🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Vispring
Vispring
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Wygodne łóżko w sypialni podstawą dobrego snu!

Sypialnia odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas – to tu regenerujemy organizm po aktywnym dniu, czytamy książki i odpoczywamy. Nie ulega wątpliwości, że kluczowym elementem każdej sypialnianej strefy jest łóżko. Jak wybrać najlepszy model dla nas? Na którą ze sklepowych propozycji zdecydować się, kiedy chcemy kupić mebel doskonale dopasowany do naszych potrzeb? Jak zaaranżować wnętrze w którym szybko zregenerujemy siły i oddamy się błogiemu relaksowi? Poniżej we współpracy z marką Vispring prezentujemy garść porad, jak urządzić sypialnię, by spędzona w jej zaciszu noc zaowocowała zdrowiem, świetnym samopoczuciem i dużą dawką energii.

Nocny wypoczynek – początek zdrowego trybu dnia

Marka Vispring zwraca uwagę na fakt, że zdrowy sen wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego naszego organizmu – od jego jakości zależy także nasze samopoczucie i poziom witalnej energii. Jeśli jest niewłaściwy, ulegamy rozdrażnieniu – towarzyszy nam od rana zmęczenie i kiepski nastrój. Sen ma duży wpływ na nasze emocje, sposób radzenia sobie z codziennymi, stresującymi sytuacjami oraz na naszą kondycję. Nic dziwnego także, że miejsce w którym zasypiamy powinno sprzyjać wyciszeniu i ukojeniu zmysłów. Sen upływający w komforcie i doskonałych warunkach staje się równomierny i efektywny.

Łóżko – podstawą dobrego snu

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia – dlaczego zatem nie mielibyśmy inwestować w możliwie najwyższą jakość naszego snu? Mebel, który wykorzystujemy każdego dnia staje się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jakie łóżko sprawdzi się najlepiej w sypialni? Specjaliści marki Vispring zachęcają do stawiania na materace doskonale dopasowane do naszego kręgosłupa, bioder oraz ramion – powinny służyć nam za podporę. Otulające nas swoją miękkością i wykonane z naturalnych materiałów sprawią, że po przebudzeniu będziemy wypoczęci oraz odporni na działanie zbyt wysokiej, bądź zbyt niskiej temperatury.

ratanowy fotel, brązowe łóżko, kremowy koc

Jak wybrać idealne łóżko dla siebie?

Marka Vispring radzi postawić na jakość. Łóżko to taka sama inwestycja jak samochód, czy sprzęt RTV – powinno służyć nam długo i dobrze. Nie wahajmy się testować mebli w sklepach – znajdźmy także fachowych doradców, którzy pomogą nam dopasować model do naszych oczekiwań. Przeznaczmy więcej czasu na sprawdzenie różnorodnych łóżek i pozycji w których zasypiamy – tylko wtedy będziemy mieć absolutną pewność, że mebel zapewni nam wysoki komfort i pozwoli właściwie wypocząć. Przetestujmy więcej modeli i porównujmy je. W ten sposób wybierzemy najlepsze łóżko dla siebie. Bardzo ważne jest także to, by preferowany przez nas mebel miał możliwie największy rozmiar. Duże łóżko zapewni nam wspaniałe warunki – nie bójmy się wybierać modeli o sporych rozmiarach, nawet kosztem wolnej przestrzeni w sypialni. Jeśli nie dysponujemy obszernym metrażem, postawmy na mebel z wmontowanymi elementami, umożliwiającymi przechowywanie. Doskonałym rozwiązaniem będą tu modele z szufladami i dodatkowymi schowkami. Inną, równie istotną cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupu łóżka jest twardość materaca. Pamiętajmy, że im wyższa waga naszego ciała, tym twardszy powinien być. Nietrudno sprawdzić w salonie, czy interesujący nas materac zapewnia nam odpowiednie podtrzymanie – wsuńmy dłonie pod biodra. Jakikolwiek dyskomfort wynikający z tej czynności będzie świadczyć o tym, że testowany model nie jest dla nas. Specjaliści marki Vispring polecają szczególnie materace ze sprężynami kieszeniowymi – sprawiają, że niekontrolowane ruchy śpiącego partnera przestają być dla nas odczuwalne. Kosztują więcej, ale wiele potrafią zdziałać, by podnieść poziom naszego snu. Na wyższy komfort naszych nocy wpływa także materiał z którego wykonany został materac. Wybierajmy modele wyprodukowane z naturalnych tkanin – te posiadające wypełnienia z wełny, jedwabiu i bambusa są idealne nie tylko dla osób, które cenią zdrowy sen, ale także dla alergików. Takie materace pozwalają skórze oddychać.

Sypialnia sprzyjająca wypoczynkowi – jak ją urządzić?

Nie tylko łóżko wpływa na jakość naszego snu – przestrzeń wokół powinna być zaaranżowana tak, by sprzyjać wyciszeniu się i odstresowaniu po trudnym oraz bardzo aktywnym dniu. Zadbajmy, by aranżacja była spójna, a wykorzystane w niej meble i dodatki tworzyły harmonijną całość. Zwróćmy uwagę także na to, by wokół nas było cicho i przytulnie – okna powinny posiadać zasłony lub rolety. Wskazane jest, by w pomieszczeniu podczas snu panowała absolutna ciemność. Zaciemniona przestrzeń pozwoli nam utrzymać prawidłowy rytm dobowy. Ludzkość od zarania dziejów dzieli dobę na czas światła słonecznego i księżycowego. Dostrojenie się do naszego naturalnego cyklu biologicznego zapewni nam spokojną noc. Najlepsza temperatura w pokoju to ta oscylująca między 16, a 18 stopniami. Usuńmy z pola naszego widzenia wszystkie urządzenia elektryczne. Unikajmy także dusznych, pozbawionych wentylacji pomieszczeń – jeśli to możliwe, śpijmy przy otwartym oknie. Na dobry sen wpłyną wyrobione, trwałe nawyki – nasz zegar biologiczny powinien funkcjonować zgodnie z ustalonymi przez nas porami wstawania i zasypiania. Pamiętajmy także by przed snem unikać kofeiny i wysiłku fizycznego.

Na sen przeznaczamy często jedną trzecią doby. Dbajmy o jego jakość – ten wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz na kondycję naszego umysłu. Jeśli chcemy być wypoczęci każdego dnia i pragniemy cieszyć się w pełni urokami życia, inwestujmy w łóżka zdolne zapewnić nam wyjątkowo wysoki komfort snu. Marka Vispring zachęca by stawiać na jakość. Trwałe i doskonale dostosowane do nas materace, wynagrodzą nam koszty. Przeniosą nas w inny poziom śnienia, czym zapewnią nam więcej energii na realizację życiowych marzeń, celów, planów.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności