Dlaczego warto dekorować wnętrze płytkami imitującymi drewno?

Uwielbiamy drewno pod różnymi postaciami. Chętnie budzimy się we wnętrzu pełnym przytulnej atmosfery miło kojarzącej się z lasem i naturą. Ciepłe, przyjemne dla oka tonacje wprowadzają do aranżacji mnóstwo pozytywnych emocji. Mimo że prawdziwe drewno jest przepięknym dekorem jest jednocześnie bardzo delikatne. Aby cieszyć się dłużej nienaganną stylizacją, a jednocześnie nadać wnętrzu wyjątkowości zastosujmy płytki świetnie imitujące drewniane deski. O ich przewadze opowiada producent materiałów wykończeniowych Cerrad.

„Zmieńmy myślenie o stylizowaniu wnętrz. O jakości i wysokiej estetyce aranżacji wcale nie świadczą prawdziwe, drewniane podłogi. Współczesny design pozwala łączyć trwałość gresów z ulotnym pięknem naturalnych materiałów. W efekcie powstają produkty bardziej wytrzymałe, a jednocześnie niesłychanie elastyczne pod względem stylizacyjnym.” - podkreślają specjaliści Cerrad. „W nowoczesnym projektowaniu wnętrz prócz aspektów wizualnych liczy się funkcjonalność. Coraz częściej stawiamy na przedmioty i materiały dłużej zachowujące pierwotny wygląd. Chcemy cieszyć się piękną aranżacją zdecydowanie dłużej, dlatego wśród wyborów coraz większą popularnością cieszą się powierzchnie nieblaknące, nieścieralne i bardziej odporne na uszkodzenia.”

artystyczny salon w białych odcieniach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy płytki imitujące drewno to dobry pomysł?

Większość z nas entuzjastycznie podchodzi do drewnianych podłóg. Wyglądają przepięknie, dodają przytulności, a na dodatek są ponadczasową dekoracją wnętrza. Ponadczasową tylko z nazwy, bo spójrzmy prawdzie w oczy – bardzo łatwo ulegającą uszkodzeniom. Nawet dobrze zaimpregnowane i regularnie zabezpieczane drewniane deski szybko nabierają charakteru – kolejnej ryski, plamy, przetarcia. Po czasie stają się mało estetyczne, a przecież sporo kosztują pracy i pieniędzy. Prawdziwe drewno możemy zastąpić trwalszymi płytkami imitującymi naturalną fakturę deski podłogowej o delikatnym rysunku i przyjemnej dla oka tonacji do złudzenia przypominającej tę prawdziwą. Ich przewagą jest materiał, z którego są wytwarzane. Gres charakteryzuje się niską nasiąkliwością pozwalającą na stosowanie go w miejscach narażonych na wilgoć i plamy. Idealnie sprawdzi się w kuchniach, łazienkach, a nawet tarasach i balkonach. Wyjątkowo odporny na zarysowania, zginanie, uszkodzenia, mrozoodporny staje się materiałem idealnym. Nadając mu kształt i strukturę drewnianej deski możemy stworzyć miejsce pełne przytulności i jednocześnie długo zachowujące wysokie walory estetyczne.

Drewno czy gres – co wybrać?

Jeżeli marzysz o łazience w drewnie lub masz kuchnię otwartą na salon to płytki imitujące drewno są najlepszym rozwiązaniem. A jeśli chcesz przedłużyć stylizację o powierzchnię balkonu wystarczy, że ułożysz je na całej podłodze. Zyskasz tym samym wnętrze bardzo nowoczesne i szalenie modne. Drewniane deski nie pozwalają na taką elastyczność. Płytki wykonane z naturalnych surowców zwiększają komfort i bezpieczeństwo. Sprawdzają się znakomicie w miejscach narażonych na ciągłą eksploatację i duże zawilgocenie. Antypoślizgowa powierzchnia i właściwości gresu zdecydowanie są na „in plus” tego materiału. Zdziwisz się jak bardzo przypominają drewnianą deskę i jak pięknie prezentują się we wnętrzu.

>> Zobacz niebanalne pomysły na wykończenie wnętrza <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze