Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dekoracje, które w szybki sposób odmienią pokój dziecka

Podobno kobieta zmienną jest, jednak nikt tak się nie zmienia, jak dorastająca pociecha. Dzieci bardzo szybko rosną, doświadczają świata oraz rozwijają swoje zainteresowania. W swoich pokojach tworzą azyl, w którym mogą odpoczywać, uczyć się i bawić. W poniższym artykule podpowiadamy, jak niewielkim kosztem wprowadzić zmiany w dziecięcej sypialni, by uzyskać efekt godny małego odkrywcy.

Co z Ciebie wyrośnie?

Dzieci jednego dnia marzą, by w przyszłości zostać królem lub królową, innego śnią o byciu weterynarzem, a jeszcze kolejnego rozmyślają, co zmienią, gdy zostaną prezydentem. Bardzo trudno jest nadążyć nad dziecięcymi fantazjami. Aranżowanie sypialni małego pirata, który za kilka miesięcy będzie małym strażakiem, to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji warto poznać patenty na niedrogie odświeżenie, a nawet całkowitą re-aranżację pokoju dziecka, dzięki którym uzyskamy wielki efekt.

Pojemnik Główka LEGO

Pojemnik Główka LEGO

33 zł
NeXtime Anytime - Zegar ścienny - Flying Time - niebieski - 8145 BL

NeXtime Anytime - Zegar ścienny - Flying Time - niebieski - 8145 BL

299 zł
Miarka wzrostu Done by deer

Miarka wzrostu Done by deer

49 zł
Pojemnik dekoracyjny do przechowywania OSCAR, wz.1

Pojemnik dekoracyjny do przechowywania OSCAR, wz.1

30 zł

Naklejka dobra na wszystko

Coraz częściej decydujemy się na monochromatyczne dziecięce wnętrza, rezygnując tym samym z pstrokatych tapet. Jest to rozwiązanie idealne, ponieważ jednokolorowy pokój będzie pasował do malucha oraz nastolatka. Wszystko tak naprawdę zależy od dodatków. Na rynku dostępnych jest wiele łatwo zmywalnych naklejek oraz fototapet o wielu wzorach, które można często wymieniać. Dzięki nim w bardzo prosty sposób możemy zmienić całą koncepcję, zgodnie z którą urządzaliśmy pokój. Dla małych dzieci najlepsze będą naklejki o wyraźnych konturach i kolorach przedstawiające zwierzęta lub postacie z bajek – możemy bawić się ich wielkością oraz rozmieszczeniem. Naklejki mogą stać się drobną dekoracją przy łóżku lub zająć całą ścianę. Ciekawym rozwiązaniem są również wielkoformatowe fotografie ścienne. W ten sposób można udekorować pokój dziecka na przykład zdjęciami rodzinnymi.

Mali lubią duże gadżety

Czasami wystarczy dodać jeden element, który zmieni całe wnętrze. A gadżetów dla starszych i młodszych na rynku nie brakuje. Mieszkańcy wysokich kamienic lub domów mogą zrobić niespodziankę swoim milusińskim, wieszając im w pokoju wyjątkową huśtawkę, która nie tylko będzie służyła do zabawy, ale również spełni rolę oryginalnego krzesła. Podobny efekt wywoła ogromny kolorowy puf, który stanie się idealnym miejscem do czytania wieczornych książek.

Jeździk auto BRUMEE WILDEE żółty

Jeździk auto BRUMEE WILDEE żółty

132 zł
Stolik (Basic)

Stolik (Basic)

Pudło Cutter dąb

Pudło Cutter dąb

383 zł
Krzesełko (Orchidea Silver)

Krzesełko (Orchidea Silver)

Dziecięcy hand made

Najmłodsi uwielbiają ręcznie robione dekoracje. To pomysł nie tylko na spędzenie czasu w gronie najbliższych, ale również okazja do rozwijania talentów u dzieci. Jak wykorzystać hand made w aranżacji dziecięcej przestrzeni? Wystarczą dłonie wszystkich członków rodziny oraz różnokolorowe farby. Pięknym i niedrogim sposobem na ożywienie pokoiku będzie odciśnięcie dłoni na ścianach. Oryginalna i bardzo intymna dekoracja w jednym. Dzieci, które lubią robótki ręczne, mogą razem z rodzicami stworzyć niepowtarzalny stolik z palet, który ozdobią według swojego fantazyjnego gustu lub zrobią materiałowe osłonki na lampki. Dekoracje wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz rodziców będą najciekawszymi ozdobami.

Króliczek Szarek 18cm

Króliczek Szarek 18cm

63 zł
Tablica kredowa Koła 3 szt.

Tablica kredowa Koła 3 szt.

69 zł
WOOOD :: Bed w kszta�cie namiotu TIPI

WOOOD :: Bed w kszta�cie namiotu TIPI

2199 zł
Wieszak lisek - Bloomingville

Wieszak lisek - Bloomingville

20 zł

Inne artykuły w tej kategorii