Co szukasz?
Zobacz także

Pokój niemowlęcy - jak się zmienia, gdy dziecko rośnie?

Pokój niemowlęcy to duma rodziców, dopracowany, przemyślany, wyczekany. Dobrze, aby meble i wystrój pokoju podążały za dzieckiem i jego rozwojem. Podajemy kilka dobrych pomysłów. Na początek łóżeczko, przewijak i szafa na ubrania i zabawki.

Kolekcja Nast to powrót do naturalności, ale w nowoczesnym, świeżym stylu.

meble do pokoju niemowlęcego

Łóżeczko powinno mieć możliwość regulacji poziomu materaca - na początku wyżej, potem, gdy dziecko siada - niżej. Przewijak z komodą i nogami podwyższającymi, w pobliżu półki z niezbędnymi przyborami toaletowymi, kosz na pieluchy - dobrze zorganizowane i bezpieczne miejsce. Pamiętaj, nigdy nie można zostawić dziecka samego na przewijaku! Dlatego wszystkie potrzebne artykuły trzeba umieścić w zasięgu ręki. Gdy przewijak nie będzie już potrzebny, można go zdemontować i używać sama komodę.

Gdy dziecko samodzielnie stoi, łóżeczko pełni również rolę kojca. Rodzice muszą sami zdecydować, czy czas już na wyjęcie szczebelków i czy to jest dla dziecka bezpieczne. Wyjmowane szczebelki to wspieranie samodzielności dziecka. Samo decyduje, kiedy wyjść i wejść do swojego bezpiecznego łóżka. Łóżeczko ze szczebelkami jest optymalnym rozwiązaniem do około 2 roku życia.

łóżko dla niemowlaka

W wieku 2-3 latka można usunąć bok łóżeczka - wtedy przemieni się w małe juniorskie łóżko, idealne dla przedszkolaka. Komoda już bez przewijaka.

W pokoju małego dziecka powinny pojawić się stolik do prac plastycznych, dopasowany wysokością do wzrostu dziecka. Regały bezpieczne, najlepiej mocowane do ścian, aby zabezpieczyć przez przewróceniem ich na siebie przez dziecko. Uwaga! Jeżeli regały będą niższe łatwiej będzie sięgnąć po ulubioną zabawkę. Gdy dziecko urośnie - regały będzie można rozbudować o wyższe elementy.

pokój przedszkolaka

A wieku 4 lat - czas na łóżko pełnowymiarowe. W tym wieku dzieci uwielbiają się chować, budują schowki i domki - można stworzyć dla nich plac zabaw w pokoju. Pozostałe meble: szafy, komoda, regał - pozostają te same. Super system FLEXA, funkcjonalny i bezpieczny.

>> FLEXA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze

Zobacz więcej produktów