Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o.
ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zasłona rzymska – roleta na miarę potrzeb!

Dom to miejsce, w którym główną rolę odrywają odpoczynek, rodzinny czas, rozrywka i rozmowa. Nie zawsze chcemy dzielić się momentami domowego życia, dlatego wieczorami zaciągamy zasłony okienne i chronimy naszą prywatność. Rolety możemy zastosować w każdym pomieszczeniu i dzięki nim nie tylko zadbać o intymność, ale także o ciekawą oprawę okien. Warto wybrać produkt, który pozwala zasłonić jedynie część okna, np. zasłony rzymskie.

Roleta okienna pełni kilka funkcji: nie tylko zapewnia prywatność po zmroku. Dodatkowo zastępuje firanę lub chroni pomieszczenia przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. W kuchni, w której okno znajduje się tuż nad zlewem możemy przysłonić poranny bałagan, a w sypialni nie zaścielone łóżko. Z myślą o indywidualnych potrzebach każdego mieszkańca firma ANWIS oferuje nowość: nowoczesne zasłony rzymskie RVS, które pozwalają zasłonić wybraną część okna, bez potrzeby modyfikowania samej rolety lub mechanizmu.

Gdzie stosować zasłony rzymskie?

Tradycyjne rolety czy zasłony najczęściej sterowane są za pomocą łańcuszka i zsuwają się jedynie z góry na dół. Montuje się je na suficie, we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ramie. Zasłony rzymskie RVS dostępne w ofercie ANWIS mocowane są w świetle szyby, tworząc z nią spójną całość. Jednak największą zaletą jest fakt, że możemy zasuwać je zarówno od góry, jak i od dołu. Pozwala to dopasować poziom prywatności od aktualnych potrzeb. Często w ciągu dnia chcemy przysłonić okno, np. podczas gotowania lub popołudniowej kąpieli. Jednak nie chcemy całkowicie zamykać dopływu słońca czy światła do wnętrz. W takim przypadku wystarczy zasłonić dolną połowę szyby i wykonywać zaplanowane czynności w spokoju oraz zachowaniem intymności. To również doskonałe rozwiązanie do sypialni, aby zasłonić okno na wieczór, ale lubimy, gdy o poranku budzą nas promienie słoneczne. Teraz jest to możliwe bez konieczności wstawania z łóżka.

Jak dopasować roletę do aranżacji wnętrza?

Bez wątpienia zasłona ma zapewnić domownikom prywatność i ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, ale pełni również funkcję dekoracyjną. Jak każdy element wyposażenia także zasłony powinny komponować się kolorem oraz stylem z aranżacją. Zasłona rzymska RVS dostępna jest w kilku atrakcyjnych kolorach – jasnych i ciemnych, co pozwoli odpowiednio połączyć ją ze stylizacją pomieszczenia. Białe lub szare modele to doskonałe uzupełnienie wnętrza skandynawskiego lub minimalistycznego, natomiast beże i brązy – pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym. Nie brakuje także odcieni zieleni czy fioletu do pokoju dziecięcego lub kuchni. Zaletą rolet jest ich wysokiej jakości materiał, który można w łatwy sposób zdjąć i uprać. Można wybrać spośród z tkanin rozpraszających światło, zaciemniających oraz transparentnych. Sam mechanizm ułatwia codzienne korzystanie z zasłon. Konstrukcja składa się z górnej i dolnej rynny, co pozwala swobodnie przesuwać ją w pionie. Listwa przyszybowa zamontowana jest w świetle szyby, dzięki czemu nie ogranicza otwierania lub uchylania okna. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników dostępne są dwa systemy zasłon: RVS1 z rynną górną stałą i dolną ruchomą lub RVS2 z dwoma ruchomymi rynnami. Sam montaż nie wymaga dodatkowych, specjalistycznych narzędzi czy nawiercania.

Zasłony okienne to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Warto dopasować je tak, aby nie tylko efektownie wyglądały, ale także funkcjonalnie działały. Zasłony rzymskie RVS marki ANWIS to innowacyjna propozycja dla wszystkich, którzy cenią komfort oraz niestandardowe rozwiązania.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności