Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Dulux
Dulux
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dobrych kolorów na święta i nie tylko!

Święta to wyjątkowy czas, gdy dużo czasu spędzamy w domu z bliskimi. Warto pamiętać, żeby wnętrza były aranżowane pod osoby, które będą się dobrze w nich czuć. Od wspólnych przestrzeni – jadalnia, salon i kuchnia, sypialnia dla dorosłych i pokoje dla dzieci. Nie tylko w ten szczególny moment w roku, ale i na co dzień możemy zadbać o szczególny klimat w naszym domu.

Świąteczny czas kojarzy nam się głównie z kolorem zielonym, czerwonym i ponadczasową bielą. Do palety świątecznych kolorów możemy dodać również złoto i srebro - szlachetne barwy dodające aranżacji wysublimowanej elegancji inspirowanej barokiem i ponadczasową klasyką. Złoto zresztą zostało wybrane gorącym trendem przyszłego sezonu.

Prawda jest taka, że nie tylko od święta możemy cieszyć się magią pięknego wnętrza. Za sprawą koloru zmienimy nasz szaro-bury świat w oazę radości i przytulności.

Ponadczasowe złoto

Nic dziwnego w tym, że najpiękniejsze wnętrza zawierają w sobie elementy złota. Ten ponadczasowy, pięknie prezentujący się kolor bardzo często pojawia się w trendach nowoczesnego wzornictwa. Marka Dulux wybrała złoty odcień ochry na Kolor Roku 2016, który jest jednocześnie wystarczająco jasny, by przyciągać uwagę oraz doskonale łączy się z innymi odcieniami m.in zielonymi świątecznymi akcentami. Złoty oraz złociste odcienie są używane w całym świecie designu. To kolor i materiał obecny na targach designu, w świecie grafiki i wzornictwa jak również w architekturze, modzie, branży kosmetycznej i dekoracji wnętrz. Marka Dulux wierzy, że jest to piękny kolejny krok, naturalna ewolucja i przejście od Miedzianego Oranżu, który był kolorem roku 2015. Zaprojektowana przez markę Dulux paleta kolorystyczna pięknie współgra z Kolorem Roku 2016. Efekt? Wnętrze jest pełne połączeń i przejść tonalnych – relaksujących, neutralnych kombinacji, które dają zaskakujące rezultaty.

Stwórz wnętrze zgodnie z trendami na 2016 rok i poczuj rodzinne ciepło

Złote, zielone, czerwone dekoracje to niezbędne "must have" świątecznych aranżacji. Jeśli zależy nam na wnętrzu idącym z "duchem czasu", będącym po prostu "na czasie" i na co dzień warto wybrać Złocistą Ochrę i połączyć ją z odcieniami zaproponowanymi przez markę Dulux. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się eleganckim wnętrzem nie tylko od święta.

Jakie trendy przewiduje Dulux? Na rok 2016 marka Dulux przewiduje przytłumioną, wyrafinowaną paletę kolorów, skoncentrowaną na delikatnych, stonowanych odcieniach. Nastrój całości jest nadal ciepły, lecz jeszcze subtelniejszy niż wcześniej. Intensywne kolory przesunęły się od barw podstawowych w stronę czegoś bardziej intrygującego. Pomyśl o odcieniu koralowym, nie pomarańczowym, zamiast żółci wyobraź sobie ochrę (F1.34.58), a niebieski zastąp ciemnym granatem. To przyjazna paleta, lecz z ciemną, tajemniczą stroną.

Szukając idealnych rozwiązań do naszych wnętrz warto zajrzeć na stronę Dulux i zainspirować się magią koloru. Gotowi na metamorfozę domu?


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności