Dobrych kolorów na święta i nie tylko!

Święta to wyjątkowy czas, gdy dużo czasu spędzamy w domu z bliskimi. Warto pamiętać, żeby wnętrza były aranżowane pod osoby, które będą się dobrze w nich czuć. Od wspólnych przestrzeni – jadalnia, salon i kuchnia, sypialnia dla dorosłych i pokoje dla dzieci. Nie tylko w ten szczególny moment w roku, ale i na co dzień możemy zadbać o szczególny klimat w naszym domu.

Świąteczny czas kojarzy nam się głównie z kolorem zielonym, czerwonym i ponadczasową bielą. Do palety świątecznych kolorów możemy dodać również złoto i srebro - szlachetne barwy dodające aranżacji wysublimowanej elegancji inspirowanej barokiem i ponadczasową klasyką. Złoto zresztą zostało wybrane gorącym trendem przyszłego sezonu.

Prawda jest taka, że nie tylko od święta możemy cieszyć się magią pięknego wnętrza. Za sprawą koloru zmienimy nasz szaro-bury świat w oazę radości i przytulności.

Zobacz trendy kolorystyczne marki Dulux na 2016 rok
biurko na metalowych nogach, żółta ściana w niebieskie pasy, zielony wazon
Wybraliśmy złoty odcień ochry, który jest wystarczająco jasny, by przyciągać uwagę, a także doskonale łączy się z innymi odcieniami.

Ponadczasowe złoto

Nic dziwnego w tym, że najpiękniejsze wnętrza zawierają w sobie elementy złota. Ten ponadczasowy, pięknie prezentujący się kolor bardzo często pojawia się w trendach nowoczesnego wzornictwa. Marka Dulux wybrała złoty odcień ochry na Kolor Roku 2016, który jest jednocześnie wystarczająco jasny, by przyciągać uwagę oraz doskonale łączy się z innymi odcieniami m.in zielonymi świątecznymi akcentami. Złoty oraz złociste odcienie są używane w całym świecie designu. To kolor i materiał obecny na targach designu, w świecie grafiki i wzornictwa jak również w architekturze, modzie, branży kosmetycznej i dekoracji wnętrz. Marka Dulux wierzy, że jest to piękny kolejny krok, naturalna ewolucja i przejście od Miedzianego Oranżu, który był kolorem roku 2015. Zaprojektowana przez markę Dulux paleta kolorystyczna pięknie współgra z Kolorem Roku 2016. Efekt? Wnętrze jest pełne połączeń i przejść tonalnych – relaksujących, neutralnych kombinacji, które dają zaskakujące rezultaty.

Stwórz wnętrze zgodnie z trendami na 2016 rok i poczuj rodzinne ciepło

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Złote, zielone, czerwone dekoracje to niezbędne "must have" świątecznych aranżacji. Jeśli zależy nam na wnętrzu idącym z "duchem czasu", będącym po prostu "na czasie" i na co dzień warto wybrać Złocistą Ochrę i połączyć ją z odcieniami zaproponowanymi przez markę Dulux. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się eleganckim wnętrzem nie tylko od święta.

Jakie trendy przewiduje Dulux? Na rok 2016 marka Dulux przewiduje przytłumioną, wyrafinowaną paletę kolorów, skoncentrowaną na delikatnych, stonowanych odcieniach. Nastrój całości jest nadal ciepły, lecz jeszcze subtelniejszy niż wcześniej. Intensywne kolory przesunęły się od barw podstawowych w stronę czegoś bardziej intrygującego. Pomyśl o odcieniu koralowym, nie pomarańczowym, zamiast żółci wyobraź sobie ochrę (F1.34.58), a niebieski zastąp ciemnym granatem. To przyjazna paleta, lecz z ciemną, tajemniczą stroną.

PALETA KOLORÓW NA 2016
PALETA KOLORÓW NA 2016

Szukając idealnych rozwiązań do naszych wnętrz warto zajrzeć na stronę Dulux i zainspirować się magią koloru. Gotowi na metamorfozę domu?

Odkryj trendy w dekoracji, zachwycające wnętrza i zaskakujące kolory Dulux!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze

Zobacz więcej produktów