Czego szukasz?
Zobacz także
RAVAK
RAVAK
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak urządzić łazienkę? Zobacz praktyczne przykłady aranżacji łazienek!

Łazienka – miejsce kultowe. Przez dekady, a nawet wieki zmieniała swoje oblicza. Najpierw przybierała formę pięknych, publicznych łaźni, by następnie przeistoczyć się w prywatne pokoje dostępne jedynie wybranym. Mimo że zmieniają się trendy, wciąż jedno pozostaje bez zmian – łazienka musi być zarówno zachwycająca jak i funkcjonalna.

Jak stworzyć łazienkę na miarę współczesności? To bardzo proste! Wystarczy wybrać jednego producenta i jedną serię wzorniczą mebli oraz armatury. Zachowamy tym samym spójność i podniesiemy walory estetyczne wnętrza. Nie potrzebujemy wiele miejsca, aby móc zaaranżować łazienkę sprzyjającą przyjemnym kąpielom i codziennym pielęgnacjom. Ravak, producent łazienek, podpowiada i inspiruje do tworzenia nawet najmniejszych powierzchni dostosowanych do naszych potrzeb. Wśród produktów znajdziemy m.in. wanny czy umywalki o nietuzinkowych kształtach, które dopasują się do dowolnej koncepcji.

Niezależnie od metrażu

„Designer nie jest artystą ani fantastą. Dobry designer jest przede wszystkim dobrym technikiem i konstruktorem, który dostrzega praktyczne aspekty opracowywanego produktu, a jednocześnie potrafi nadać mu niepowtarzalny i oryginalny charakter.” - mówią o sobie twórcy spójnych koncepcji Ravak. Rzeczywiście, nie trudno się z tym nie zgodzić. Każdy dzień jest inny, ale zawsze może się przyjemnie zacząć w łazience dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. Nie ważne czy posiadamy wielką lub małą powierzchnię do zaaranżowania. Dzięki designerskim produktom możemy „uszyć” łazienkę na miarę swoich potrzeb. Wystarczy odrobina wyobraźni i pytanie: „czego potrzebuję?”. Entuzjastom długich kąpieli spodoba się wygodna wanna. Innym, bardziej zabieganym, funkcjonalny prysznic. Pamiętajmy, że to od nas zależy efekt końcowy stylizacji i wybór wyposażenia.

A co wybrać? Najlepiej kompleksowe rozwiązania, które zawierają spójne komponenty, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i wzorniczym. Łazienka zachwyci harmonią i uporządkowaniem jeśli rączki szafek będą idealnie korespondować z kształtem baterii umywalkowej, a wanna doskonale odzwierciedlać linię umywalki. W Ravak znajdziemy idealnie skomponowane meble i armaturę. Przykładem łazienki utrzymanej w jednym stylu i standardzie jest zaprojektowana z myślą o większej wygodzie i funkcjonalności seria Koncept 10°. Innowacyjny design oparty na prostym pomyśle obrócenia oraz nachylenie poszczególnych elementów bazuje na asymetrii. Rozwiązanie to zostało nagrodzone m.in. Red Dot 2015. To nie jedyne spójne koncepcje Ravak. Do wyboru mamy także m.in. kolekcje Chrome, Evolution czy Classic. Począwszy od baterii łazienkowych, aż po meble zostało zaprojektowane z myślą o konsekwentnej elegancji.

Poznaj praktyczne triki

Urządzanie łazienki potraktujmy jak wyzwanie. W małym pomieszczeniu musimy często zmieścić prysznic lub wannę oraz umywalkę, toaletę i kilka wygodnych szafek. Aby temu sprostać musimy wybrać mądre rozwiązania. Co wybrać wśród wielu możliwości Ravak?

Po pierwsze zwróćmy uwagę jak duży mamy metraż. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią wybierzmy prysznic zamiast wanny oraz mniejszą wersję umywalki. W małej łazience może zmieścić się także pralka. Drzwi prysznicowe Supernova czy Chrome ze ścianką stałą pozwalają na postawienie pralki i wygodnej umywalki z szafką. Innym pomysłem na oszczędność miejsca jest półokrągła kabina z systemem przesuwu z kolekcji Supernova. Nawet w miniaturowej łazience wygodnie weźmiemy kąpiel. Unikalne rozwiązanie Avocado pozwoli umieścić umywalkę w nogach wanny. Wanna asymetryczna Rosa jest także rozwiązaniem dla entuzjastów długich, relaksujących kąpieli. Po zamontowaniu parawanu posłuży także jako przestrzeń prysznicowa. W nieco większych przestrzeniach możemy wykazać się kreatywnością. Prócz kolekcji, które z dużym powodzeniem odnajdą się w małych łazienkach, mamy do dyspozycji wzornictwo dedykowane do wszechstronnych pokoi kąpielowych. Drzwi prysznicowe Rapier czy podwójna umywalka Chrome pozwolą stworzyć łazienkę dla dwojga lub dużej rodziny.

Po drugie zastanówmy się kto korzysta z łazienki. Jeżeli jesteśmy singlami i mieszkamy w niewielkiej kawalerce skorzystajmy z wszystkich pomysłów opisywanych wyżej – asymetrycznej wanny lub umywalki narożnej. Nie potrzebujemy przecież mnóstwa bibelotów i w zupełności to nam wystarczy. W przypadku posiadania rodziny warto wyposażyć łazienkę o dodatkowe szafki wiszące, wygodną wannę z parawanem czy podwójną umywalkę (mając także na uwadze metraż łazienki). Koncept Evolution - wanna z dopasowaną umywalką i meblami oraz kabina Walk-In idealnie sprawdzi się rano gdy domownicy będą spieszyć się do szkoły czy pracy. Jeśli w domu mieszkają osoby starsze lub niepełnosprawne również dostosujmy łazienkę do ich potrzeb. Na pewno przyda się wygodny prysznic i nisko umiejscowiona umywalka.

Po trzecie pomyślmy co lubimy robić. Jeśli nie wyobrażamy sobie poranka bez szybkiego prysznica i gorącej kąpieli wieczorem wybierzmy wannę z parawanem. Zabieganym przyda się wygodny prysznic. Entuzjastom dbania o urodę spodoba się szeroka umywalka z odpowiednio oświetlonym lustrem. Zastanów się co lubisz i co najczęściej robisz w łazience i dobierz odpowiednie meble oraz armaturę do siebie.

Jedno jest pewne – niezależnie od tego o czym marzymy i czego potrzebujemy w Ravak znajdziemy wszystkie potrzebne akcesoria. Począwszy od armatury, aż po baterie i meble. Wszystko w jednej konsekwentnej koncepcji, które wprowadzi do wnętrza prosty, utrzymany w duchu skandynawskiej prostoty design.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności