WIELKI FINAŁ WYPRZEDAŻY! Złap produkty Selsey z rabatami do -50%!
Sprawdź
Czego szukasz?
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

10 zalet podłogi imitującej drewno

Uwielbiamy pełne wdzięku drewniane powierzchnie. Ich barwa pozwala na tworzenie wymyślnych stylizacji. Począwszy od klasyki, po eklektyzm, a nawet industrializm – drewno sprawdza się zawsze i wszędzie. Architekci często po niego sięgają.

Czy to zawsze dobry pomysł? Okazuje się, że niekoniecznie! Naturalne materiały często ulegają przetarciom, a niewłaściwie zabezpieczone niszczeją pod wpływem wody. Nowoczesny design szuka najbardziej trwałych rozwiązań. W Cerrad połączono jakość gresu z pięknem naturalnego drewna. W tym artykule przedstawimy najważniejsze zalety płytek imitujących znane i cenione na świecie materiały.

Gdzie możemy montować płytki gresowe, a gdzie drewniane deski?

Naszą opowieść o płytkach gresowych zacznijmy od miejsca, w których mogą się znajdować. Materiał jest wyjątkowo odporny na wilgoć, urazy mechaniczne, wysokie czy niskie temperatury, promienie UV. W efekcie możemy wykładać nim zarówno łazienki, salony, tarasy, a nawet elewacje budynku. W przeciwieństwie do drewna nie musi być impregnowany. Naturalny surowiec, bez odpowiedniego zabezpieczenia, nie sprawdzi się w trudnych warunkach, jakimi z pewnością są powierzchnie balkonowe czy kuchenne. Gres odporny jest na zabrudzenia, czego nie można powiedzieć o drewnie. Ogromnym atutem jest łatwość utrzymania porządku – z gładkiej płytki zdecydowanie prościej usunąć tłuste plamy bez obaw powstawania śladów. Imitujący deski parkietowe gres do złudzenia przypomina pierwowzór i nie traci na efektowności. Wręcz przeciwnie, raz położona podłoga będzie niezmiennie zachwycać nienagannym wyglądem. Doskonałym uzupełnieniem wszelkich zewnętrznych i wewnętrznych stylizacji są kolekcje Mattina i Cortone marki Cerrad. Ozdobione delikatnymi i regularnymi słojami oraz sękami płytki stworzą kameralną, przytulną, ciepłą atmosferę, taką jaką tworzy drewno.

Jak aranżować i z czym łączyć?

Płytki z gresu imitujące drewno nie ustępują w niczym naturalnego materiału. Wręcz przeciwnie, dzięki szerokiej palecie kolorystycznej pozwalają na nieco więcej kreatywności. Świetnie łączą się z ceramiką, szkłem, metalem i każdym materiałem jaki przyjdzie nam do głowy podczas urządzania wnętrza. Właśnie za elastyczność uwielbiamy drewniane powierzchnie. Gdy dodamy do tego trwałość gresu pole kreacji się poszerzy. Z łatwością przedłużymy salon o powierzchnię balkonu czy tarasu optycznie wydłużając stylizację domu. Szalenie modny trend łączenia wielu przestrzeni w całość pozwoli przejść w płynny sposób przedpokojowi w kuchnię. To znakomita propozycja dla osób posiadających małe wnętrza lub pomieszczenia bez wyraźnych granic. Podłoga z trwałego gresu jest idealna dla osób uwielbiających magię drewna i marzących o łazience czy kuchni wyłożonych szlachetnym dekorem. Deska z naturalnego materiału łatwo ulegnie trudnym warunkom, podczas gdy gres przetrwa wszystkie scenariusze. Jednocześnie wspaniale będzie wyglądał w połączeniu z ceramicznymi płytkami i szafkami, zarówno nowoczesnymi, jak i klasycznymi. Elastyczność kreacyjna z pewnością spodoba się entuzjastom ponadczasowości, którzy nad wyraz cenią estetykę.

Podłoga z trwałego gresu jest idealna dla osób uwielbiających piękne wnętrza, a jednocześnie mających wysokie wymagania jakościowe. Jeśli marzymy o stylizacji trwałej i nie wymagającej ciągłej troski to rozwiązanie z pewnością przypadnie nam do gustu. Gdy dodamy do wyliczanki trwałość, elastyczność w kreowaniu, ponadczasowość zdamy sobie sprawę, że nowe podejście do domowej rzeczywistości świetnie się sprawdza i niczym nie ustępuje tradycyjnym koncepcjom.


Inne artykuły w tej kategorii