Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Dulux
Dulux
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Cztery Trendy Roku 2017, które musisz zobaczyć

Rok 2017 to kierunek w stronę prostoty i elegancji. Będzie neutralnie, ale zarazem odważnie. Doskonałym rozwiązaniem okaże się łączenie ciemniejszych odcieni z intensywnymi kolorami dla wprowadzenia kontrastu. Kolorem Roku będzie Szary Denim (S0.10.50) niezwykle elastyczny pod względem stylizacyjnym >> przeczytaj więcej. Zainspiruj się nowymi trendami razem z firmą Dulux i odmień swoje wnętrze.

Rozpoczynamy przygodę od szmaragdowego stylu bohu poprzez balansowanie między pogodzeniem przestrzeni praca-dom. Następnie kierujemy się w stronę żywych barw dla indywidualistów by zacumować przy przytulnym, skandynawskim luksusie. Gotowi na wycieczkę? Mamy plecaki pełne kolorowych inspiracji, więc ruszajmy w rytmie Dulux.

Powrót Boho

Czujemy się częścią natury. Pragniemy wziąć odpowiedzialność za otaczający nas świat, wprowadzać zmiany. Tworzyć systemy ekonomiczne oparte na barterze, dawać przedmiotom drugie życie. Coraz bardziej interesujemy się tematyką zdrowia oraz ekologiczną żywnością, wielu z nas decyduje się na samodzielną uprawę ziół czy warzyw. Ta bogata, inspirowana naturą paleta stanowi idealny wybór dla tych z nas, którzy równie mocno, co o własne samopoczucie, troszczą się o otaczający nas świat. Wykorzystane kolory tworzą przestrzeń dla nieśpiesznej refleksji. Jeśli Twój dom jest Twoim sanktuarium, pokochasz ten chłodny kolor ścian, który pozwoli stworzyć we wnętrzu przyjemny, kojący nastrój.

Balans Praca-Dom

Granice pomiędzy życiem prywatnym a pracą stają się płynne, chcielibyśmy zatem wypracować pomiędzy nimi harmonię. Nasze domy coraz częściej przypominają biura, a biura w pewnym stopniu przejmują funkcje domów. W domu potrzebujemy pięknych wnętrz, w których moglibyśmy także pracować. Wydzielanie stref to klucz do stworzenia w domu przestrzeni dedykowanej pracy. Kształt w kolorze ochry pozwala na wygospodarowanie kącika z biurkiem sprzyjającego skupieniu, a jednocześnie stanowi dla niego stylowe tło. Idealne do niewielkich wnętrz. Zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów to najlepszy sposób, aby stworzyć w domu przestrzeń dedykowaną zarówno pracy, jak i rozrywce. W dobie smartfonów i tabletów potrzeba stworzenia elastycznej przestrzeni do pracy jest bardzo wyraźna. Wypracuj aranżację, w której będziesz czuć się doskonale, zarówno włączając laptopa rano, jak i wyłączając światło wieczorem. Lub wykreuj oddzielne strefy poprzez bloki i formy kolorów dedykowane przestrzeni do pracy.

Wspólnota Indywidualistów

Badania wykazują, iż pragniemy zachowywać swoją odrębność, jednocześnie funkcjonując jako część większej całości – dzielić się, współpracować, dbać i pomagać sobie nawzajem. Dzięki swojemu świeżemu, zabawnemu charakterowi ta paleta znakomicie to odzwierciedla – jest idealna do kreowania wspólnej, dzielonej z radością przestrzeni. Miasta nieustannie rozwijają się, zmianom ulegają również czynniki społeczne. Dlatego też coraz większe znaczenie ma poczucie przynależności oraz bycie częścią większej całości. W ramach tego ten trend skupia się na tworzeniu rodzin – kolekcji kolorowych kropek czy też rodzin kolorów na ścianach. Odwzorowuje to potrzebę przynależności. Proponowana paleta kolorów to rodzina jasnych, energetyzujących kolorów uzupełnionych głębszymi, ciemniejszymi bazowymi tonacjami. Kolory wchodzą ze sobą w dialog – możemy użyć ich jako grupę lub pojedynczo. To idealna paleta do tego, aby spróbować czegoś nieco innego. To nie tylko paleta dedykowana rodzinom – każdy, kto dzieli przestrzeń, zrozumie znaczenie odpowiedniego kreowania tego rodzaju wnętrza.

Niezobowiązujący Luksus

W dzisiejszym świecie, gdzie możemy mieć wszystko, czego zapragniemy, wspomnienia są bardziej wartościowe niż rzeczy. Niezobowiązujący Luksus nawiązuje do nowego stylu życia. To nowy rodzaj konsumpcjonizmu, w którym wartość upatruje się w osobistym doświadczeniu, a nie posiadaniu. Naszym priorytetem jest tworzenie bezcennych wspomnień – świat odbieramy bowiem świeżo i bez zbędnych barier. Znajduje to odzwierciedlenie w pięknej palecie tego trendu. Dzięki szerokim, poziomym pasom pokój wydaje się przestronniejszy. Malując paski na ścianie, jako bazy zawsze używaj delikatniejszych odcieni i pozwól wyschnąć farbie. Zanim nałożysz warstwę ciemniejszej farby, odmierz odpowiednie odcinki i oklej ścianę taśmą malarską. Trend ten odtwarza wspomnienia dzięki neutralnej palecie kolorów, pobudza zmysły jak żaden inny. Kombinacja kolorów oddaje sedno subtelnych, neutralnych odcieni, sprawiając, że naprawdę się wyróżnia. Aby postawić kropkę nad „i”, proponujemy parę przemyślanych, niesamowitych w dotyku dodatków: kaszmirowy pled lub ukochany, solidny, drewniany stół.

Dulux, jest najbardziej rozpoznawalną marką farb na świecie, obecną w ponad 100 krajach. Kojarzona z najwyższą jakością produktów, bogatym portfolio i interesującymi kampaniami reklamowymi marka Dulux jest również liderem innowacji i trendsetterem w dziedzinie kolorów. Misją marki jest dalsze inspirowanie konsumentów do kreatywnych i satysfakcjonujących zmian w ich otoczeniu.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności