Czego szukasz?
Zobacz także
Hästens
Hästens
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wybrać dobre łóżko? Poradnik

Kto się dziś wyspał, ręka do góry! Tych, którzy szybko podniosą dłoń jest pewnie niewielu. Powodów może być dużo – stres, ogrom zmartwień, wieczny pęd czy głośny sąsiad z dołu. Jednak najczęściej winowajcą bólu kręgosłupa, porannego marazmu i złej kondycji organizmu jest... nieprawidłowy materac. Jeśli śpimy od sześciu do ośmiu godzin dziennie, to z prostej kalkulacji wynika, że średnio 23 lata życia spędzamy na miękkim łożu. Warto więc przyjrzeć się temu, co skrywa sypialniana alkowa.

Starty tapczan, rozkładana wersalka, posłanie wypełnione gąbką czy materac, którego wnętrze jest tajemniczą zagadką, nie są dobrymi rozwiązaniami. Rynek pęka w szwach od nadmiaru produktów obiecujących dobry i spokojny sen, jednak nie dajmy się zwieść reklamie, niskiej cenie czy atrakcyjnemu wyglądowi, bo na decyzję o wyborze solidnego łóżka wpływają także inne czynniki, począwszy od materiałów, warunków gwarancji, po jakość, a nawet renomę firmy. Hästens, jako przykład marki z tradycjami i bagażem doświadczeń, podpowie jak brzmi definicja dobrego łóżka, i na co – oprócz designu i wielkości – zwracać szczególną uwagę, by każdy poranek witać uśmiechem i pełną regeneracją.

Jakość, jakość... jakość!

Utarty frazes? Nie! Jakość to kluczowa sprawa w doborze każdego produktu, a zwłaszcza takiego, który towarzyszy nam przez 1/3 życia. Potraktujmy zakup łóżka jak inwestycję – w dobry nastrój i zdrowie, niezbędne do długiego i aktywnego egzystowania. Większość łóżek dostępnych w sprzedaży, to produkty na które producenci udzielają obowiązkowych dwóch lat gwarancji, a stelaże i ramy po określonym czasie eksploatacji wykazują rzeszę wad konstrukcyjnych.

To wszystko ma bezpośredni wpływ na jakość snu, dlatego warto sięgnąć po modele, które nie tylko objęte są długoletnią gwarancją producenta, lecz także są poddawane wnikliwym testom oraz analizom prowadzącym do osiągnięcia idealnej konstrukcji, pozbawionej jakichkolwiek usterek– tak jak w przypadku marki Hästens. Producent oferuje 25 lat gwarancji na sprężyny i ramę oraz 5 lat na elektronikę, gdy decydujemy się na model z regulacją elektryczną. Ten okres jest poświadczeniem solidności produktu, a także zapewnieniem jakości dla konsumenta.

<h2 id="zaglądnijmy-do-środka">Zaglądnijmy do środka</h2>
<p>Analiza dostępnych wariantów nie może polegać jedynie na cechach wizualnych produktu, bo decyzję zakupową dotyczącą łóżka należy zacząć od tego, co znajduje się w środku materaca. Ten element ma także bezpośredni wpływ na jakość snu, dlatego jego <strong>wnętrze musi być kompozycją złożoną z najlepszych składników</strong>. Nie dajmy się omamić niską ceną, bo za nią najczęściej kryją się <strong>gorsze komponenty</strong> w postaci technicznej bawełny pochodzącej z odpadów czy wełny czyszczonej chemicznie. W <strong>masowej</strong> produkcji wykorzystuje się też syntetyczne tkaniny, piankę i lateks, które nie pozwalają skórze oddychać i obniżają komfort snu.</p>
<p>Najlepszym potwierdzeniem jakości użytych materiałów są <strong>certyfikaty</strong>. W przypadku ręcznie produkowanych łóżek Hästens są nimi FSC, czyli Forest Stewardship Council, przyznawany wszelkim <strong>produktom drzewnym</strong>, pochodzącym z lasów zarządzanych w sposób <strong>zrównoważony</strong>, a także Oeko-Tex® Standard 100 dla wyrobów włókienniczych, określający <strong>tekstylia pozbawione jakichkolwiek szkodliwych substancji</strong>, mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie.</p>

Zaglądnijmy do środka

Analiza dostępnych wariantów nie może polegać jedynie na cechach wizualnych produktu, bo decyzję zakupową dotyczącą łóżka należy zacząć od tego, co znajduje się w środku materaca. Ten element ma także bezpośredni wpływ na jakość snu, dlatego jego wnętrze musi być kompozycją złożoną z najlepszych składników. Nie dajmy się omamić niską ceną, bo za nią najczęściej kryją się gorsze komponenty w postaci technicznej bawełny pochodzącej z odpadów czy wełny czyszczonej chemicznie. W masowej produkcji wykorzystuje się też syntetyczne tkaniny, piankę i lateks, które nie pozwalają skórze oddychać i obniżają komfort snu.

Najlepszym potwierdzeniem jakości użytych materiałów są certyfikaty. W przypadku ręcznie produkowanych łóżek Hästens są nimi FSC, czyli Forest Stewardship Council, przyznawany wszelkim produktom drzewnym, pochodzącym z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, a także Oeko-Tex® Standard 100 dla wyrobów włókienniczych, określający tekstylia pozbawione jakichkolwiek szkodliwych substancji, mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Łóżko jak na dworze króla

Skupienie się na jakości wyrobu to jedno. Drugim istotnym elementem jest zapoznanie się z producentem – jego historią, siecią sprzedaży, procesem gwarancyjnym oraz opiniami klientów. Ten mechanizm zakupowy działa podobnie na rynku motoryzacyjnym czy elektronicznym – oczekujemy długoletniej eksploatacji i bezawaryjności, dlatego stawiamy na najlepszych i analizujemy nie tylko sam produkt pod kątem cech użytkowych, lecz także producenta – jako partnera, któremu można zaufać i na którym się nie zawiedziemy.

Rynek łóżek i materacy pełen jest pretendentów do tytułu najlepszych, jednak w konfrontacji z wysokimi wymaganiami klientów, cel okazuje się być dla nich nieosiągalny. Certyfikat oficjalnego dostawcy na Szwedzki Dwór Królewski – który firma Hästens ma przywilej posiadać od 1952 roku – to zaszczytna odznaka i najlepsza rekomendacja dla wszystkich, którzy poszukują łóżka doskonałego. Krótko mówiąc – aby wyspać się jak król, trzeba spać jak król!

A co z designem?

Styl łóżka także nie jest bez znaczenia. Współcześni esteci przywiązują ogromną wagę do tego, jak wyglądają miejsca w których żyją, dlatego kraina gdzie odpływamy w ramiona Morfeusza powinna być przytulna i odprężająca. To przestrzeń, która zaprasza do relaksu i pozwala odpocząć. Sypialnia jest więc grą pomiędzy przyjemnością wizualną osiągniętą poprzez odpowiednią kolorystykę, kształty i miękkie tkaniny, a regeneracją dla ciała uzyskaną za sprawą wysokiej jakości wybranych rozwiązań.

Kładąc jednak na szali cechy użytkowe i designerskie z pełną świadomością możemy powiedzieć, że te pierwsze powinny być decydujące. Gwarancja wyspania się jest rekompensatą ograniczonej kolorystyki łóżek Hästens. Charakterystyczna niebieska kratka to – jak twierdzi producent – coś więcej niż wzór czy materiał. To wizytówka i symbol ponadczasowego piękna oraz jakości, bo użyte tkaniny tapicerskie są niemal niezniszczalne, wytrzymałe podczas codziennej eksploatacji.

Dobre łóżko to wysokiej jakości produkt, pochodzący od solidnego i rzetelnego producenta, który nie boi się zapewnić długoletniej gwarancji i troszczy się o każdy element w łańcuchu produkcyjnym. To wyrób poddawany licznym testom, spełniający rygorystyczne kryteria wielu norm i standardów. Ostatecznie to wygoda, błogi sen i przyjemność. Jak znaleźć takie rozwiązanie? Zwyczajnie – stawiać wysokie wymagania i wybierać najlepszych!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności