Czego szukasz?
Zobacz także
Schneider Electric
Schneider Electric
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zwykłe gniazdko czy niezwykły dodatek?

Każdy z nas lubi dobrze czuć się we własnym domu, a wnętrze odgrywa tu istotną rolę. Dlatego też ważne jest, aby było ono dostosowane do naszego stylu. Mało kto zwraca uwagę na drobne elementy takie jak gniazda czy łączniki. Tymczasem mogą one znacząco poprawić styl i funkcjonalność naszego wnętrza. Jak to możliwe?

Twój dom, twoja finezja

Wygląd przestrzeni, w której pracujemy lub mieszkamy ma istotny wpływ na to jak funkcjonujemy, pracujemy czy odpoczywamy. Warto, więc zadbać o to, aby pomieszczenia odzwierciedlały styl naszego życia. Nie musi oznaczać to ogromnego remontu. Czasami wystarczy niewiele, aby wnętrze nabrało odpowiedniego charakteru. Elementem, na który często nie zwracamy uwagi, a który może wnieść dużo do pomieszczenia są gniazda i włączniki. Dziś oprócz walorów estetycznych pozwalają one uzyskać także wiele dodatkowych korzyści, o których większość z nas nawet nie wie, jak np. większe bezpieczeństwo czy oszczędność energii. Właśnie z myślą o połączeniu tych wszystkich elementów Schneider Electric zaprojektował serię gniazd i łączników Unica. Dzięki możliwości wyboru rodzaju łączników, gniazd i kolorów ramek – możesz dowolnie zmienić elementy osprzętu, tym samym dostosowując się do aktualnych trendów.

Wart podkreślenia jest fakt, że dzięki rozwiązaniom jak Unica Top możesz z łatwością łączyć z pozoru nieoczywiste elementy, jak np. aluminium z drewnianymi lub metalowymi oprawami. Takie niesztampowe łączenie nada nowy charakter i będzie dobrze komponować się nawet z najbardziej nowoczesnym wnętrzem. Nie warto się jednak ograniczać. Jeśli metal i drewno to nie nasz styl możemy skierować się ku dużej gamie kolorowych ramek dostępnych w serii Unica Plus. Można przy tym wykazać się kreatywnością tak, jak przy urządzaniu salonu i doborze dodatków dekoracyjnych.

Poprawa komfortu w nowoczesnym wydaniu

Znalezienie swojego stylu to jedno. Drugie to sprawić, aby dzięki takim małym zmianom czuć się jeszcze bardziej komfortowo w swoim domu. Nowoczesny osprzęt posiada również wiele funkcji przydatnych w codziennym życiu i sprawiających, że nasz dom może być bardziej inteligentny. Seria Unica Wireless tworzy bezprzewodowy system sterowania oświetleniem oraz innymi urządzeniami w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Za pomocą jednego dotyku możesz zmienić poziom natężenia światła, zasunąć rolety czy zmienić temperaturę. Tym wszystkim możesz również sterować za pomocą zdalnego pilota.

Na komfort w naszym domu składa się wiele czynników, takich jak odpowiednia akustyka, obraz czy funkcjonalność, czyli urządzenia RTV. Korzystasz z nich podłączając się do odpowiednich gniazd. Warto więc, aby i one odzwierciedlały Twój styl. Tu podobnie jak w przypadku łączników możemy dobrać odpowiedni kolor czy kształt tak, aby był on spójny z całą naszą koncepcją. Ważne jest to, że montaż takich rozwiązań jest dziś zdecydowanie łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Proste sposoby mocowania sprawią, że bez problemu poradzimy sobie z ich zamianą.

Bezpieczeństwo ukryte w designie

Ładny styl oraz funkcjonalność są ważne, ale warto także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym, że gniazda czy włączniki to elementy, które podłączone są do prądu. Dlatego też, instalowany sprzęt musi być bezpieczny i posiadać uziemienie. Dane cechy posiada właśnie osprzęt Unica, który oprócz sterowania domowymi instalacjami elektrycznymi, pozwala również wykrywać ruch, a także ostrzegać o nadchodzących zagrożeniach. Wszystko to ukryte oczywiście w pięknym designie.

Nasze wnętrze może zyskać unikalny charakter w bardzo krótkim czasie bez konieczności wielkiego remontu czy wymiany mebli. Jak widać zmiana detali okazuje się być również dobrym rozwiązaniem. Warto, więc poświęcić chwilę na zmianę swojego wnętrza, aby czuć się w nim jeszcze lepiej.

O firmie Schneider Electric

Schneider Electric jest globalnym specjalistą w zarządzaniu energią i automatyce. W 2016 roku firma zanotowała przychody w wysokości 25 mld euro i zatrudniała 144 tys. pracowników. Obsługuje klientów w ponad 100 krajach, wspomagając ich w zarządzaniu energią i procesami w bezpieczny, niezawodny, efektywny i zrównoważony sposób. Począwszy od najprostszych przełączników po złożone systemy operacyjne, nasze technologie, oprogramowanie oraz usługi udoskonalają zarządzanie przedsiębiorstwami i automatyzację procesów. Nasze zintegrowane rozwiązania zmieniają oblicze przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze życie.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności