Zobacz jak kolor może odmienić wnętrze

Świat pełen jest kolorów. Soczyste zielenie zachwycają nas latem, energetyczne żółcie pobudzają wiosną, a czerwienie i brązy uspakajają jesienią. Zauważcie jak działają na Was wszystkie barwy. A co gdyby przenieść je wszystkie do wnętrza?

Często podkreślamy rolę kolorów we wnętrzu. Odpowiednio dobrane barwy wpływają na samopoczucie i nastrój domowników. Nic dziwnego, że zachwyceni tym zjawiskiem projektanci i architekci stworzyli całą paletę idealnych zestawów kolorystycznych. Biel doskonale odnajdzie się w stylu skandynawskim, szarość rozgości w industrialnych wariacjach, a żółć rozjaśni najbardziej surową stylizację. Barwa jest zaproszeniem do kreowania niezwykłych kompozycji.

białe meble kuchenne z brązowymi ścianami
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najłatwiejsza i najtańsza metamorfoza

Na rynku nie znajdziecie prostszej i tańszej alternatywy dla farby. Nowy kolor diametralnie zmienia wnętrze nadając mu nowej świeżości. Za niewielką cenę możecie przemalować ściany w pokoju dziecka, czy zmienić nijaki salon w miejsce pełne energii i słońca. Nie trzymajcie się jednego koloru. Głębi dodadzą różne kontrasty oraz tonalne przejścia. Co najważniejsze, gdy tylko będziecie chcieli coś zmienić wystarczy ponownie chwycić za pędzel.

Farba farbie nierówna

Mało wiemy o właściwościach farb. Na rodzimym rynku prym wiodą marki chwalące się wysoką odpornością na ścieranie i możliwością czyszczenia ewentualnych zabrudzeń. To prawda, że te dwa czynniki są bardzo istotne. Sprawiają, że stworzona przez nas aranżacja jest trwalsza i posłuży nam nieco dłużej. Mimo to przy wyborze farb powinniśmy się kierować także innymi parametrami, wytycznymi, a nawet wartościami. Przykładem jest firma Ralston, która w swojej ofercie posiada farby w 100% „eko”. Począwszy od technologii produkcji po opakowanie. Dążenie do ekologicznych rozwiązań, dłuższej żywotności farb, redukcji ilości odpadów, zużycia wody i emisji CO2 oraz wtórnego użytku opakowań sprawia, że wybieramy jednocześnie produkt o doskonałych parametrach i markę dbającą o środowisko.

Zainspiruj się kolorem

Wróćmy jednak do meritum. Wnętrze przyozdobione kolorem przyciąga uwagę estetyką i harmonią. Co wybrać wśród wielu barw i odcieni? Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć i jaki styl wnętrza wybraliśmy. Jeśli marzymy o skandynawskich, jasnych mieszkaniach postawmy na ponadczasową biel, czerń, szarość i szeroką paletę niebieskiego. Do tradycyjnych aranżacji zaprośmy delikatne beże, a do eklektycznych mocne, intensywne barwy. Pamiętajmy, że kolor wpływa także na emocje. Niebieski i zielony będzie uspokajał, czerwony energetyzował, żółty nastrajał pozytywnie. Na tym oczywiście lista się nie kończy. W kreowaniu wnętrza za pomocą koloru ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

www.ralstoncolour.com

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze

Zobacz więcej produktów