Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jaki format płytek wybrać? Praktyczne porady

Podczas urządzania naszego idealnego miejsca na Ziemi coraz częściej sięgamy po płytki. Różnorodne materiały wykończeniowe, będące kiedyś nieodzownym elementem wyłącznie w łazience czy kuchni, dziś goszczą na podłożu w sypialni, salonie oraz tarasie. Ceramiczne i gresowe aranżacje zaskarbiły sobie sympatię tak wielu z nas praktycznością i wygodą, połączoną ze stylowym wyglądem. Jednak jak w gąszczu formatów, struktur i kształtów wybrać te, doskonale pasujące do naszego lokum?

Duże płytki w salonie i kuchni

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, które jest jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu wnętrz. Taka kombinacja sprzyja rodzinnej atmosferze, łączy dwie przestrzenie tworząc spójną całość. Elementem, będącym zasadniczym spoiwem jest właśnie podłoga, która naturalnym przejściem z kulinarnego świata zaprasza nas na salonowe włości. Sięgamy po produkty imitujące kamień czy cegłę. Najczęściej jednak króluje w nich drewno i beton, ułożone w dużych formatach XXL. Sprawdza się on znakomicie na większych przestrzeniach, a w mniejszych metrażach optycznie powiększa lokum. Przykładem mogą być płytki Cerrad w rozmiarze 80x80cm w kojących zmysły pastelowych barwach z kolekcji Montego o strukturach przypominających beton, stworzą nowoczesną, pełną spokoju i elegancji powierzchnię.

Jakie płytki wybrać do łazienki?

W łazience prócz chwil wytchnienia po trudach codzienności szukamy piękna, wygody, bezpieczeństwa i przede wszystkim funkcjonalności. Tam sprawdzi się popularny trend multiformatów w betonowych odcieniach popielu serii Batista, Campina lub Limeria, choć jego uroku nie umniejszą płytki inspirowane naturalnym drewnem o ciepłych kolorach brązu z kolekcji Lussaca o rozmiarze 17,5x60cm. Przytulna i miła atmosfera wypełniająca pokój kąpielowy będzie otulać nas na każdym kroku. Płytki Cerrad to bogactwo naturalnych motywów, które w łazience stworzą przyjemny klimat, a ich rozmiary doskonale wyeksponują armaturę łazienkową i podkreślą ceramiczne kształty wanien i umywalek.

Jak łączyć formaty płytek?

Dlaczego by nie odejść od standardu i pokusić się o różne rozmiary płytek podłogowych zdobiących przestrzenie zarówno w kuchni, salonie, łazience czy nawet tarasie? Kompilacja kwadratów i prostokątów może stworzyć kompozycję, która znacznie podkreśli styl panujący w naszym domu. Producenci wychodzą naprzeciw naszym potrzebom! Innowacją zastosowaną przez Cerrad jest zmiana formatu płytek, z 30x60cm na 29,7x59,7cm, 60x60cm na 59,7x59,7cm oraz 60x120cm na 59,7x119,7cm. Czemu posłuży taki zabieg? Idealnym mozaikom na podłożu, tworzącym urzekające multiformaty z jednakową 3 milimetrową fugą na całej powierzchni, która ułatwia montaż. Pozwala to na stworzenie ciekawej aranżacji składającej się z płytek o różnych rozmiarach.

PODŁOGA BATISTA MARENGO REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

PODŁOGA BATISTA MARENGO REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

80 zł
PODŁOGA LIMERIA STEEL REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

PODŁOGA LIMERIA STEEL REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

80 zł
PODŁOGA CAMPINA MARENGO REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

PODŁOGA CAMPINA MARENGO REKTYFIKOWANA 600x600x8,5mm

80 zł
PODŁOGA MONTEGO DUST 797X797X9mm

PODŁOGA MONTEGO DUST 797X797X9mm

130 zł

Na co zwracać uwagę podczas wyboru płytek?

Jest kilka istotnych kryteriów, które należy przestrzegać wybierając płytki do naszego domu. Prócz designu, ceny oraz jakości weźmy pod uwagę antypoślizgowość a także klasę ścieralności. W oparciu o te parametry będziemy pewni, że dokonaliśmy dobrego zakupu. Zarówno w łazience, jak i w salonie jesteśmy narażeni na różnorakie wypadki, których prowodyrem była śliska nawierzchnia. Rozwiązania podłogowe Cerrad wykazują niski stopień śliskości R9 oraz R10 zatem możemy czuć się bezpiecznie. Kolejnym parametrem wpływającym na funkcjonalność jest klasa ścieralności. By podłoże służyło w nienaruszonym stanie przez długie lata wybierajmy te mieszczące się w 3 i 4 klasie, gdzie nawet wzmożony ruch nie jest w stanie zniszczyć wspaniałego efektu.

Jaki format płytek będzie najlepszy do salonu, kuchni czy jadalni i łazienki? Trendy dyktują rozwiązania Cerrad! Duże rozmiary, mulitiformaty w delikatnych beżach, stonowanych szarościach czy ciepłych brązach to kwintesencja aranżacji doskonałej! Cerrad to piękno i funkcjonalność, które odmienią nasze wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności