Wybieramy: Schody nowoczesne czy klasyczne?

Kręte czy proste, ze szklanymi balustradami czy drewnianymi, ciemne czy jasne, nowoczesne czy klasyczne... Schody zajmują szczególne miejsce w dwupoziomowym mieszkaniu czy domu. Doskonale zaprojektowane stopnie i balustrady mogą stanowić ozdobę i stać się dopełnieniem przedpokoju czy salonu, podnosząc tym samym walory estetyczne całego wnętrza. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze schodów?

Zobacz schody Marchewka >

Schody jako element dekoracyjny wnętrza

Schody są inwestycją na długie lata. W obecnych czasach zmienił się sposób postrzegania schodów jedynie jako części domu służącej do przemieszczenia się z jednego piętra na drugie. Pięknie wykończone stopnie i balustrady, zgodnie z trendami, powinny dopełniać i stanowić ozdobę aranżacji. W efekcie bardzo często schody stają się centralnym, mocnym punktem projektu wnętrza.

Wybierając schody nie powinniśmy podejmować decyzji pod wpływem chwili. Wśród gotowych i na zamówienie konstrukcji znajdziemy rozwiązanie pasujące do naszej stylistyki i preferencji. Wśród wiodących trendów królują nowoczesne rozwiązania, w których tradycyjne balustrady zastępowane są szklanymi, eleganckimi liniami. Nowoczesne wzornictwo wyróżnia prostota i design, który sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych czy skandynawskich.

Klasyczne schody są doskonałym pomysłem wykończenia dużych i eleganckich pomieszczeń, takich jak apartamenty, hotele, wnętrza publiczne czy wille. W efekcie kręcone, spiralne balustrady czy płynne linie doskonale wkomponują się we wnętrza klasyczne, tradycyjne oraz glamour. Wymyślne, drewniane konstrukcje wprowadzają do aranżacji harmonię i estetykę nawiązującą do starego wzornictwa.

Schody nowoczesne czy klasyczne?

Projektując wnętrze, w którym będą znajdowały się schody warto zastanowić się jaka konstrukcja sprawdzi się we wnętrzu. W zależności od wielkości pomieszczenia, stylistyki oraz umiejscowienia schodów mamy do wyboru proste lub bardziej skomplikowane formy. Pamiętajmy, że stylistyka schodów jest istotnym czynnikiem, który musi nawiązywać do ogólnego trendu aranżacji i ją dopełniać. Schody klasyczne są mocnym akcentem i elementem, który zauważalny jest w pierwszej kolejności we wnętrzu. Nowoczesne wzornictwo natomiast pozwala elastycznie dopasować schody do każdego projektu.

Zobacz film >

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
My mamy drewniane z lekko secesyjną, kutą balustradą od http://seroczynski.info.pl/ Panowie są mistrzami w swojej dziedzinie.
  • Dodano 4 lata temu