Czego szukasz?
PatyNowy
PatyNowy
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak zrobić stolik z motywem Pop Art?

Główny bohater dzisiejszego tutorialu to mały i niepozorny stoliczek na chudych, patykowatych nogach. Ujęła nas jego zabawna i prosta forma. Aby nadać mu charakteru i niepowtarzalności postanowiłyśmy zadziałać mocnym kolorem i dużymi kontrastami.

<p><strong>PIERWSZE KROKI</strong></p>
<p>Zanim go zakupiłyśmy, stolik długi czas leżał w piwnicy. Przed przystąpieniem do malowania musiałyśmy go porządnie umyć w wodzie z płynem do mycia naczyń oraz odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.</p>

PIERWSZE KROKI

Zanim go zakupiłyśmy, stolik długi czas leżał w piwnicy. Przed przystąpieniem do malowania musiałyśmy go porządnie umyć w wodzie z płynem do mycia naczyń oraz odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.

KARMINOWA CZERWIEŃ

Tak przygotowana powierzchnia była już gotowa do pracy. Na nogi oraz rant blatu wybrałyśmy kolor Empror's Silk. Ta piękna karminowa czerwień ożywiła całą stylizację. Aby kolor wyglądał bardziej współcześnie malowałyśmy na gładko.

RADA: Jak malować na gładko? Do farby dodaj wody, aby była bardziej lejąca (konsystencja śmietany). Im więcej wody, tym farba zmniejsza swoje właściwości kryjące, dlatego należy położyć około 3-4 warstw. Możesz spokojnie malować miękkim pędzlem ze sztucznego włosia.

<p>Gdy nogi i rant pomalowane na kolor Emperor's Silk już wyschły, zabezpieczyłyśmy je woskiem bezbarwnym. Dzięki temu, mogłyśmy przystąpić do malowania blatu bez obawy zachlapania pomalowanych już części.</p>

Gdy nogi i rant pomalowane na kolor Emperor's Silk już wyschły, zabezpieczyłyśmy je woskiem bezbarwnym. Dzięki temu, mogłyśmy przystąpić do malowania blatu bez obawy zachlapania pomalowanych już części.

GRAFICZNY BLAT

Blat stołu również pomalowałyśmy na gładko. Użyłyśmy do tego farby białej Pure. Ją również wcześniej rozwodniłyśmy. Tym razem dużo wygodniej i szybciej było nam malować wałkiem. Po wyschnięciu farby mogłyśmy przejść do wykończenia blatu.

Przy jego tworzeniu mocno zainspirowałyśmy się sztuką Op-Art. Jej celem było wciągnąć widza w grę złudzeń, gdzie geometryczny obraz przy zastosowaniu kolorów o mocnym kontraście myliłby wzrok. Na nasz blat postanowiłyśmy nanieść czarne, powiększające się kropki. Aby je precyzyjnie wykonać postanowiłyśmy zastosować technikę transferu. Grafikę w kropki wydrukowałyśmy na drukarce laserowej. Następnie dokładnie pokryłyśmy kartkę od strony druku oraz blat stołu klejem do decoupage'u.

Przyłożyłyśmy kartkę, zadrukowaną stroną, do blatu i dokładnie przykleiłyśmy. Powierzchnię delikatnie gładziłyśmy gąbką, aby uniknąć pojawienia się pęcherzyków powietrza. Odczekałyśmy ok. 12 godzin, aby klej mocno związał.

<p>Następnie zaczęłyśmy rolować papier. Palcami lekko zwilżonymi wodą namaczałyśmy fragmenty, a następnie ruchami kolistymi ściągałyśmy niepotrzebną warstwę papieru. W ten sposób odsłoniłyśmy rysunek kropek.</p>
<p><strong>RADA:</strong> Nie używaj za dużo wody. Jak czujesz, że palce zbyt się ślizgają, a papier zamiast rolować zamienia się w „błotko”, ściągnij nadmiar wilgoci np. ręcznikiem papierowym.</p>

Następnie zaczęłyśmy rolować papier. Palcami lekko zwilżonymi wodą namaczałyśmy fragmenty, a następnie ruchami kolistymi ściągałyśmy niepotrzebną warstwę papieru. W ten sposób odsłoniłyśmy rysunek kropek.

RADA: Nie używaj za dużo wody. Jak czujesz, że palce zbyt się ślizgają, a papier zamiast rolować zamienia się w „błotko”, ściągnij nadmiar wilgoci np. ręcznikiem papierowym.

Na zakończenie, po wyschnięciu blatu zabezpieczyłyśmy go woskiem bezbarwnym. Gotowe! Op Artowski stoliczek kawowy jest już skończony.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności