4 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze pralki

Nie od dziś wiadomo, że technologia działa na naszą korzyść i ma ułatwiać codzienne czynności skracając czas ich wykonania. Tak może stać się np. z praniem. Ale jak wybrać pralkę, która nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale będzie też ekonomiczna, prosta w obsłudze oraz zaoferuje znacznie więcej, niż tylko "zwykłe" pranie? Zobacz 4 cechy idealnej pralki!

pralka bosch z systemem i-dos

Łatwość obsługi

Dużo skomplikowanych informacji na pokrętle pralki szybko zniechęca nas do prania i w efekcie sprawia, że najczęściej wybieramy ten sam program niezależnie od rodzaju tkanin. Niestety ma to negatywny wpływ na stan ubrań oraz nasze samopoczucie. Przed zakupem przyjrzyjmy się, jak wygląda panel obsługi pralki, jak nastawić pranie, ile jest programów, czy istnieje możliwość nastawienia połowy bębna? Bardzo ważne są też opcje dodatkowe, takie jak Start/Pauza, która pozawala zatrzymać program w dowolnym momencie prania, aby dołożyć do niego nawet pościel czy ręcznik przez otwarte drzwiczki. Takie rozwiązanie znajdziemy w pralkach VarioPerfect marki Bosch.

pralka bosch z systemem i-dos
>> Poznaj pralki BOSCH <<

Oszczędność czasu

Bardzo istotnym aspektem prania jest czas. Szczególnie wtedy, gdy chcemy szybko uprać i rozwiesić pranie przed wyjściem do pracy lub przed wyjazdem. Opcja skróconego prania przydaje się też w domu z małymi dziećmi, kiedy praktycznie każdego dnia musimy nastawić pranie. Łatwiej zaplanujemy codzienne obowiązki czy wyjścia z domu, kiedy nie trzeba będzie czekać specjalnie na koniec długiego programu prania. W pralkach Bosch funkcja TimePerfect nie dotyczy jedynie delikatnych ubrań pranych w niskiej temperaturze, ale także programów dla pościeli czy bardziej wymagających zabrudzeń. W pralkach VarioPerfect pranie może trwać nawet do 65% krócej!

Oszczędność energii i wody

Każde pranie wymaga zużycia pewnej ilości wody oraz energii elektrycznej. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, a także bliskie jest nam dobro środowiska, warto sprawdzić, czy pralka dysponuje specjalnym programem, dzięki któremu obniżymy zużycie energii. W pralkach marki Bosch zastosowano system VarioPerfect, który pozwala wybrać, czy chcemy prać do 65% krócej, czy do 50% oszczędniej, zużywając mniej wody i energii elektrycznej. To doskonała opcja dla rodzin i osób, którym zależy na oszczędnościach i ochronie środowiska naturalnego. Funkcja ta dostępna jest przy prawie każdym programie i nie obniża jakości prania.

oszczędzanie wody z pralką bosch
>> Poradnik profesionalnego prania <<

Maksymalny komfort

Funkcjonalne i wygodne pranie to nie tylko prosta obsługa czy oszczędność. Warto zwrócić także uwagę na nowoczesne, inteligentne systemy, które sprawią, że pranie stanie się przyjemnym obowiązkiem. Jednym z takich rozwiązań jest system i-DOS dostępny w pralkach VarioPerfect marki Bosch. Technologia i-DOS to nie tylko pojemnik na detergent napełniany raz na 20 prań. Zintegrowane czujniki wykrywają rodzaj tkaniny, wielkość wsadu w bębnie oraz stopień zabrudzenia, aby odpowiednio dostosować ilość dozowanego detergentu. Precyzyjny automatyczny system dozujący pozwala na oszczędność – do 7062 litrów wody rocznie i nawet o 30% mniej detergentu. Raz napełniony dozownik wystarczy aż do 20 razy!

Wybierając idealną pralkę, przede wszystkim zwróćmy uwagę na jej funkcjonalność, łatwość obsługi, ekonomiczność czy poprawiające komfort użytkowania funkcje dodatkowe. Nie zapominajmy też o wzornictwie, które może wnieść powiew świeżości do naszych łazienek lub pralni.

>> BOSCH <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze