5 pytań do Marzeny Marideko - "Urządzanie i dekorowanie powinno być zabawą"

Skandynawskie aranżacje, rustykalne dodatki i łapacze snów. Mowa oczywiście o Marzenie ze strony Marideko - przytulny dom, która tworzy przepiękne dekoracje. Jesteśmy zachwyceni, dlatego postanowiliśmy zadać Marzenie kilka pytań - czym się inspiruje i jak urządza swoje wnętrze. Zapraszamy serdecznie do przeczytania wywiadu oraz obejrzenia zdjęć, którymi można się zachwycić.

huśtawka w salonie

Marzeno, Twoja strona ma nazwę "Marideko - przytulny dom". Co dla Ciebie znaczy przytulny dom?

Przytulny dom nie musi być modny, ale urządzony tak, aby każdy z mieszkańców czuł się w nim dobrze. To dom, do którego chce się wracać i spędzać czas. Jasne ściany, drewno i kolory ziemi to dobra baza pod dalsze aranżacje. Zastosowanie dobrych materiałów pomoże cieszyć się ładnym domem przez lata. Słońce wpadające przez duże okna, ciepłe świało zapalanych wieczorem lamp i świec tworzą magię w domu. Łapacze snów, które tworzę, pasują do tego stylu idealnie. Nonszalancja w podejściu do urządzania daje indywidualny charakter domu. Stare meble zestawione z nowoczesnymi i własnoręcznie wykonane z tymi z sieciowe. W tym szaleństwie jest metoda, to sekret przytulności i niepowtarzalnego stylu.

Jaki jest Twój przepis na urządzenia przytulnego wnętrza?

Urządzanie i dekorowanie powinno być zabawą. Czasem mniej znaczy więcej. Wiele razy próbowałam stylu minimalistycznego, ale kłóci mi się on z poczuciem przytulności. Zasłony, koce i wiele poduch w pewnym sensie otulają dom, dzięki czemu aż chce się leżeć i odpoczywać. Sztuką nie jest zaprojektować nowy, modny dom, tylko przerobić już istniejące wnętrza. Czym byłby dom bez tkanin i przedmiotów osobistych? Ramy z rodzinnymi zdjęciami, plakaty i ulubione koce dają wrażenie, że dom żyje. Świeże kwiaty pięknie dekorują pomieszczenia.

Czy masz ulubiony styl aranżacji wnętrz?

Podoba mi się bardzo panująca od kilku lat moda na styl skandynawski. Naturalne kolory, biel i szarość dają wrażenie przestronności. Jednak najbardziej zachwyciłam się popularnym obecnie modern boho i dużo elementów wykorzystuję w naszym domu. Etniczne wzory, pastelowe kolory, dużo natury.

Jak często zmieniasz wystrój swojego domu?

Wystrój domu zmienia się wraz z porami roku. Stary ogród, pełen wielkich drzew, maluje przepiękne obrazy w naszych oknach. Pastelowa wiosna i lato, trochę brązów i beży na jesień, a biel i szarość zimą - oto nasz cały rok w palecie barw. Wystrój domu zmieniam często, z racji pasji do aranżacji i fotografii wnetrz. Są to jednak zmiany niewielkie, przesunięcie mebli czy inne nakrycie łóżka lub układ poduch na kanapie. Dom cały czas jest w budowie, sami go wykańczamy, więc mam pole do popisu.

Jakie dekoracje wykonujesz własnoręcznie?

Uwielbiam szyć i dekorować, co stało się moim pomysłem na życie. Ręcznie wykonuję poduszki i wianki oraz wyroby tekstylne. Razem z partnerem lubimy też prace w drewnie, stąd w domu pojawiają się czasem nasze proste projekty diy: stoliki, tace. Największą popularnością cieszą się jednak łapacze snów, które są uroczą dekoracją domu i świetnym pomysłem na prezent. Szczęśliwi ludzie to szczęśliwy dom.

Zobacz więcej zdjęć z wnętrza Marzeny >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wywiady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wywiady
Komentarze