Czego szukasz?
Zobacz także
onemarket.pl - meble i dodatki
onemarket.pl - meble i dodatki
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Siła tkwi w prostocie

Zanim urządzimy nasze wymarzone mieszkanie przeglądamy tysiące inspiracji. Kolorowe magazyny czy strony internetowe są „kopalnią” kreatywnych pomysłów. Jednak w czasie naszych inspiracyjnych poszukiwań łatwo zgubić wyznaczony kierunek. Na szczęście istnieją obecnie trendy, które warto powielać i wprowadzać do wnętrz. Wyglądają nie tylko imponująco i przytulnie, ale dzięki odpowiednio dobranym przedmiotom przez długie lata będziemy mogli cieszyć się aktualną i modną stylistyką.

Prawda jest taka, że nie musimy inwestować w skomplikowane kreacje. Prostota jest najlepszym pomysłem na urządzenie wnętrza. Zachwyceni minimalizmem, naturalnością drewna oraz wyjątkowym łączeniem różnych faktur i barw mówimy zdecydowane: „TAK!” dla stylów eklektycznych, które łączą w sobie piękno skandynawskiego kunsztu i industrialnej skromności. Pobudzające zmysły i wyobraźnię przedmioty dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu. Harmonijną całość uzupełnią odpowiednie barwy. Stonowana kolorystyka wprowadzi do wnętrza spokój, mocna natomiast dynamizm.

Drewno i beton – duet idealny

Przewodnim motywem wnętrza jest barwa. Naturalna kolorystyka wprowadzi do wnętrza poczucie bezpieczeństwa, spokoju i harmonii. Ciepłe barwy drewna doskonale odnajdą się w każdej stylistyce. W eklektycznych, nowoczesnych mieszkaniach często wykorzystuje się ten szczególny materiał w wykończeniu aranżacji i dodatkach. Drewno pojawia się zatem na podłogach, meblach, a nawet ścianach i sufitach. Efektem jest stylistyka emanująca niezwykle przyjazną aurą. Co najważniejsze drewniane elementy możemy łączyć z innymi komponentami szalenie modnymi w tym i nadchodzącym sezonie. Beton, cegła, kamień dekoracyjny, a nawet szkło, materiał czy ceramika będą odpowiednio prezentować się w naszym eklektycznym otoczeniu i na tle drewnianych motywów.

Wracając jednak do meritum. Siła aranżacji tkwi w prostocie. Im mniej przedmiotów, ale wybranych starannie, tym lepiej. Nie mamy tutaj na myśli ascetycznych i pozbawionych detali aranżacji. Wnętrza, w których zadbamy o jakość, a nie ilość przedmiotów, będą przyciągać i fascynować. Pamiętajmy, że nasze otoczenie wpływa na samopoczucie i nastrój, a w efekcie na nasze myślenie i funkcjonowanie!

Co wybrać wśród tylu różnych rozwiązań? Jakość! Wykończenie wnętrza jest indywidualną kwestią, ale my możemy wskazać styl eklektyczny jako jeden z najbardziej elastycznych kierunków aranżacyjnych. To co warto wybrać z szerokiego asortymentu dostępnego w sklepach opiera się na oryginalnym i uniwersalnym designie. Na szczególną uwagę zasługują meble, które łączą drewno i beton oraz proste, geometryczne formy pasujące do nowoczesnych koncepcji. Inspirowane naturą kształty to obecnie gorący trend, który wprowadza harmonię i szczególnie pożądaną estetykę do wnętrza. Ponadto drewniane i betonowe stoliki wykorzystamy w każdym pomieszczeniu. Jeśli znacie już przepis na idealną aranżację, jak urządzicie swoje mieszkanie?

Marka a'miou

Marka a'miou: Naturalne surowce i ręcznie wykonane przedmioty to unikatowy urok marki a'miou. Wyjątkowe przedmioty budują wystrój wnętrz, nadając im nowy klimat i charakter. A'miou połączyło ręcznie wyplatane kosze, ręcznie malowaną ceramikę - donice i wazony oraz betonowe stoliki, w unikatowe kolekcje ożywiające nowoczesne wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności