WIELKI FINAŁ WYPRZEDAŻY! Złap produkty Selsey z rabatami do -50%!
Sprawdź
Czego szukasz?
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:  

Dlaczego warto dekorować wnętrze płytkami imitującymi drewno?

Uwielbiamy drewno pod różnymi postaciami. Chętnie budzimy się we wnętrzu pełnym przytulnej atmosfery miło kojarzącej się z lasem i naturą. Ciepłe, przyjemne dla oka tonacje wprowadzają do aranżacji mnóstwo pozytywnych emocji. Mimo że prawdziwe drewno jest przepięknym dekorem jest jednocześnie bardzo delikatne. Aby cieszyć się dłużej nienaganną stylizacją, a jednocześnie nadać wnętrzu wyjątkowości zastosujmy płytki świetnie imitujące drewniane deski. O ich przewadze opowiada producent materiałów wykończeniowych Cerrad.

„Zmieńmy myślenie o stylizowaniu wnętrz. O jakości i wysokiej estetyce aranżacji wcale nie świadczą prawdziwe, drewniane podłogi. Współczesny design pozwala łączyć trwałość gresów z ulotnym pięknem naturalnych materiałów. W efekcie powstają produkty bardziej wytrzymałe, a jednocześnie niesłychanie elastyczne pod względem stylizacyjnym.” - podkreślają specjaliści Cerrad. „W nowoczesnym projektowaniu wnętrz prócz aspektów wizualnych liczy się funkcjonalność. Coraz częściej stawiamy na przedmioty i materiały dłużej zachowujące pierwotny wygląd. Chcemy cieszyć się piękną aranżacją zdecydowanie dłużej, dlatego wśród wyborów coraz większą popularnością cieszą się powierzchnie nieblaknące, nieścieralne i bardziej odporne na uszkodzenia.”

Czy płytki imitujące drewno to dobry pomysł?

Większość z nas entuzjastycznie podchodzi do drewnianych podłóg. Wyglądają przepięknie, dodają przytulności, a na dodatek są ponadczasową dekoracją wnętrza. Ponadczasową tylko z nazwy, bo spójrzmy prawdzie w oczy – bardzo łatwo ulegającą uszkodzeniom. Nawet dobrze zaimpregnowane i regularnie zabezpieczane drewniane deski szybko nabierają charakteru – kolejnej ryski, plamy, przetarcia. Po czasie stają się mało estetyczne, a przecież sporo kosztują pracy i pieniędzy. Prawdziwe drewno możemy zastąpić trwalszymi płytkami imitującymi naturalną fakturę deski podłogowej o delikatnym rysunku i przyjemnej dla oka tonacji do złudzenia przypominającej tę prawdziwą. Ich przewagą jest materiał, z którego są wytwarzane. Gres charakteryzuje się niską nasiąkliwością pozwalającą na stosowanie go w miejscach narażonych na wilgoć i plamy. Idealnie sprawdzi się w kuchniach, łazienkach, a nawet tarasach i balkonach. Wyjątkowo odporny na zarysowania, zginanie, uszkodzenia, mrozoodporny staje się materiałem idealnym. Nadając mu kształt i strukturę drewnianej deski możemy stworzyć miejsce pełne przytulności i jednocześnie długo zachowujące wysokie walory estetyczne.

Płytka Catalea beige 900x175x8mm

Płytka Catalea beige 900x175x8mm

Płytka Catalea bianco 900x175x8mm

Płytka Catalea bianco 900x175x8mm

Płytka Catalea brown 900x175x8mm

Płytka Catalea brown 900x175x8mm

Płytka Catalea desert 900x175x8mm

Płytka Catalea desert 900x175x8mm

Płytka Catalea dust 900x175x8mm

Płytka Catalea dust 900x175x8mm

Płytka Catalea gris 900x175x8mm

Płytka Catalea gris 900x175x8mm

Płytka Catalea honey 900x175x8mm

Płytka Catalea honey 900x175x8mm

Płytka Catalea nugat 900x175x8mm

Płytka Catalea nugat 900x175x8mm

Drewno czy gres – co wybrać?

Jeżeli marzysz o łazience w drewnie lub masz kuchnię otwartą na salon to płytki imitujące drewno są najlepszym rozwiązaniem. A jeśli chcesz przedłużyć stylizację o powierzchnię balkonu wystarczy, że ułożysz je na całej podłodze. Zyskasz tym samym wnętrze bardzo nowoczesne i szalenie modne. Drewniane deski nie pozwalają na taką elastyczność. Płytki wykonane z naturalnych surowców zwiększają komfort i bezpieczeństwo. Sprawdzają się znakomicie w miejscach narażonych na ciągłą eksploatację i duże zawilgocenie. Antypoślizgowa powierzchnia i właściwości gresu zdecydowanie są na „in plus” tego materiału. Zdziwisz się jak bardzo przypominają drewnianą deskę i jak pięknie prezentują się we wnętrzu.


Inne artykuły w tej kategorii