BLACK WEEK
Produkty przecenione
Sprawdź
Co szukasz?
Zobacz także

7 zalet wanien z hydromasażem i chromoterapią

Męczący tydzień w pracy dał o sobie znać bólem kręgosłupa i ogólnym zmęczeniem? Ciągły natłok obowiązków sprawił, że codziennie marzysz o wizycie w SPA, gdzie wykwalifikowany personel zadba o każdy skrawek Twojego ciała? Do bagażu życiowych bolączek dorzucimy jeszcze kapryśną pogodę i podły nastrój gotowy. Jak temu zaradzić? Z aurą nie wygramy, na częste wizyty w SPA nie każdy może sobie pozwolić, ale kąpiel w wannie wypełnionej po brzegi aromatyczną pianą i przestrzeń obfitującą w eteryczny zapach unoszący się między ścianami łazienki, oraz nastrojowe oświetlenie i łagodne takty muzyki – już tak. Do pełni szczęścia dodajmy jeszcze kojące wodne strumienie muskające ciało i barwną mozaikę terapeutycznego światła. Czy potrzeba czegoś więcej?

Zbawienny wpływ tańczących pod wodą strumieni dodaje energii i wpływa korzystnie na skórę. Taki przepływ wody łagodzi rozmaite bóle oraz rozluźnia napięte mięśnie. To potężna dawka benefitów dla urody i zdrowia. Podobnie jest z chromoterapią. Kolory wpływają nie tylko na psychikę, lecz także ciało. Relaksująca terapia światłem pozwoli się odprężyć, uspokoić skołatane nerwy i pobudzić umysł do działania. Dziś, by poddać się takim zabiegom nie musimy wychodzić z domu, wystarczy wanna firmy Excellent. Marka, będąca jednym z czołowych przedstawicieli sanitarnego świata, pomaga stworzyć prywatne SPA. Pokój kąpielowy oazą dla wszystkich zmysłów? Dlaczego nie! Opowiemy Wam co może mieć w sobie idealna wanna z hydromasażem.

aranżacja łazienki

Wanna wolnostojąca z hydromasażem?

Systemy hydromasażu oraz chromoterapii nie ograniczają nas do jednego rodzaju wanny. Możemy przebierać wśród możliwości i – w zależności od naszych preferencji i dostępnego metrażu – wyposażyć pokój kąpielowy w głęboką wannę narożną lub prostokątną konstrukcję wzbogaconą o system wodnych biczy. Zarówno mała wanna o wymiarach 140x95cm może stać się częścią domowej strefy SPA, jak i większe formy o długości 150 czy 170 cm i szerokości powyżej 100cm. Marka Excellent posiada także rozwiązanie dla miłośników wanien wolnostojących, co jest zupełną nowością na polskim rynku. Seria Mirage+, wzbogacona o system Pearl sterowany pilotem, może stać się atrakcyjnym elementem przestronnego pokoju kąpielowego i gwarantować maksimum odprężenia w centralnym miejscu łazienki.

łazienka w odcieniach szarości

Układ dysz ma znaczenie!

Istnieje ogromnie duża liczba systemów hydromasażu, które w odpowiedniej konfiguracji potrafią wspomóc walkę z dokuczliwymi dolegliwościami, jakimi są bóle pleców, karku czy mięśni. Wannę możemy wyposażyć w komfortowe rozwiązania Joy Air z dyszami powietrznymi, koncertującymi się na masażu z dna wanny lub kompleksowym Discovery Premium, w którym każdy skrawek skóry poddany jest wodnej kaskadzie. Aż 8-13 dysz powietrznych i 14 dysz wodnych wprawia nasze ciało w maksymalny stan odprężenia. Wybór odpowiedniego systemu jest uwarunkowany tym, jaki efekt chcemy uzyskać i oczywiście ceną – im bardziej zaawansowana technologia, tym wartość udogodnienia będzie wyższa. Pamiętajmy jednak, że nie ilość dysz ma znaczenie, a ich rozkład oraz rodzaj.

wanna z hydromasażem

Jakie sterowanie wanny z hydromasażem wybrać?

W zakresie możliwości obsługi naszej małej strefy SPA także mamy większy wybór. Postęp technologiczny i nowoczesne standardy sprawiły, że obecnie niemal każdy system jest obsługiwany intuicyjnie, nie sprawia żadnych trudności nawet tym, którzy pierwszy raz zażywają terapeutycznej kąpieli w zaciszu swojego domu. Większość systemów obsługiwana jest za pomocą klawiatury dotykowej, znajdziemy także rozwiązania membranowe z wyświetlaczem jak np. Optima+, panele dotykowe oraz te sterowanie pilotem. Elektroniczne panele są bardzo wygodne i umożliwiają szybkie ustawienie parametrów oraz kontrolę poziomu wody. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, jak panel dotykowy systemu Discovery Premium, jesteśmy na bieżąco informowani o aktualnym stanie systemu i możemy programować czas kąpieli. System informuje także np. o konieczności przeprowadzenia dezynfekcji.

wanna narożna z hydromasażem
>> Poznaj wanny z hydromasażem od EXCELLENT <<

Wybierz idealny rodzaj masażu

Masaż wodny czy może powietrzny? Ten pierwszy jest głównym elementem hydroterapii i zalecany jest osobom, które większą ilość czasu spędzają w tej samej pozycji. Woda wypływająca pod odpowiednim ciśnieniem rozluźnia mięśnie i pozwala się odprężyć. Specjaliści polecają także wodne bicze po wzmożonym wysiłku. Masaż powietrzny, zwany perełkowym, służy pełnej relaksacji i gwarantuje błogi stan odpoczynku. Można wybierać rozwiązanie oferujące jedną możliwość np. Joy Air z funkcją masażu powietrznego lub Joy Aqua z masażem wodnym. Najlepiej, gdy wanna będzie umożliwiała zarówno jedną, jak i drugą formę – tak jak system Joy Max, gdzie 3-stopniowa regulacja umożliwi pełną dowolność określenia ulubionych parametrów.

wanna z hydromasażem

A co poza hydromasażem?

Wanna z hydromasażem może oferować znacznie więcej niż tylko masaż. Ciekawą opcją w systemach Excelent jest system kąpieli ozonowej, która dotlenia nasz organizm, działa orzeźwiająco i wykazuje właściwości bakteriobójcze. Któż z nas nie uwielbia zapachu po burzy? Czyste, klarowne powietrze wypełniające nasze piersi inspiruje do działania! Dlatego ozonator, zastosowany w niektórych rozwiązaniach Excellent, to znakomity pomysł na element domowej strefy SPA. System dostępny jako opcja w systemach Inspire lub Optima +, a także będący standardowym wyposażeniem Discovery Premium gwarantuje poczucie odprężenia i relaksu, by fenomenalne wrażenia dla ciała i duszy były codziennością.

wanna narożna z hydromasażem

Wanna z podgrzewaczem wody, a może z automatyczną dezynfekcją?

Z pewnością każdy miłośnik długiego wylegiwania się w wannie zna to uczucie, gdy po jakimś czasie temperatura wody spada i wiemy, że za niedługo będzie trzeba opuścić przyjemną strefę. Wartymi uwagi są systemy podgrzewania wody, w których grzałka o mocy 1500W utrzymuje pożądaną temperaturę. Ci, którzy decydują się na systemy hydromasażu mogą także skorzystać z dodatkowej funkcjonalności, jaką jest automatyczna dezynfekcja, która pozwala na oczyszczenie systemu oraz podnosi higieniczne walory korzystania z kąpieli. Po pobraniu odpowiedniej ilości płynu ze zbiornika do dezynfekcji i całym procesie czyszczenia wanna jest gotowa do dalszych sesji.

Terapia światłem w łazience

Chromoterapia, czyli leczenie kolorami to dziedzina wywodząca się już ze starożytności. Od wieków wiadomo, ze kolory mają ogromny wpływ na nasze życie. Poddając swoje ciało działaniu odpowiedniej barwy możemy poprawić samopoczucie, obniżyć ciśnienie krwi, zrelaksować się czy zaktywizować działanie mózgu. Systemy chromoterapii umożliwiają dowolną modulację kolorami w zależności od tego, czy chcemy się odprężyć, pobudzić do działania, uspokoić czy osiągnąć stan równowagi. Innowacyjne rozwiązania Excellent oferują także wybór automatycznych funkcji – Active, Relax lub Complex, w których skomponowana przez specjalistów paleta barw i częstotliwość zmiany tonów na pewno pozwolą osiągnąć założone efekty.

chromoterapia w łazience
>> Dowiedz się więcej o chromoterapii <<

Któż z nas nie marzy o domowej strefie SPA? Wspomniane 7 elementów mają wspólny mianownik – system Excellent. Rozwiązania sanitarnego pioniera potrafią przeistoczyć każde łazienkowe lokum w maestrię harmonii i relaksu. Miejsce wyciszenia i regeneracji wyposażone w systemy hydromasażu oraz chromoterapii stanie się ulubionym sposobem na ucieczkę od rutyny i szarej codzienności, a do tego pozwoli naładować życiowe baterie.

>> EXCELLENT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze