Czego szukasz?
Zobacz także
Black Red White
Black Red White
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu?

Salon pełni wiele istotnych ról. To miejsce, w którym witamy przybyłych gości i częstujemy ich aromatyczną kawą. Przestrzeń, gdzie łapiemy oddech po trudnym dniu czy odbywamy wieczorne rozmowy ze znajomymi w towarzystwie lampki wytrawnego wina. Wydaje się, że reprezentacyjna funkcja połączona z codziennym przeznaczeniem będzie kompilacją trudną do aranżacji. Dziś rozwiejemy dylematy związane z wyborem mebli do salonu, a pomoże nam w tym kolekcja Median marki Black Red White.

Gdy na naszej liście "to do" odznaczymy wybór stylu dominującego we wnętrzu, podejmiemy decyzję co do kolorystyki pokrywającej nagie ściany i wymarzona mozaika spowije te płaszczyzny, zakupimy wygodne fotele oraz miękkie sofy, przyjdzie kolej na meble. Funkcjonalne i stylowe rozwiązania od Black Red White sprawią, że w ich akompaniamencie celebrowanie nie tylko wyniosłych, lecz także zwyczajnych chwil będzie doskonałe.

Co trzeba wiedzieć aranżując salon?

Komfort na salonowych włościach to priorytet. Dlatego w myśl minimalistycznych trendów skupmy się na najważniejszych meblowych rozwiązaniach, by zagwarantować sobie jak największą przestrzeń użytkową. Współczesne aranżacje cechuje minimalizm i prostota, więc zasada jest jedna – im mniej tym lepiej. Zbyt duża ilość dodatków i wnętrzarskich elementów może nieco przytłoczyć całość. Dobra organizacja to podstawa! Poza odpowiednim układem mebli, zwróćmy uwagę na optymalną ilość szafek, półek, schowków na najróżniejsze drobiazgi i te bardziej cenne detale. Książki, szkło czy dekoracyjne bibeloty wymagają wyeksponowania dlatego na ścianach powinny zawisnąć półki i przeszklone witryny, a płyty i filmy DVD ukryte w szafce RTV czy dostojnej komodzie będą czekać na wieczorne seanse. Później przejdźmy do wymiarów. Tutaj musi zadziałać wyobraźnia i zmysł architekta. Kartka, ołówek oraz metr to stary i sprawdzony sposób. Weźmy pod uwagę skosy budynku – jeśli są, okna, kominek, grzejniki czy technologiczne udogodnienia jak np. odległość od kontaktu, by później nie było problemu z podpięciem sprzętu elektronicznego. Warto wybierać meble, których poszczególne elementy możecie ustawiać wedle własnego konceptu, tak jak w kolekcji Median.

Jak urządzić nowoczesny salon?

Industrialne lofty, współczesne projekty, prowansalskie klimaty czy nawet tradycyjne i klasyczne metraże wymagają odpowiedniego przemyślenia, by w życiowej bieganinie salon pozwalał się odprężyć. Podobnie jest z kolorystką. Jako, że miejsce ma być głównie przestrzenią, gdzie relaks panoszy się w każdym zakamarku warto wybrać spokojne barwy. Biel królująca już od wielu sezonów wnosi do pomieszczenia harmonię i ład, pozwalając zmysłom na chwile wytchnienia. Biały połysk kolekcji Median doskonale wpisuje się w nowoczesny nurt urządzania, ale dla tych, których nie przekonuje chłodna tonacja – Black Red White proponuje ciepły odcień drewnianego dębu Barique. Przełamaniem jasnej palety Median są ciemne akcenty akustycznych udogodnień, które nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale i spełniają praktyczne kryteria wymagającego Użytkownika, co w tego typu aranżacjach pełni kluczową rolę – oprócz designu liczy się funkcjonalność!

Szafy, komody, witryny i półki. Co wybrać?

Meble do przechowywania rozmaitości muszą być wygodne w użyciu i dostosowane do rozmiarów pokoju. Kombinacja komody, witryn, szafek i wiszących półek wprowadzi ład i będzie sprzyja utrzymaniu porządku. Co powinno znaleźć się w salonowej przestrzeni? Zacznijmy od komody – to "must have". Ważne są: odpowiedni rozkład bocznych szafek i półek oraz pakowność. Na dodatek wygodę zapewniają systemy cichego zamykania oraz otwory wentylacyjne warunkujące znakomitą cyrkulację powietrza wewnątrz. Ciekawym elementem salonu może być także oświetlenie LED wykorzystane w szafce Median. Zbiór przydatnych atutów ułatwi codzienność, a do tego ozdobi wnętrze. Uzupełnieniem wyważenia i równowagi aranżacyjnej staną się witryny, w których można wyeksponować ciekawe pamiątki czy zdjęcia. Istotną kwestią jest też bezpieczeństwo. Jako, że wymienione elementy muszą udźwignąć morze produktów zwróćmy uwagę na mocowania i maksymalne obciążenie części wiszących. Mocowania, prowadnice i wspominane systemy cichego zamykania są gwarancją jakości i wytrzymałości.

Jaka szafka RTV będzie najlepsza?

Celowo ominęliśmy to bez czego salon nie byłby salonem – telewizor i sprzęt multimedialny! Ciekawy film wieczorem, urocze i melodyjne takty podczas romantycznych chwil we dwoje wymagają najlepszej technologii. Wybierając szafkę RTV weźmy pod uwagę ile owego sprzętu musi ona pomieścić. Rozwiązanie Median to majstersztyk pod tym względem – zatem będzie to przykład szafki idealnej. Akustyczna tkanina pokrywająca meble gwarantuje doskonałe brzmienie i swobodnie przepuszcza sygnał pilota, zatem w jej wnętrzu schowacie całe technologiczne wyposażenie i nie będziecie musieli go eksponować pod telewizorem. Umieszczona w tylnej części komora na okablowanie pozbawi Was widoku mało estetycznych wiszących przewodów. Boczne otwory na kable w szafce RTV także wzmogą poczucie estetyki w pomieszczeniu, a na dodatek sprzęt nie będzie skupiskiem kurzu i pyłów, co nie tylko nie generuje konieczności sprzątania, lecz także go nie niszczy. Szafka RTV Median będzie zapleczem dla gracza, fana kinowych wizualizacji czy melomana posiadającego bogatą biblioteczkę muzycznych hitów.

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu? Wykorzystując propozycję od Black Red White ukazaliśmy najważniejsze kryteria. Liczy się nie tylko styl, ale i praktyczność. Przestrzeń salonu ma podnosić jakość życia codziennego i spełniać się w roli reprezentanta domowych aranżacji.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności