Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
RAVAK
RAVAK
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Wanna czy prysznic – co wybrać do małej łazienki?

Gdy zaczynamy remontować mieszkanie w bloku dużym utrapieniem staje się mały metraż. Podczas gdy pokoje potrafimy dostosować do indywidualnych potrzeb, tak łazienka staje się prawdziwym polem do popisu kreatywności. Zastanawiamy się jak sprawić, aby cenne centymetry wypełnić funkcjonalnymi przedmiotami, nie zabrakło w nich przestrzeni i jednocześnie wyglądały pięknie.

Mała łazienka to spore wyzwanie dla architektów. Na niewielkiej przestrzeni powinno znaleźć się miejsce na umywalkę, toaletę, szafkę, pralkę, prysznic lub wannę. Potrzeby tego wnętrza są w efekcie całkiem spore, a miejsca wcale nie przybywa. Dobrze jest gdy łazienka dopasowuje się do domowników. W tym artykule podpowiemy co lepiej sprawdzi się w małych łazienkach. Razem z producentem Ravak udowadniamy, że wanna nie jest przypisana jedynie do dużych pomieszczeń kąpielowych. Wystarczy dobrać odpowiednie rozwiązanie do specyfiki pokoju kąpielowego.

Prysznic – idealny do każdej łazienki

Kabina prysznicowa jest szalenie elastycznym wyposażeniem łazienki. Dopasuje się do każdego wnętrza i świetnie nadaje się do wnęki. To najlepsze rozwiązanie w przypadku gdy posiadamy nietypową powierzchnię i trudne do zaaranżowania przestrzenie. Nie zajmuje tyle miejsca co wanna, a dzięki niewielkim gabarytom pozwoli na dodatkową szafkę czy pralkę. >Jak wybrać kabinę prysznicową?

<p>Dobrym pomysłem zaoszczędzenia nieco centymetrów może okazać się prysznic umiejscowiony w rogu łazienki. Ten z kolekcji Blix, dostępny w ofercie Ravak, jest zaprojektowany z ogromną precyzją. Prócz kompaktowych kształtów posiada mechanizm podnoszenia drzwi ułatwiającą czyszczenie, wyższą listwę progową zapobiegającą rozpryskiwaniu się wody i praktyczny mechanizm SilentRun uniemożliwiający zacieranie i krzyżowanie się elementów przesuwnych. Pamiętajmy, że prócz doskonale skomponowanego projektu kabina do małej łazienki powinna tworzyć przemyślaną całość i maksymalnie ułatwiać użytkowanie. Wybierając rozwiązanie prysznicowe kierujmy się praktycznością zarówno tą związaną z budową kabiny i jej rodzajem, jak i dodatkowymi funkcjonalnościami, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się ogromnym ułatwieniem.</p>
<p>Kolejnym świetną koncepcją, którą poleca się do nietypowych metraży dotyczy nie samej wielkości kabiny prysznicowej co strony technicznej. Budowa drzwi prysznicowych w znaczy sposób może ułatwić urządzenie niestandardowego miejsca, w którym liczy się każdy centymetr podłogi. Jednocześnie konstrukcja kabiny oparta na metalowych rolkach osadzonych w specjalnych rowkach zadba o bezpieczeństwo oraz czystość łazienki. Brak skapywania wody na podłogę oraz obijania drzwi o szafkę umywalkową to dwa z wielu atutów kabiny Matrix, producenta Ravak. Serie wyróżnia również wyjątkowy system przesuwny niewidoczny dla oczu użytkownika. Design nastawiony na wygodę w dużej mierze dba o estetykę łazienki. To szczególnie ważne w małym pomieszczeniu. Bezpieczne szkło z  hydrofobową powłoką AntiCalc w kabinach Matrix chroni szklane tafle przed trwałym osadzaniem się kamienia wodnego. Pewną nowością na rynku wyposażenia łazienek są systemy łamanych drzwi. Ich konstrukcja oszczędza przestrzeń łazienki i umożliwia uzyskanie maksymalnej szerokości wejścia. Dzięki temu, że drzwi prysznicowe składają się do wewnątrz woda po kąpieli spływa do wewnątrz kabiny, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Drzwi prysznicowe BLDZ2  czy BLDP3 prócz opcji umiejscowienia we wnęce, mogą równie dobrze funkcjonować ze ścianką stałą, tworząc tym samym prostokątną lub kwadratową narożną kabinę prysznicową. To w znacznym stopniu pozwala na nieszablonowe koncepcje.</p>
<p>Wśród elastycznych rozwiązań prym wiodą prysznice typu walk-in. Uwielbiamy je za efektowność i minimalizm. Nowoczesny design pomaga dopasować kabiny tego typu do skosów lub innych wymogów wnętrza. Wszystko dzięki swobodzie kreacji i braku konieczności dopasowywania ścianek do brodzika. Zainstalowane na podłodze odpływy liniowe lub kratki odpływowe doskonale wydobywają piękno płytek ceramicznych i optycznie powiększają przestrzeń. Wszystko za sprawą subtelnej szyby, która odsłania ścianę i podłogę wyłożoną ozdobną mozaiką.</p>

Dobrym pomysłem zaoszczędzenia nieco centymetrów może okazać się prysznic umiejscowiony w rogu łazienki. Ten z kolekcji Blix, dostępny w ofercie Ravak, jest zaprojektowany z ogromną precyzją. Prócz kompaktowych kształtów posiada mechanizm podnoszenia drzwi ułatwiającą czyszczenie, wyższą listwę progową zapobiegającą rozpryskiwaniu się wody i praktyczny mechanizm SilentRun uniemożliwiający zacieranie i krzyżowanie się elementów przesuwnych. Pamiętajmy, że prócz doskonale skomponowanego projektu kabina do małej łazienki powinna tworzyć przemyślaną całość i maksymalnie ułatwiać użytkowanie. Wybierając rozwiązanie prysznicowe kierujmy się praktycznością zarówno tą związaną z budową kabiny i jej rodzajem, jak i dodatkowymi funkcjonalnościami, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się ogromnym ułatwieniem.

Kolejnym świetną koncepcją, którą poleca się do nietypowych metraży dotyczy nie samej wielkości kabiny prysznicowej co strony technicznej. Budowa drzwi prysznicowych w znaczy sposób może ułatwić urządzenie niestandardowego miejsca, w którym liczy się każdy centymetr podłogi. Jednocześnie konstrukcja kabiny oparta na metalowych rolkach osadzonych w specjalnych rowkach zadba o bezpieczeństwo oraz czystość łazienki. Brak skapywania wody na podłogę oraz obijania drzwi o szafkę umywalkową to dwa z wielu atutów kabiny Matrix, producenta Ravak. Serie wyróżnia również wyjątkowy system przesuwny niewidoczny dla oczu użytkownika. Design nastawiony na wygodę w dużej mierze dba o estetykę łazienki. To szczególnie ważne w małym pomieszczeniu. Bezpieczne szkło z hydrofobową powłoką AntiCalc w kabinach Matrix chroni szklane tafle przed trwałym osadzaniem się kamienia wodnego. Pewną nowością na rynku wyposażenia łazienek są systemy łamanych drzwi. Ich konstrukcja oszczędza przestrzeń łazienki i umożliwia uzyskanie maksymalnej szerokości wejścia. Dzięki temu, że drzwi prysznicowe składają się do wewnątrz woda po kąpieli spływa do wewnątrz kabiny, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Drzwi prysznicowe BLDZ2 czy BLDP3 prócz opcji umiejscowienia we wnęce, mogą równie dobrze funkcjonować ze ścianką stałą, tworząc tym samym prostokątną lub kwadratową narożną kabinę prysznicową. To w znacznym stopniu pozwala na nieszablonowe koncepcje.

Wśród elastycznych rozwiązań prym wiodą prysznice typu walk-in. Uwielbiamy je za efektowność i minimalizm. Nowoczesny design pomaga dopasować kabiny tego typu do skosów lub innych wymogów wnętrza. Wszystko dzięki swobodzie kreacji i braku konieczności dopasowywania ścianek do brodzika. Zainstalowane na podłodze odpływy liniowe lub kratki odpływowe doskonale wydobywają piękno płytek ceramicznych i optycznie powiększają przestrzeń. Wszystko za sprawą subtelnej szyby, która odsłania ścianę i podłogę wyłożoną ozdobną mozaiką.

Wanna do małej łazienki

Długie, gorące kąpiele to świetny sposób na relaks w mieszkaniu. Często marzy nam się komfortowa armatura, w której będziemy mogli zażywać zarówno z dobrodziejstw prysznica, jak i wanny. Wystarczy przecież dobrać odpowiednią ściankę prysznicową i baterię, aby cieszyć się i jednym i drugim rozwiązaniem. Ograniczeni metrażem mieszkania w bloku rezygnujemy jednak z wanny na rzecz kompaktowej kabiny prysznicowej. Na szczęście design bierze pod uwagę potrzeby użytkowników i tworzy coraz sprytniejsze pomysły na zaaranżowanie doskonałej przestrzeni. Nie musimy rezygnować z luksusu posiadania wygodnej wanny, nawet jeśli do zagospodarowania mamy zaledwie parę metrów kwadratowych.

Powiedzmy sobie szczerze – do małej łazienki nie możemy wybrać każdego modelu wanny. Odrzucić musimy na wstępie duże rozmiary armatury oraz modele wolnostojące, które potrzebują nieco więcej przestrzeni. Chociaż do małej łazienki idealnie sprawdzą się klasyczne, prostokątne opcje, wybierzmy te o mniejszych gabarytach. Wanna Classic producenta Ravak o długości 120 cm zapewnia wygodną kąpiel oraz umożliwia wstawienie nawet do najmniejszej wnęki. Świetnym pomysłem mogą być wanny narożne, ale nie w standardowych kształtach, a asymetrycznych, nieco węższych odsłonach i będących w doskonałym duecie z umywalką. Designerzy Ravak stworzyli dwie kolekcje: Avocado i BeHappy, które można ułożyć tak, aby maksymalnie wykorzystać pokój kąpielowy. Kolejną propozycją małych rozmiarów jest wanna Rosa o szerokości 95 cm, która zmieści się niemalże wszędzie. Warto wspomnieć, że wszystkie wymienione propozycje wanien razem z innymi komponentami swoich serii tworzą zintegrowany, spójny koncept. Bowiem umywalka, meble, baterie, parawan i inne dodatki, są utrzymane w jednolitym stylu, bazującym na kształcie wanny. To spore ułatwienie w tworzeniu małej łazienki. Układająca się jak puzzle i spójna armatura wniesie do wnętrza wyjątkową harmonię.

„Wanna czy prysznic?” - zastanawiamy się urządzając niewielką łazienkę. W dzisiejszej, aranżacyjnej rzeczywistości mamy nareszcie wybór, bo design realizuje coraz więcej ludzkich potrzeb. Wśród rozwiązań znajdziemy elastyczne propozycje o różnych wielkościach, kształtach i funkcjonalnościach. Nie zapominajmy, że mała łazienka nie oznacza mniejszego komfortu. Wręcz przeciwnie, nawet niewielka armatura gwarantuje przyjemność kąpieli. Decydując się na jedną lub drugą opcję weźmy pod uwagę specyfikę wnętrza i nasze codzienne potrzeby. O resztę zadba doskonale zaprojektowana wanna lub prysznic Ravak.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności