Czego szukasz?
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Dlaczego warto wybrać gres drewnopodobny?

Podłoga – baza każdego aranżowanego wnętrza, powinna doskonale wtapiać się w styl pomieszczenia, a nierzadko wręcz efektownie akcentować jego charakter. Posadzka w zależności od przyjętej koncepcji i stylistyki, może być drewniana, betonowa i z kamienia – może być utrzymana w duchu pałacowej elegancji lub w klimacie rustykalnego domku w górach.

Nie ulega wątpliwości, że nastrojowa otoczka, którą tworzy właściwie dobrana podłoga to efekt odpowiednich zabiegów – impregnowania, malowania, konserwowania. Czy można osiągnąć podobny rezultat nie narażając się na skutki uboczne stosowania surowców i czasochłonną pielęgnację? Oczywiście! Marka Cerrad posiada w swoich kolekcjach płytki gresowe, doskonale imitujące popularne materiały do wykańczania wnętrz – poniżej prezentuje także całą masę powodów dla których warto je wybrać i porady, jak przy ich użyciu stworzyć klimatyczne pomieszczenia.

PODŁOGA CORTONE CREMA REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

PODŁOGA CORTONE CREMA REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

120 zł
PODŁOGA CORTONE GRIGIO REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

PODŁOGA CORTONE GRIGIO REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

120 zł
PODŁOGA CORTONE MARRONE REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

PODŁOGA CORTONE MARRONE REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

120 zł

Naturalne salony – czy płytki gresowe zastąpią w nich drewno?

Wnętrza, inspirowane naturą wymagają wykorzystania surowców i materiałów, zaczerpniętych ze świata przyrody, dzięki czemu zyskują na wyjątkowej i sprzyjającej wieczornemu relaksowi, atmosferze. Tutaj świetnie sprawdzą się ekologiczne rozwiązania i motywy, inspirowane lasem. W połączeniu z drewnianymi meblami, wikliną, rattanem będą się pięknie prezentować barwy natury – urodę ziemistych dodatków wyeksponuje wykonana z drewna podłoga. Nie zawsze surowiec stanowi najlepsze wyjście – jego doskonałą alternatywą mogą być płytki gresowe, dobrze imitujące znany materiał. Podłoga wykonana przy użyciu gresu charakteryzuje się pięknym wyglądem i ekologicznością – została wyprodukowana z naturalnych składników, w tym glin, iłów i piasków. W efekcie nie będzie powodować uszczerbku na zdrowiu i nie będzie wywoływać uciążliwych reakcji u alergików. Drewnopodobne płytki to propozycja dla wszystkich, którzy cenią harmonijne, klasyczne oraz skandynawskie aranżacje, w których nie brakuje zielonych roślin, prostych i jednocześnie klimatycznych dodatków oraz mebli z różnych gatunków drewna. Warto pamiętać, że podłogi wykonanej z gresu nie trzeba będzie konserwować i impregnować – utrzymanie jej w doskonałym stanie nie narazi nas więc na dodatkowe koszty.

Mattina sabbia 20 x 120

Mattina sabbia 20 x 120

Mattina grigio 20 x 120

Mattina grigio 20 x 120

PODŁOGA MATTINA MARRONE REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

PODŁOGA MATTINA MARRONE REKTYFIKOWANA 1202x193x10mm

120 zł
Mattina bianco 20 x 120

Mattina bianco 20 x 120

Płytki gresowe w industrialnie urządzonych mieszkaniach

Płytki gresowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie przeważają modernistyczne rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne. Marka Cerrad posiada w swych kolekcjach produkty, które idealnie imitują takie materiały jak drewno, beton, kamień i cegłę. Wykonana przy ich użyciu podłoga wyeksponuje charakter industrialnej stylizacji oraz stworzy w pomieszczeniu nieco loftowy i artystyczny klimat. Miłośnicy modernistycznych aranżacji mogą z powodzeniem postawić na płytki gresowe, świetnie zastępujące drewno – dodają urządzanej przestrzeni przytulności i ocieplą wystrój, którego bazę stanowią geometryczne formy, duże, pozbawione zdobień, okna i metalowe oraz stalowe elementy. Posadzka ożywi prostą aranżację – będzie się dobrze prezentować w duecie z nowoczesnym narożnikiem oraz w połączeniu z detalami, zaczerpniętymi ze współczesnego designu. Poza tym, że gres bardzo dobrze wtapia się w industrialne pomieszczenia, cechuje się wysoką trwałością – nie niszczeje pod wpływem różnego rodzaju czynników zewnętrznych i korozji. W kolekcjach Mattina i Cortone pojawił się nowy format płytek o wymiarach 29,7x120,2cm. Dzięki temu szybkie i bezproblemowe wykończenie nawet naprawdę dużych, przemysłowych powierzchni nie stanowi problemu.

Płytki gresowe – czy będą pasować do eleganckiego salonu?

Płytki imitujące drewno, które znajdziemy w kolekcji marki Cerrad charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem – będą się pięknie prezentować we wnętrzach, w których dominuje i minimalizm, i klasyczna elegancja. Pomieszczenie, wykończone w stonowanej palecie i umeblowane tradycyjnymi, rzeźbionymi meblami, możesz dodatkowo ocieplić podłogą, wykonaną z materiału drewnopodobnego. Taka posadzka zapewni wnętrzu przytulniejszy wygląd – dobrze sprawdzi się także w domach, w których są małe dzieci, ponieważ posiada antypoślizgową warstwę. Dzięki temu nie musimy się martwić o bezpieczeństwo najmłodszych domowników i ukrywać atrakcyjną, matową podłogę pod dużym dywanem. Płytki gresowe są wytrzymałe i odporne na ścieranie się – mogą posłużyć jako materiał budulcowy dla parkietu i jadalni, gdyż nie stracą swych walorów pod wpływem działania czynników mechanicznych.

Płytki gresowe – czy sprawdzą się na zewnątrz?

Gres charakteryzuje się odpornością na różne warunki pogodowe. Płytki z niego wykonane nie będą niszczeć wskutek działania wody i temperatury, dlatego mogą zostać zastosowane na zewnątrz, na przykład do wykończenia balkonów. Miłośnicy spójnych wizualnie pomieszczeń z powodzeniem wykorzystają gres nie tylko w salonie, ale i na eleganckim tarasie, usytuowanym przy reprezentacyjnym pokoju. Materiał wykończeniowy będzie się estetycznie komponować w połączeniu z wiklinowymi meblami ogrodowymi i klasyczną elewacją domu.

Płytki gresowe doskonale imitują drewno – i to z pewnością jedna z ich największych zalet. Zapewniają w ten sposób przestrzeniom piękną oprawę – wykończone nimi tradycyjne salony zyskują na ciepłej, domowej otoczce, a nowoczesne pomieszczenia na wyrazistości i naturalności. Płytki z kolekcji marki Cerrad są trwałe – warto je wybrać między innymi dlatego, że wykończone nimi powierzchnie zachowają atrakcyjny wygląd przez długi czas.


Inne artykuły w tej kategorii