Tylko teraz! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Zobacz także
Dulux
Dulux
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Wybieramy idealny kolor ścian. Zobacz i wypróbuj narzędzia Dulux!

Jak sprawić, by wnętrze naszego domu urzekało od pierwszego wejrzenia, nie narażając przy tym naszego portfela? W jaki sposób stworzyć oryginalną aranżację? Odpowiedź jest bardzo prosta – pomalować ściany!

Nie ma piękniejszej dekoracji niż kolor we wnętrzu. Łączenie ze sobą odcieni i kontrastów wprowadzi do pomieszczeń wiele świeżości i ponadczasowej estetyki. Dobieranie kolorów jest sztuką, czasem dla nas niezwykle kłopotliwą i trudną. Czy szary łączy się z różem, granat z żółcią albo niebieski z fioletem? Wśród wielu dylematów jedno jest pewne. Warto bawić się kolorem, a pomalowanie ściany jest najprostszą drogą do totalnej metamorfozy naszego domu. Dodajmy, że bardzo spektakularną.

Małe pieniądze, duża zmiana

Kolor sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. W salonie, sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcym czy kuchni i łazience możemy puścić swoje wodze wyobraźni łącząc kolory i bawiąc się efektami. Mamy tak wiele możliwości aranżacyjnych, że znalezienie idealnego rozwiązania jest tylko kwestią czasu. Warto pamiętać, że każdy kolor ma swoją specyfikę wpływającą na nastrój. Za pomocą różnych odcieni możemy uwypuklać, ukrywać, poszerzać czy pomniejszać wnętrza. Możemy również wpływać na emocje, czyli wyciszać lub wprowadzać dynamizm do konkretnych pomieszczeń w naszym domu. Wszyscy marzymy o dużych zmianach aranżacyjnych za niewielkie pieniądze. Farba to marzenie urzeczywistnia.

Od inspiracji do realizacji

Jak zatem odnaleźć się w świecie kolorów? Marka Dulux przygotowała narzędzia oraz inspiracje wspomagające proces podejmowania decyzji.

Wnętrza możemy odmieniać bez końca, nieskończonym bogactwem kolorów z mieszalnika Dulux. W wachlarzach koloru, na karteczkach koloru dostępnych w punktach sprzedaży, przy pomocy testera koloru użytego na ścianie, Karty Kolorów oraz w aplikacji mobilnej Visualizer możemy znaleźć inspiracje i osiągnąć aranżacyjny sukces.

Inspiracje Dulux

Pierwszym krokiem znalezienia idealnego koloru w świecie farb są inspiracje. W pierwszej kolejności zainspirujcie się zdjęciami wnętrz zaaranżowanych przez ekspertów Dulux. Gotowe rozwiązania nie tylko uproszczą podjęcie decyzji, ale pokażą fizyczne efekty łączenia ze sobą barw i możliwości jakie niesie ze sobą konkretny kolor.

Jeżeli mimo to się wahacie warto skorzystać z dwóch narzędzi, które znajdziecie w punktach sprzedaży. Karteczki koloru i wachlarz kolorów pozwolą dopasować odpowiedni odcień do ściany. To bardzo ważne, aby kolor komponował się z warunkami, które panują w naszym wnętrzu.

Karta Kolorów

Kolejnym narzędziem inspiracyjnym jest Karta Kolorów Dulux. Dzięki Karcie Kolorów dowiecie się jak w modny sposób łączyć kolory ścian w mieszkaniu, a także jaką farbę wybrać, aby sprostała Waszym oczekiwaniom. Fizyczny katalog, katalog on-line czy aplikacja z kartą kolorów na tablet lub smartfon pozwolą odkryć jeszcze więcej możliwości!

Tester koloru

Dulux Kolory Świata Tester to próbka farby z linii Dulux Kolory Świata. To idealne rozwiązanie gdy mamy obawy jak kolor będzie prezentował się we wnętrzu. Za pomocą pędzelka, znajdującego się w środku, można pomalować kolorem wybraną ścianę, kartkę papieru czy brystol A4. W efekcie możemy dokładnie zastanowić się nad pomysłem i zobaczyć czy podjęliśmy dobrą decyzję. Dlaczego wizualizacja jest ważna? Wybrana barwa musi pasować do naszych mebli, podłogi oraz stylu aranżacyjnego. Ponadto każdy odcień różnie "zachowuje się" w pomieszczeniu i zmiennym oświetleniu. Warto poobserwować nasze odczucia, zmiany barwy pod wpływem światła dziennego oraz sztucznego. Tester doskonale się sprawdzi w przypadku gdy wybraliśmy już konkretny kolor i zastanawiamy się nad jego najlepszym odcieniem do naszego wnętrza.

Dulux Visualizer

Ciężko jest Ci wyobrazić sobie efekt malowania? Dzięki Dulux Visualizer pomalujecie wirtualnie ściany swojego pokoju używając tabletu lub smartfona. Aplikacja jest wyjątkowo łatwa w obsłudze, a efekt zaskakujący - podgląd na żywo pokazuje ściany pokoju w wybranych przez Was kolorach! . Od teraz możecie bez konsekwencji testować najodważniejsze rozwiązania kolorystyczne z wszystkich palet kolorystycznych farb Dulux.

W aplikacji Visualizer możecie również skorzystać z podpowiedzi łączenia kolorów, również z dostępnych produktów z palety Dulux EasyCare czy Dulux Kolory Świata. Marka Dulux udostępniła również Photo Visualizer, dzieki któremu możecie dekorować zrobione przez siebie zdjęcie, zapisywać projekt i wrócić do niego, aby wprowadzić zmiany tak, aby znaleźć idealny kolor do swojego wnętrza. Teraz bez problemu dobierzecie kolory do swojego mieszkania.

A na koniec...

Bawcie się kolorami, cieszcie nową świeżością wnętrza i twórzcie niezwykłe ścienne dzieła.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności