Czego szukasz?
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

4 powody, dla których warto wybrać płytki imitujące drewno

Drewno jest piękne i dostojne. Przywodzi na myśl leśną nostalgię drzew i kocha nas rozpieszczać ujmującym widokiem. Aranżując wnętrze domu, pewnie nie jeden z nas dłuższą chwilę zastanowił się nad drewnianą podłogą, ale cena, praca i wysiłek włożony w to, by była nieustannie doskonała skutecznie odpędziły myśli o naturalnym materiale. Na szczęście dla miłośników drewnianych kompozycji jest ratunek! I to w znakomitej formie – płytka drewnopodobna.

Cerrad udowadnia, że marzenia o pięknej podłodze są w zasięgu ręki. Kolekcje płytek imitujących drewno, będące idealną konkurencją dla pierwowzoru, potrafią wyczarować w naszym lokum niepowtarzalną scenerię. Zarówno dla laika, jak i dla znawcy drewnianego rzemiosła ocena tego, co pokrywa podłoże może być nie lada wyzwaniem!

Klinkier, czyli miłośnik wymagających warunków

Zacznijmy od tego czym jest klinkier? Jest to produkt uzyskany w procesie wypalania gliny pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, osiągającej ponad 1000⁰C. Ten naturalny specyfik przez lata stał się synonimem niezawodności i trwałości. Niegdyś przeznaczony głównie do elewacji budynków, kominów i ogrodzeń, dziś bez przeszkód może gościć we wnętrzach domów i z dumą zdobić każdą przestrzeń. Cerrad z płytki klinkierowej uczynił podobieństwo drewna, które wykazuje wspaniałe właściwości. Są one mrozoodporne i nie zmieniają swojej struktury pod wpływem panujących warunków atmosferycznych – zwłaszcza, gdy chcecie je umieścić na tarasie. Poza tym, produkt nie boi się wilgoci. Cechuje go mała nasiąkliwość wodna. W łazience to zbawienne rozwiązanie, bo impregnacja naturalnych materiałów to nie tylko praca, ale i koszt! Wysoka klasa ścieralności oraz stopień antypoślizgowości będzie gwarantem długiej eksploatacji i bezpieczeństwa domowników.

Kolorystyczna mozaika drewnianych barw

Łagodny odcień drewnianych desek znacząco ociepla atmosferę wnętrza. Neutralizuje chłodną biel ceramiki w łazience i pozwala się maksymalnie odprężyć w zaciszu salonowych aranżacji. Kuchenne projekty także kochają brąz! Dzięki niemu jesteśmy bliżej natury, a każde lokum nabiera przytulnego i miłego klimatu. Kolekcja Mustiq to paleta kolorystycznych możliwości, przypominająca do złudzenia drewniane belki montowane na podłodze. Beżowe tonacje Beige, orzechowe barwy płyt Brown, wyjątkowo ciepłe kolory wariantu Desert czy kusząco przyjemny Honey z pewnością wyczaruje fenomenalny nastrój. Wierne oddanie koloru i formaty w postaci kafli o wymiarach 17,5cmx60cm podkreślą naturalny styl drewnopodobnej powierzchni zdobiącej kuchnię, salon czy łazienkę.

PODŁOGA MUSTIQ BEIGE KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA MUSTIQ BEIGE KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA MUSTIQ BROWN KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA MUSTIQ BROWN KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA MUSTIQ DESERT KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA MUSTIQ DESERT KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA MUSTIQ HONEY KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA MUSTIQ HONEY KLINKIER 600X175X8mm

62 zł

Gdzie najlepiej ułożyć płytki imitujące drewno?

Płytki od razu kojarzą się z łazienką – i słusznie. Klinkierowe rozwiązania Cerrad doskonale spiszą się w aranżacjach pokoju kąpielowego. Wysoka wilgotność pomieszczenia nie zagrozi perfekcyjnemu wyglądowi kafelków, a wspominana antypoślizgowość będzie gwarancją bezpieczeństwa. Łazienka skąpana w ciepłym brązie kolekcji Lussaca stanie się przytulna i stylowa. Drewnopodobne serie będą prezentować się znakomicie w kuchni, w towarzystwie oryginalnych blatów, a salon utrzymany w ciepłym klimacie z podłożem imitującym drewno będzie kwintesencją piękna. Jako, że podłoga ma służyć, a nie tylko wyśmienicie wyglądać, nie musicie się obawiać o mało atrakcyjne plamy i odbarwienia w kuchni czy salonie powstałe w wyniku eksploatacji. Krótko mówiąc, w temacie płytek imitujących drewno nie ma ograniczeń co do przestrzeni, w jakiej chcecie je położyć. To kolejny powód, który rozwiewa dylemat: drewno, czy imitacja? Spełniają one nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalne w każdym wnętrzu, nawet na tarasie.

PODŁOGA LUSSACA NUGAT KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA LUSSACA NUGAT KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA LUSSACA DUST KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA LUSSACA DUST KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA LUSSACA SABBIA KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA LUSSACA SABBIA KLINKIER 600X175X8mm

62 zł
PODŁOGA LUSSACA NATURA KLINKIER 600X175X8mm

PODŁOGA LUSSACA NATURA KLINKIER 600X175X8mm

62 zł

Ile kosztuje płytka imitująca drewno?

Nie będzie tu mowy o kosztach za m2, ponieważ wiadomym faktem jest, że płytka imitująca drewno jest znacznie tańsza niż prawdziwa, naturalna deska na podłogę. Warto jednak wspomnieć o innych kosztach – kosztach pracy. Cykliczna impregnacja, rewitalizacja drewnianej podłogi niewątpliwie uszczupli nasz portfel, a do tego zabierze mnóstwo energii, dlatego rozwiązania imitujące drewno na pewno pozwolą zaoszczędzić nieco gotówki, jak i czasu. Dodatkowo, klinkier jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Stąd cieszy się taką popularnością nawet w miejscach publicznych, gdzie jak wiadomo, czasem zachowanie idealnego porządku jest niezwykle trudne.

Popularny slogan reklamowy zdaje się być adekwatny do dzisiejszego tematu – skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Cerrad doskonale zaspokaja potrzeby na naturalne materiały do domu. Klinkier imitujący drewno spisze się w łazienkowych, salonowych czy kuchennych aranżacjach, wprowadzając ciepły i przyjemny klimat. Płytka do złudzenia przypominająca drewno jest tańszym, wygodniejszym i odporniejszym rozwiązaniem, a do tego równie stylowym sposobem na znakomite wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii