Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Radius Centrum Meble
Radius Centrum Meble
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jakie funkcjonalności może posiadać sofa? Zobacz nowoczesne rozwiązania!

Salon to miejsce pełniące wiele ról – to tutaj odpoczywamy, oglądamy telewizję, organizujemy spotkania czy nocujemy gości. Nic dziwnego, że głównym elementem wyposażenia pokoju dziennego jest sofa. Nowoczesne produkty pozwalają dopasować ją zarówno do aranżacji wnętrza, jak i potrzeb użytkowników. Funkcjonalność, kompaktowość oraz multizadaniowość to współczesne określenia na komfortową i wygodną sofę!

W niewielkim mieszkaniu czy w wolnostojącym domku sercem domu jest salon, w którym spotyka się cała rodzina. Pomieszczenie to służy za miejsce rozrywki i relaksu domowników, ale też wnętrzem, do którego zapraszamy rodzinę oraz przyjaciół. Wieczorne wylegiwanie się na kanapie, czytanie książki i oglądanie filmów, a w razie potrzeby możliwość zamiany sofy w łóżko czy szybkiego przemeblowania pokoju – to wszystko bierzemy pod uwagę wybierając najlepszą kanapę. Razem z Centrum RADIUS MEBLE w Warszawie prezentujemy nowoczesne funkcje sof, dzięki którym ich użytkowanie na co dzień będzie jeszcze bardziej komfortowe i dopasowane do naszych potrzeb.

Co oznacza kompaktowość sofy?

Kompaktowość mebli to obecnie najczęściej poszukiwana cecha. Pozwala ona dostosować je do wymagań użytkowników, w razie konieczność nadać im nowy kształt lub funkcjonalność. Dzięki temu narożnik nocą może zmienić się w wygodne, szerokie łóżko, a po południu przybrać funkcję leżanki z pochylonym oparciem i podniesionym podnóżkiem. W Centrum RADIUS MEBLE w Warszawie znajdziemy model BERGAMO, składający się z kilku modułów. Na zamówienie klienta można złożyć funkcjonalną kanapę lub narożnik z dowolnej ilości segmentów z dopasowanymi podłokietnikami. Ponadto istnieje opcja zmiany wysokości oparcia połączoną ze zmianą głębokości siedziska. Mebel na życzenie wyposażony jest w pojemnik na pościel. Ciekawym rozwiązaniem są też kanapy złożone z kilku elementów, np. ENERGY z oferty Centrum RADIUS MEBLE w Warszawie, które możemy we własnym zakresie przestawiać. Pozwoli to na szybkie przekształcenie sofy na fotele lub pufy.

Dlaczego funkcjonalność ma tak duże znaczenie?

Funkcjonalność mebli wpływa na komfort ich użytkowania, dlatego z chęcią wybieramy meble, które pozwalają się wygodnie zrelaksować. Rozkładana sofa pozwala na dodatkowe miejsce noclegowe w razie niespodziewanych gości. Pojemnik na pościel ukryje dodatkową kołdrę lub poduszki, ale też posłuży za schowek, np. na zimowe ubrania lub buty latem. Ważne są także podłokietniki lub podgłówki do podparcia oraz wygodne poduchy, o które można się oprzeć. W Centrum RADIUS MEBLE w Warszawie znajdziemy wiele modeli funkcjonalnych sof, np. LARS lub FLORENCJA, charakteryzujące się nie tylko funkcją spania i wygodą, ale również oryginalnym wyglądem oraz stylowym designem. Pozwoli to skomponować sofę z aranżacją salonu i dopasować ją do trybu życia mieszkańców.

Jak wybrać sofę idealną do relaksu?

Na funkcjonalność kanapy składa się nie tylko wygodne siedzisko, ale także opcje dodatkowe. Manualne lub elektroniczne podnoszenie i opuszczanie podnóżka oraz oparcia w modelu NEXUS pozwala na stworzenie z części narożnika komfortowej leżanki doskonałej do poczytania książki pod kocem lub oglądania telewizji. Ciekawym rozwiązaniem jest puf, który można zestawić z narożnikiem. Na górze posiada miękkie siedzisko, a na dole półkę na książki, gazety lub pilota. Opcja ta dostępna jest m.in. w modelu MAX S-LINE XL dostępnym w Centrum RADIUS MEBLE w Warszawie. Dla wielbicieli muzyki idealną funkcją jest możliwość zainstalowania systemu audio. Wbudowany sprzęt grający można sterować za pomocą pilota wprost z kanapy.

Nowoczesna sofa to mebel wielofunkcyjny i kompaktowy, dzięki któremu codzienny wypoczynek oraz spotkania będą jeszcze bardziej efektywne. Warto wybierać modele multizadaniowe, z możliwością szybkiego przekształcenia, co pozwoli na dopasowanie kanapy lub narożnika do potrzeb całej rodziny, a jednocześnie ich wygląd idealnie wpisze się w nowoczesne, stylowe wnętrze salonu.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności