrza, przez które przepływa światło.

WIREFLOW pozwala także na tworzenie oświetlenia zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Na stronie Vibia.com projektanci i architekci mogą dowolnie eksperymentować, mają też szansę zobaczyć własne wizje na symulacjach, umieszczając swoje wersje lamp WIREFLOW w przestrzeni.

Przedstawiamy designera: Arik Levy

Artysta, inżynier mechanik, fotograf, designer, producent filmów... Arik Levy umiejętności i talenty ma liczne i dotyczą one wielu dziedzin. Jego prace można spotkać w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie. Urodzony w Izraelu artysta mieszka i tworzy w swoim studio w Paryżu.

Jako projektant wnętrz współpracował m.in. z firmami tak znanymi, jak Vitra, Zanotta, Cassina i Ligne Roset. Podziwiany na wszystkich kontynentach za projekty mebli i lamp, designer Arik Levy pracuje też dla artystów tańca współczesnego i opery, zaprojektował również linię akcesoriów i odzieży hi-tech dla firm z Dalekiego Wschodu. Z VIBIA współpracuje od 2010 r.

Zaprojektował dla firmy kolekcje lamp RHYTM, FOLD, WIREFLOW.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności