Otwierana czy przesuwna? Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

Wraz z nadejściem wiosny możemy cieszyć się promieniami słonecznymi, dłuższym dniem. Wiosenne, ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu wolnego czasu przy otwartych oknach. Jednak tę sielankową atmosferę mogą popsuć muchy, meszki, komary. Skuteczną ochronę przed intruzami zapewnią moskitiery, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

> Zobacz moskitiery

Najprostszym rozwiązaniem, stanowiącym barierę przed insektami, są siatki. Wykonane są one z włókna szklanego – trwałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę oraz deszcz. Rozwiązanie to charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Siatkę po prostu przykleja się do ościeżnicy okna, od strony zewnętrznej. Do mocowania służą rzepy lub taśma klejąca. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie posłuży ono nam zbyt długo. Siatka z czasem zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może się również zacząć kruszyć.

jaką moskitierę wybrać, jaki rodzaj moskitiery wybrać, odporna moskitiera

Rozwiązaniem znacznie wygodniejszym, ale i trwalszym są moskitiery wykonywane na specjalne zamówienie. Szeroki wybór moskitier, od ramkowych, poprzez rolowane, aż do plisowanych znajdziemy w ofercie firmy ANWIS. Ich atutem jest funkcjonalność, trwałość a także, dzięki dużemu asortymentowi kolorów profili, również estetyka.

Moskitiera dopasowana do okna

Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się szczególnie w przypadku okien otwieranych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza, są moskitiery ramkowe ANWIS. Wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ muszą być dostosowane do wymiarów okna. Moskitierę ramkową tworzy ramka wykonana z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Bardzo łatwy, a jednocześnie bezinwazyjny – co wymaga podkreślenia – jest ich montaż do profilu okiennego. Do ram okiennych mocuje się je za pomocą uchwytów obrotowych. Równie łatwo tego typu moskitiery daje się zdjąć, np. w celu ich umycia. Powinno się je także zdemontować przed zimą. W odróżnieniu od zwykłych siatek, które po okresie użytkowania nie nadają się do ponownego zastosowania, moskitiery ramkowe wystarczy wyczyścić i przechować do kolejnego sezonu.

Moskitiera ramkowa
Moskitiera ramkowa

Moskitiery otwierane i rolowane

Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier warto rozważyć inwestycję w rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok – moskitiery otwierane lub rolowane ANWIS. Pierwsze z nich wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy, utrzymujące moskitierę w pozycji zamkniętej. Dodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się owadów do wnętrza pomieszczeń stanowi uszczelka szczotkowa. Decydując się na montaż moskitiery otwieranej w drzwiach, ze względu na ich większe gabaryty w porównaniu do okna, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby moskitiera miała zwiększoną sztywność. W rozwiązaniach oferowanych przez ANWIS w tym celu stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego.

Moskitiera drzwiowa
Moskitiera drzwiowa

Rozwiązaniem wartym polecenia są moskitiery rolowane ANWIS zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Wyposażone są one w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy i do złudzenia przypominają rolety tkaninowe, jednak zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw insektom. Po rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery umożliwia płynne nawijanie siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Rolowane moskitiery pionowe stosowane są do „zwykłych” okien oraz okien dachowych. W przypadku okien dachowych moskitiera montowana jest wewnątrz budynku. Moskitiery rolowane poziome stosuje się w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Konstrukcja moskitiery poziomej pozwala rozsuwać ją z prawej na lewą stronę i odwrotnie lub kurtynowo.

Jakie rozwiązanie do drzwi przesuwnych?

W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych warto rozważyć zainstalowanie jeszcze innego rozwiązania, a mianowicie moskitier przesuwnych ANWIS. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Możliwość wyboru rozwiązania spośród sześciu typów moskitier przesuwnych oferowanych przez ANWIS oraz dobór odpowiedniej prowadnicy w zależności od wysokości progu sprawia, że znalezienie optymalnego rozwiązania ze względu na jego funkcjonalność oraz miejsce montażu nie będzie stanowiło problemu.

Moskitiera przesuwna
Moskitiera przesuwna

Specjalnie z myślą o drzwiach tarasowych opracowana została moskitiera plisowana ANWIS, wyposażona w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę. Moskitiera plisowana ANWIS może mieć szerokość maksymalnie 3,8 i wysokość 2,6 m. Prowadnice aluminiowe, w których porusza się siatka, montuje się u góry i u dołu. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę.

Moskitiera plisowana
Moskitiera plisowana

Moskitiera zintegrowana z roletą

Rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć, choćby ze względu na coraz powszechniej stosowane rolety zewnętrzne, jest moskitiera zintegrowana z roletą. Tego typu rozwiązanie dostępne jest we wszystkich typach rolet zewnętrznych ANWIS (roleta – podtynkowa, elewacyjna, naokienna). W tym przypadku siatka moskitiery znajduje się w jednej kasecie z pancerzem rolety.

www.anwis.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja okna
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja okna
Komentarze
Uparłam się na duże okno to mam za swoje. Zimą , wiosną czy jesienią jst cudownie. W domu przy lesie lato jest koszmarem. Nie da się otworzyć okna bez brzęczących przyjaciół. Wysłałam męża na poszukiwanie nic nie znalazł rozkładając ręce. Biorąc sprawy w swoje rece znalazłam po wcześniejszym kontakcie telefonicznym moskitierę dla naszego okna. Pan z firmy http://bianex.pl/moskitiery/przesuwne/ zadbał o każdy szczegół. Tera mogę spokojnie otworzyć okno bez względu na porę roku
  • Dodano 2 lata temu
Uparłam się na duże okno to mam za swoje. Zimą , wiosną czy jesienią jst cudownie. W domu przy lesie lato jest koszmarem. Nie da się otworzyć okna bez brzęczących przyjaciół. Wysłałam męża na poszukiwanie nic nie znalazł rozkładając ręce. Biorąc sprawy w swoje rece znalazłam po wcześniejszym kontakcie telefonicznym moskitierę dla naszego okna. Pan z firmy http://bianex.pl/moskitiery/przesuwne/ zadbał o każdy szczegół. Tera mogę spokojnie otworzyć okno bez względu na porę roku
  • Dodano 2 lata temu
Nie wyobrażam sobie swojego domu bez tego cuda. Nocna walka z komarami jest spisana na straty. Kupiłam moskitiery na tej stronie portalokienny.pl/ ,ponieważ moja ciocia ma je od dawna i jest zadowolona
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów