Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Dormeo
Dormeo
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak stworzyć sypialnię marzeń?

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Możemy w niej odpocząć, zregenerować siły i oderwać się od codziennych obowiązków. Oczywiście główne miejsce zajmuje w niej łóżko. Musi być zatem niezwykle funkcjonalne i dostosowane do preferencji domownika. Jakie jeszcze elementy sprawią, że sypialnia stanie się prawdziwą oazą relaksu?

Zaplanuj przestrzeń

Sypialnia przede wszystkim powinna być funkcjonalna i umożliwiać swobodne poruszanie się pomiędzy meblami. By stworzyć prawdziwe miejsce relaksu, w trakcie projektowania aranżacji pomieszczenia powinniśmy zastanowić się, jakie elementy będą zajmować najwięcej miejsca i które z nich okażą się niezbędne. Przede wszystkim warto zrezygnować z telewizora, który skutecznie zakłóca spokojny sen. Najważniejsze elementy sypialni to oczywiście łóżko, szafki nocne, szafa, odpowiednie oświetlenie i jeśli tylko miejsce pozwala – toaletka.

Odpowiednia aranżacja

Sypialnia marzeń musi być spersonalizowana – tylko wtedy zapewni nam dobre samopoczucie i spokojny sen. Niektórzy z nas są miłośnikami minimalizmu, inni dobrze się czują w klasycznych lub rustykalnych wnętrzach. Jedno jest pewne: meble i dodatki muszą tworzyć spójną aranżację, która odzwierciedli naszą osobowość. Sypialnia nie tylko powinna spełniać swoje funkcje, lecz także być miejscem komfortowym i estetycznym.

Wybierz kolor ścian

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego koloru nie jest prostą sprawą, ponieważ zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. W przypadku małych sypialni warto zastosować neutralne, jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. Duże sypialnie dają nieco więcej możliwości, a kolor ich ścian jest tylko kwestią naszych upodobań. Jednym z nowoczesnych trendów jest użycie kontrastujących kolorów, jednak wymagają one od domownika dużego poczucia smaku i wyobraźni. Najlepszymi barwami, które pozwolą nam się wyciszyć, są biel, beż, jasna zieleń i błękit.

Zadbaj o oświetlenie

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem wystroju sypialni. Ma nie tylko walory praktyczne, lecz także estetyczne. Lampy sufitowe, stojące, kinkiety, plafony czy lampki nocne potrafią stworzyć odpowiednią atmosferę i podkreślić interesujące elementy wystroju. Efektywny wypoczynek ułatwiają żarówki emitujące ciepłe światło, a delikatne abażury o stonowanych kolorach nadają sypialni lekkości.

Wygodne łóżko

Ulubione meble, odpowiednio dopasowany kolor ścian, oświetlenie oraz gustowne dodatki pozytywnie wpłyną na nasz sen, ale jeśli chcemy, by był naprawdę regenerujący, rzeczą, o którą musimy zadbać na pierwszym miejscu, jest materac. Źle dobrany może powodować ból mięśni, kręgosłupa czy przerwany sen. Dobry materac powinien zapewnić wsparcie całemu ciału, aby zostały zachowane prawidłowe krzywizny kręgosłupa. Zdecydowanie warto wybrać materace o technologii sprężyn piankowych, które zapewnią kilkukrotnie lepszą oddychalność w porównaniu do zwykłych piankowych materacy, oraz będą zapobiegać przegrzewaniu się i poceniu w nocy. Takie zalety posiadają np. materace Dormeo AIR PLUS z opatentowaną technologią sprężyn piankowych Octaspring®. Równie ważny jest odpowiedni dobór poduszek – najlepiej wybrać poduszkę anatomiczną, aby zapewnić optymalne podparcie i odciążyć mięśnie szyi oraz karku podczas snu.


Inne artykuły w tej kategorii