7 powodów, dla których warto sterować temperaturą za pomocą regulatorów pokojowych

Wyobraź sobie, że wystarczy jeden szybki rzut oka na ścianę, by sprawdzić jaka temperatura panuje w pomieszczeniu i jeden palec, by błyskawicznie podnieść ją lub obniżyć. Nie, tak naprawdę to wcale nie musisz sobie tego wyobrażać. Wystarczy, że zamontujesz w swoim domu regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki. Zobacz w jaki sposób zmieniają one myślenie o zarządzaniu temperaturą w budynkach mieszkalnych.

1. Pełna kontrola nad temperaturą w domu

Regulatory pokojowe to urządzenia, dzięki którym zawsze i we wszystkich pomieszczeniach w domu będzie panowała taka temperatura jaką chcesz. Właśnie włożyłaś ciasto do piekarnika i w kuchni z każdą minutą robi się coraz cieplej? Zamiast otwierać okno i wypuszczać ogrzane powietrze na zewnątrz – obniż temperaturę! W pokoju na poddaszu Twoje dzieci bawią się z przyjaciółmi i jest im za zimno? Zwiększ temperaturę jednym ruchem palca. Dzięki regulatorom pokojowym wreszcie możesz rozdzielać ciepło do pomieszczeń tak, jak Ci wygodnie, a przy tym sporo zaoszczędzić!

biała komoda w holu z miętowymi ścianami

Regulator pokojowy ST-280 umożliwia sterowanie temperaturą pokojową, kotła, bojlera oraz (opcjonalnie) zaworów mieszających. Sterownik może sprawnie współpracować z różnymi rodzajami sterowników wyposażonymi w komunikację RS: sterownikami standardowymi, pelletowymi oraz sterownikami do instalacji. Przy współpracy z modułem zaworu, dodatkowo istnieje możliwość podglądu temperatury zewnętrznej.

2. Sterowanie bezprzewodowe

Przed zakupem nowego urządzenia, które ma nam ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków czasem zapominamy o sprawdzeniu sposobu jego montażu. Ileż to razy z uśmiechem na twarzy wyliczaliśmy zalety danego urządzenia, kiedy nagle zostaliśmy sprowadzeni na ziemię jednym krótkim stwierdzeniem: trzeba będzie kuć, wiercić, zdzierać podłogi… Taka wizja potrafi skutecznie zniechęcić, prawda? W przypadku regulatorów pokojowych problem rozwiązuje się sam dzięki możliwości wyboru regulatora komunikującego się ze sterownikiem głównym bezprzewodowo. W ten oto sposób nowe urządzenie można wprowadzić do zaaranżowanego już pomieszczenia bez ryzyka zniszczenia ścian, podłogi czy innych stojących w pobliżu przedmiotów.

drewniana wisząca szafka w holu

Regulator ST-281C to bezprzewodowa wersja nowoczesnego sterownika ST-281. Dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcą wygodnie sterować pracą urządzenia grzewczego, bez konieczności montażu dodatkowego okablowania służącego do komunikacji regulatora z nim.

3. Modny dodatek nowocześnie urządzonych wnętrz

Projektowanie wnętrz, którego efektem będzie pełne zadowolenie i satysfakcja wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na dobieranie nie tylko podstawowych elementów wystroju, ale także dodatków. To właśnie one często decydują o ostatecznym wyglądzie kuchni, salony czy łazienki. Regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki są na tyle uniwersalne, że wpisują się w każde, urządzone ze smakiem wnętrze. Szklany, kolorowy wyświetlacz, zamknięty w eleganckiej obudowie nie tylko imponuje mnogością obsługiwanych funkcji, ale też przyciąga wzrok swoim modnym designem.

jasny nowoczesny salon z białymi meblami wypoczynkowymi

Regulator pokojowy dwustanowy ST-282 posiada duży, szklany, kolorowy wyświetlacz z oryginalnym sposobem wyświetlania. Na ekranie głównym użytkownik może ustawić widok okrągłych termometrów w stylu flat design, ekran domu (flat design) albo wgrać własne zdjęcia, które będą wyświetlane w postaci slajdów. Dodatkowa możliwość to ustawienie jako wygaszacza ekranu tarczy zegarowej.

>> Poznaj produkty firmy TECH Sterowniki <<

4. Zarządzanie temperaturą ze stosownym wyprzedzeniem

Jak pisaliśmy wyżej, regulatory pokojowe służą inteligentnemu utrzymywaniu zadanej temperatury. Pytanie jednak czy mamy czas na to, by kilka razy dziennie zmieniać poszczególne parametry. Co w czasie kiedy jesteśmy poza domem, albo w nocy? Możliwość zarządzania temperaturą jest kusząca, ale przecież wymaga czasu. Twórcy oprogramowania urządzeń nie zapomnieli i o tym. Frazą – kluczem w tym wypadku są tryby pracy. W zależności od wybranego modelu regulatora pokojowego są one inne i otwierają przed użytkownikiem nowe, nieznane dotąd możliwości.

szara łazienka na poddaszu z wanną wolnostojącą

Regulator pokojowy dwustanowy ST-283 to urządzenie, które podobnie jak ST-282 posiada ciekawy design. W dodatku dostępny jest nie tylko w kolorze czarnym, ale także białym, dzięki czemu dobrze wpisuje się w pomieszczenia urządzone w jasnych barwach. Regulator ST-283 może pracować aż w 6 trybach pracy: ręcznego ustawienia temperatury, dzień/noc, imprezy, urlopu, zamarzania lub tygodniowym.

5. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań – komunikacja OpenTherm

OpenTherm to standardowy protokół komunikacyjny wykorzystywany w systemach centralnego ogrzewania do komunikacji między kotłem a regulatorem termostatycznym. W przypadku gdy regulator współpracuje z protokołem OpenTherm/plus i OpenTherm/lite może przechwytywać wszystkie te parametry, które można ustawiać na kotle i mieć ich stały podgląd w pomieszczeniu, w którym zamontowano regulator.

sypialnia z łóżkiem małżeńskim

Regulator pokojowy ST-2801 zapewnia intuicyjne utrzymywanie zadanej temperatury przez automatyczne regulowanie proporcjonalne zadanej temperatury kotła gazowego. Urządzenie to jest kompatybilne z protokołem OpenTherm. Regulator posiada duży, czytelny wyświetlacz dotykowy, który umożliwia wygodną obsługę regulatora oraz modulację parametrów.

6. Jedno urządzenie – kontrola nad 8 strefami grzewczymi

Jedną z najczęściej podkreślanych zalet inteligentnych instalacji w domu jest możliwość wykonywania kilku czynności z poziomu jednego urządzenia. Zamiast więc kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna można to robić zbiorczo z poziomu specjalnych regulatorów do zarządzania siłownikami elektrycznymi STT-868, zamontowanymi na grzejnikach.

kolorowy pokój dziecięcy dla chłopca

ST-8S to regulator pokojowy pozwalający na łatwe programowanie temperatury i szybkie przełączanie trybów pracy. Regulator obsługuje siłowniki rozmieszczone aż w 8 strefach grzewczych. Każda ze stref może mieć swój indywidualny tryb pracy. Na regulatorze wyświetlane są takie ustawienia jak temperatura, data, godzina czy budzik. Każdą ze stref można nazwać, aby sterowanie było jeszcze łatwiejsze.

7. Samodzielna nauka naszego komfortu cieplnego

Czasem przyczyną niezadowolenia z działania danego urządzenia jest jego czas reakcji. W końcu wszystkim nam zależy na tym, aby było nie tylko łatwiej, ale też szybciej. W przypadku temperatury pada pytanie: kiedy zmienić parametry pracy urządzenia, by osiągnąć temperaturę w danym czasie? Ten problem zostaje rozwiązany, dzięki wprowadzeniu do regulatorów pokojowych funkcji Optimum Start, która zwiększa efektywność pracy regulatora i komfort cieplny. Wyposażony w tę opcję regulator sam dobiera optymalny czas załączenia kotła, by osiągnąć komfort cieplny. Dzięki temu pomieszczenie jest zawsze dogrzane do zadanej temperatury na zadany wcześniej czas.

komoda w przedpokoju

Regulator pokojowy dwustanowy ST-292 to urządzenie, które w kwietniu tego roku zostało wzbogacone o trzy dodatkowe funkcje: jedną z nich jest wspomniana wyżej funkcja Optimum Start. Kolejna funkcja to grzanie/chłodzenie, która pozwala zarządzać urządzeniami do grzania lub chłodzenia. W przypadku sterowania ogrzewaniem podłogowym regulator zaopatrzony dodatkowo w czujnik temperatury podłogi będzie zapobiegał wychłodzeniu posadzki w pomieszczeniach dobrze nasłonecznionych.

Regulatory pokojowe - niewielkie urządzenia o ogromnych możliwościach

Dzięki nowoczesnym zdobyczom technologii zarządzanie temperaturą w domu jeszcze nigdy nie było tak proste! Sterowanie temperaturą pokojową, pracą kotła, planowanie temperatury z wyprzedzeniem, różne tryby pracy, możliwość wyboru urządzenia przewodowego lub bezprzewodowego… - wyliczenie wszystkich funkcji regulatorów pokojowych jednym tchem wydaje się niemożliwe. W dodatku, ogromna moc możliwości jest zamknięta w niewielkim, prostokątnym urządzeniu, które swoim designem łudząco przypomina tablet. Czy można chcieć czegoś więcej?

>> Poznaj firmę TECH Sterowniki <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze