Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Sto
Sto
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wyciszyć mieszkanie?

Wiele hałasu o nic? Bynajmniej! Długotrwałe obciążenie hałasem może mieć poważne negatywne skutki, objawiające się trudnościami z porozumiewaniem się, zaburzeniami snu, problemami z koncentracją, zmęczeniem, bólem głowy lub obniżeniem sprawności. Akustyka jest jednym z czynników – obok światła, jakości powietrza i aranżacji pomieszczenia – który w istotnym stopniu wpływa na odczuwany przez nas komfort pomieszczenia lub całego budynku, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ogromne znaczenie dla akustyki ma z kolei rodzaj powierzchni: gładkie powierzchnie, takie jak stal, szkło czy kamień naturalny odbijają dźwięk, natomiast w przypadku powierzchni porowatych dźwięk jest pochłaniany. Wypowiedziane słowo dociera do naszego ucha nie tylko bezpośrednio, ale też w postaci echa odbitego od ścian, sufitów oraz elementów wyposażenia. Im wyraźniej w pomieszczeniu dominują gładkie powierzchnie – jak to często bywa w przypadku nowoczesnej architektury i wyposażenia wnętrza – tym bardziej intensywnie zajmujemy się świadomym lub podświadomym przetwarzaniem różnego rodzaju dźwięków głównych i dodatkowych.

Często już po krótkim użytkowaniu budynku, okazuje się, że z akustyką w jego wnętrzach nie jest najlepiej. Nie zawsze jednak można zastosować bezspoinowe sufity akustyczne. Sposobem zaradzenia niedogodnościom jest zamontowanie paneli sufitowych StoSilent Modular. Można je podwiesić pod sufitem na dowolnie regulowanych linkach a montaż prefabrykowanych paneli w gotowym wnętrzu nie powoduje ani zabrudzenia, ani większych ograniczeń użytkowania.

Aby skorzystać z zalet StoSilent Modular nie potrzebna jest szczegółowa wiedza z zakresu akustyki, panele są dostarczane odpowiednio przygotowane, włącznie z wykończeniem powierzchni. Elementy StoSilent Modular dostępne są w różnych kształtach i wielkościach, które można dowolnie zestawiać, dzięki czemu doskonale dopasowują się do warunków danego wnętrza i stają się elementami wystroju.

Dzięki zastosowaniu elastycznego systemu akustycznego można uzyskać obniżenie natężenia dźwięku nawet do 8 dB, co odpowiada redukcji poziomu hałasu niemal o połowę. Powoduje to odczuwalne skrócenie czasu pogłosu, dzięki czemu w pomieszczeniu powstaje przyjemna akustyka i wyraźnie poprawia się zrozumiałość mowy. Atrakcyjne kształty sprawiają, że panele StoSilent Modular przyciągają wzrok. Niezależnie od formy, w każdym panelu można zintegrować dodatkowe otwory, przeznaczone na istniejące już w pomieszczeniu źródła światła. Nieskomplikowana, dowolnie regulowana konstrukcja linkowa umożliwia szybki montaż paneli także w gotowym pomieszczeniu, niezależnie od jego koncepcji przestrzennej. Możliwa jest również modyfikacja układu gotowych paneli lub przenoszenie ich w inne miejsce.


Inne artykuły w tej kategorii