Zobacz rozwiązanie, które nie wychodzi z mody!

Naturalna cegła wpisała się w historię europejskiej architektury. Charakterystyczna faktura oraz barwa kojarzą się jednoznacznie z ciepłem domowego ogniska i solidnym rzemiosłem budowlanym. Walory estetyczne tradycyjnego materiału pomogą teraz oddać nowoczesne płytki cegłopodobne. Najwyższej jakości okładziny ścienne wzbogacą aranżacje dodając jej elegancji i ponadczasowości.

Prawda o cegle jest taka, że od paru lat triumfuje na rynku wnętrzarskim. Fenomenem jest jej elastyczność, dzięki której dopasujemy dekor ścienny do każdej aranżacji oraz wizji architektonicznej. I tak cegłę możemy łączyć z kamieniem dekoracyjnym, drewnianą podłogą, kafelkami, betonem oraz wprowadzać do różnych stylów - nowoczesnego, skandynawskiego, rustykalnego, vintage, eklektycznego. Nic dziwnego, że architekci będą po nią sięgać również w roku 2016. Warto zatem szukając pomysłu na stylowe wnętrze zastanowić się nad najgorętszym trendem ostatnich lat i wykorzystać chropowatą powierzchnię do urozmaicenia swojego domu.

szary narożnik i białe ściany

We wnętrzu liczy się prostota

Siła tkwi w prostocie i to właśnie na bazie podstawowych elementów jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze ponadczasowe i niezwykłe. Takim elementarnym materiałem stała się m.in cegła, którą możemy ułożyć niemalże w każdym miejscu - od przedpokoju, po salon czy sypialnię. Umiejscowiona na jednej ścianie zamyka całą aranżację tworząc w zamyśle architekta zamkniętą, interesującą całość. Oczywiście razem z innymi dodatkami w postaci mebli czy tekstyliów. Warto jednak wiedzieć, że wystarczy odpowiednio zaaranżować ścianę, aby nadać charakteru nawet minimalistycznej koncepcji. Szara sofa czy wielkie łoże na tle białej, zwyczajnej ściany nie wyglądają tak elegancko jak otoczone chropowatą, ceglaną powierzchnią.

nowoczesna kuchnia połączona z salonem z ceglaną ścianą

PARMA

PARMA to nowatorski produkt na rynku okładzin ściennych – płytka połączona z fugą. Główną jej zaletą jest niezwykle prosty i szybki montaż, który nie wymaga fugowania. Dzięki płytkom Parma uzyskujemy ścianę ceglaną, z fugą dokładnie w tym samym kolorze co płytka. Parma idealnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Płytka występuje w dwóch odcieniach kolorystycznych - białym i beżowym, jednak opcję białą można z powodzeniem przemalować na dowolny kolor. Wysoka jakość surowców użytych w procesie produkcji płytek ściennych sprawia, że materiał zachowuje kształt i kolor, nie ulegając wpływowi warunków zewnętrznych. Cegłopodobna okładzina stosowana wewnątrz pomieszczeń pomoże wykreować oryginalną, industrialną atmosferę typową dla luksusowych loftów.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze
Moda w urządzaniu mieszkania
  • Dodano 3 lata temu
Piękne wnętrza. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie możecie kupić meble z powyższych zdjęć. Na hasło Homebook- darmowa dostawa :) http://archonhome.pl/ ZAPRASZAMY :)
  • Dodano 3 lata temu
Cegła odchodzi w zapomnienie. Teraz beton zdecydowanie rządzi. Nie tylko w salonie czy łazience ale również i w kuchni. Ostatnio jedna z agencji architektonicznych z Warszawy stworzyła betonową kuchnię. Efekty można zobaczyć tutaj: https://perfectspace.pl/blog/bet-on-beton/
  • Dodano rok temu