Co szukasz?
Zobacz także

7 najważniejszych zalet kabiny walk-in

Trudno o doskonale zaaranżowaną nowoczesną łazienkę, jeśli nie ma w niej innowacyjnej kabiny prysznicowej. Urządzenie umożliwia nam komfortowe warunki, kiedy chcemy wziąć prysznic i kiedy pragniemy funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń. Nic dziwnego, że tak chętnie decydujemy się na praktyczne elementy łazienkowej armatury i stawiamy na modernistyczne aranżacje – pozwalają nam zaoszczędzić cenną powierzchnię oraz podnieść standard łazienki. Jednym z często wybieranych tego rodzaju rozwiązań jest zastosowanie pozbawionej brodzika, kabiny walk-in. Razem z marką Excellent prezentujemy powody dla których warto wykorzystać nowoczesną instalację. Zalet jest wiele – i właśnie dlatego sprawdza się doskonale w minimalistycznych i modernistycznie wykończonych wnętrzach.

kabina prysznicowa walk-in

Możliwość dostosowania formy kabiny do własnych potrzeb

O tym, że czasem trudno zaaranżować łazienkę wiedzą doskonale właściciele niewielkich mieszkań. W takim przypadku świetnie sprawdzają się minimalistyczne kabiny prysznicowe, ponieważ zajmują niewiele miejsca i zapewniają nam wysoki komfort podczas codziennych wizyt w łazienkowej przestrzeni. Decydując się na innowacyjne rozwiązanie tworzymy sobie możliwości, by pozostałą część wnętrza zagospodarować zgodnie z potrzebami wszystkich domowników. Ponadto z łatwością w ten sposób dopasujemy element do parametrów naszej łazienki. Dzięki nowoczesnej technologii kabina walk-in umożliwia doskonałe skoordynowanie swojej formy z całym wnętrzem. Możemy zamontować w pomieszczeniu pełną wersję urządzenia lub wybrać jedynie ściankę boczną i przymocować ją do pozostałych części prysznica. To pozwoli nam urządzić małą łazienkę funkcjonalnie i komfortowo – nie musimy rezygnować z wysokiego standardu tylko dlatego, że nie dysponujemy dużą powierzchnią.

>> Zobacz kabiny walk-in <<
kabina prysznicowa walk-in w jasnej łazience

Dowolność w wyborze ścianki prysznicowej

Kabinę walk-in znajdziemy w różnorodnych wariantach, dlatego z łatwością dopasujemy rodzaj ścianki do naszych preferencji i możliwości pomieszczenia. Ścianka gięta charakteryzuje się skosem, umożliwiającym nam montaż urządzenia pod kątem. Ścianka prosta uczyni instalację spójną wizualnie i doskonale wpasuje się w symetryczną konstrukcję. Możliwość indywidualnego doboru elementu to jedna z zalet tego rodzaju kabiny. Łatwiej nam dzięki temu skoordynować ściankę z konkretnymi częściami i dostosować mechanizm do metrażu wnętrza.

Możliwość dopasowania wymiarów kabiny do powierzchni łazienki

Mała lub wąska łazienka, a może duży pokój kąpielowy? Niewątpliwym atutem kabiny walk-in jest jej elastyczność kreacyjna. W zestawie z kabiną walk-in możemy nabyć także specjalny drążek, umożliwiający nam nadanie instalacji określonego wymiaru. Charakterystyczną cechą tego akcesorium jest możliwość docięcia go do konkretnych parametrów. Zamontowanie potem drążka do konstrukcji pozwoli na wydłużenie lub poszerzenie kabiny, co przełoży się na wyższy komfort użytkowania mechanizmu.

Wyrównana temperatura

Nikt nie lubi tego uczucia, gdy po wyjściu spod prysznica odczuwa się nieprzyjemny chłód. Kabina otwarta ze względu na swe właściwości i prostą formę, posiada w swej przestrzeni tę samą temperaturę, co cała łazienka. To wpłynie na nasz komfort po zakończeniu kąpieli – unikniemy nieprzyjemnego szoku termicznego po opuszczeniu kabiny.

Ekonomiczność

Zastosowanie kabiny typu walk-in to rozwiązanie ekonomiczne i praktyczne. Pozbawiona brodzika instalacja nie naraża nas na duże koszty i pozwala nam zaoszczędzić więcej miejsca w pomieszczeniu. Marka Excellent proponuje postawić na sprawdzony odpływ liniowy, cechujący się innowacyjnym mechanizmem i wygodą w użyciu. W kolekcji "Stilio" znajdziemy instalację, umożliwiającą nam zastąpienie tradycyjnego brodzika płytką odpływową. Ruszt został wykonany z polerowanej stali nierdzewnej, dlatego jest trwały i odporny na działanie różnego rodzaju czynników niszczących. Posłuży nam dłużej i pozwoli ograniczyć wydatki. Ergonomiczny syfon cechuje się wysoką przepustowością, co wpłynie na przyjemniejsze korzystanie z mechanizmu i zapewni sprawny przepływ wody.

Uniwersalne zastosowanie

Efektowna kabina walk-in znajdzie zastosowanie w przestronnych pokojach kąpielowych, w średnich łazienkach i na tych najmniejszych metrażach. Swoją uniwersalność zawdzięcza nowoczesnemu wzornictwu i funkcjonalnej konstrukcji. Element został wykonany ze szkła giętego, dlatego cechuje się efektem czystości formy, doskonale prezentującym się w modernistycznych, luksusowych łazienkach i w minimalistycznych pomieszczeniach. Nie narzuca formy, stylistyki i jest wyjątkowo subtelna, dlatego możemy zainstalować ją bez obaw, że nie będzie pasować do ogólnej koncepcji.

Nieograniczone możliwości aranżowania łazienki

Kabinę walk-in wykorzystamy w przeróżnych kombinacjach i aranżacjach – doskonale łączy się z różnego rodzaju materiałami i elementami łazienkowego wyposażenia, umożliwiając nam urządzenie wnętrza zgodnie z preferencjami. W ofercie marki Excellent znajdziemy zestawy prysznicowe z kolekcji "Rain Altar" pozwalające nam na wprowadzenie do aranżacji wygodnych dla nas rozwiązań instalacyjnych i architektonicznych. Dzięki bateriom z wylewką wannową możemy stworzyć w łazience możliwości do zainstalowania wanny z parawanem. Decydując się na tę formę, dajemy sobie szansę wyboru rodzaju kąpieli. Zastosowanie baterii w kształcie półki stanowi świetny sposób, by w tego typu wannowo-prysznicowej instalacji znaleźć miejsce na kosmetyki i przybory toaletowe.

łazienka w stylu industrialnym

Marka Excellent przy pomocy tych kilku najważniejszych zalet pragnie przekonać do stawiania na innowacyjne rozwiązania w naszych łazienkach. Ergonomiczne instalacje i elementy z powodzeniem zastępują dziś tradycyjne formy wyposażania łazienkowych wnętrz – zapewniają wyższy komfort, są praktyczne w użyciu i nierzadko także bardziej ekonomiczne. Urządzając pomieszczenie w nowoczesnej stylistyce stawiajmy więc na równie nowoczesne instalacje. Spójny wydźwięk całej aranżowanej przestrzeni i funkcjonalne mechanizmy sprawią, że łazienka stanie się strefą relaksu, w której kąpiel zyskuje wyjątkowy wymiar.

>> EXCELLENT <<
łazienka w stylu industrialnym

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze