Meble, które sprawiają szczęście - 4 pomysły, na beztroskie wieczory

Instytut Badawczy Szczęścia w Kopenhadze co roku pyta swoich obywateli odnośnie tego, czy czują się szczęśliwi oraz dlaczego. Wyniki są jednoznaczne. Prawie 3/4 społeczeństwa przyznaje, że spotkania z bliskimi sprawiają, że czują sens w swoim życiu oraz uśmiechają się częściej. Wyniki przeprowadzonych badań mówią również, że im bardziej przytulna przestrzeń w domu, tym i radość z życia większa. Pod przytulną przestrzenią mieszczą się takie małe rzeczy jak poduszki, koce oraz świece a także wygodne sofy i fotele. Nie sposób się nie zgodzić z tym ostatnim, bo na niczym nie rozmawia się tak dobrze jak na miękkiej i wysokiej jakości kanapie.

Wejdźmy w świat ciepłej atmosfery, która tak bardzo istotna jest w okresie przedświątecznym. Zajrzyjmy do sekretnych komnat firmy SITS i wybierzmy swój sposób na beztroskie chwile. Przeczytaj koniecznie 4 pomysły na dobre samopoczucie i szczęście.

duża sofa sits

Planszówki z bliskimi

Nie musimy mieć powodu, aby zaprosić do siebie sąsiada, przyjaciela czy rodzinę. Wystarczy jeden telefon, serdecznie słowo i wieczór w miłym gronie zapewniony. Dobrym pomysłem jest skrzyknięcie znajomych na wspólną grę przy planszówkach, nawet na warcaby. Dużo śmiechu oraz relaks zagwarantowany a i bez liku frajdy. Czy to właśnie nie czasy dzieciństwa są przez nas z szerokim uśmiechem wspominane? Gra w Chińczyka, Monopol potrafi również rozładować nasze emocje i pozbyć się stresu, których na co dzień w dużej dawce doświadczamy.

Wspólne gotowanie

W ostatnim czasie świat kulinariów podbija nie tylko damskie serca. Coraz częściej spotykamy również płeć męską zainteresowaną tym tematem. Dlaczego więc nie połączyć swych cichych pasji i nie zorganizować wieczornego gotowania? Można wybrać temat przewodni - na przykład pierniczki i słodkości czy też kolumbijskie specjalności. Ograniczeń w kuchni nie ma, stąd każdy pomysł jest dobrą inicjatywą. A po wspólnym gotowaniu przychodzi czas na rozmowy, pogawędki przy winie. Same wspaniałości.

Wieczór filmowy

Oglądanie filmów zawsze jest wyśmienitym pomysłem na wieczór. Można umówić się ze znajomymi i zacząć oglądać wspólnie serial. Nie trzeba się w tym przypadku spieszyć, a na przykład raz w tygodniu obejrzeć jeden odcinek. Zaprosić bliskie grono i cieszyć się z chwil spędzonych razem, zapytać co słychać u przyjaciół i poświęcić im uwagę. Rozsiąść się wygodnie na sofie, zaparzyć kawę i zagryzać to maślanym ciastkiem. Chwile bezcenne w dzisiejszym zabieganym świecie. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać dzień i godzinę. Reszta sama przyjdzie.

Warsztaty DIY

Każdy z nas lubi zrobić coś w zaciszu domowego warsztatu. Może to być odnowienie mebli, uszycie poduszki czy wykonanie świątecznej dekoracji. Warto spytać przyjaciół czy nie chcieliby przyłączyć się do spotkania, na którym mogliby zrobić coś ładnego do swojego domu. Listopad to idealny czas na przygotowanie ozdób świątecznych. Wystarczy poszukać inspiracji w internecie, wybrać wzory, kupić materiały i wszystko gotowe. Niech każdy z gości przyniesie ze sobą jakieś łakocie, bo przy niczym innym tak pysznie nie spędza się czasu jak przy kawałku sernika czy brownie.

>> Wybierz sofę do spotkań z przyjaciółmi <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów