Mozaikowe cuda na ścianie - zobacz sposoby na efektowną dekorację ściany

Kamienna, szklana czy ceramiczna – mozaika stanowi piękną dekorację wnętrz w różnych stylach. Nie tylko łazienek czy kuchni. Na salonach czy w sypialniach też tworzy prawdziwe dzieła sztuki... Małe ozdobne „piksele” mają ogromną moc kreowania obrazów.

Sypialnia w rozkwicie

Te piękne kwiaty za zagłówkiem powstały właśnie z mozaiki. Z daleka jednak bardziej wyglądają na wyhaftowane. Górne oświetlenie eksponujące wzór sprawia, że sypialnia nie potrzebuje więcej dekoracji. Bez obrazu w tle byłaby pozbawiona wyrazu.

mozaika na ścianie w sypialni

Klasyczna estetyka

Wariacja na temat idealnego piękna. Tego typu mozaikowe obrazy projektuje się komputerowo. Kosztują wprost proporcjonalnie do tego, jak wyglądają. Efekt jest jednak zachwycający…

obraz kobiety z mozaiki w łazience

Japońska subtelność

Na ścianach pokrytych małymi kawałkami białego marmuru, ciemniejszym kamieniem zaakcentowano subtelne kształty. Elegancko, lekko i świeżo. Idealnie pod prysznic…

biało-złota mozaika w łazience w stylu art-deco

Współczesne art déco

Właśnie tym stylem była inspirowana ta nowoczesna wersja mozaiki. Zróżnicowane formy ceramicznej układanki zostały podkreślone przez jasne fugi i elementy z 24-karatowego złota. Piękne!

Różany ogród

Angielskie róże kojarzą się tu bardziej z popartową dekoracją niż sielskim klimatem. Wielkoformatowa ozdoba łazienki prezentuje się nowocześnie. Daleko jej jednak do minimalizmu.

kwiaty ułożone z mozaiki w łazience
Zobacz bogatą ofertę mozaik >>

Falujące ściany

Są niezwykle kojące. Chociaż wnoszą do wnętrz wiele dynamizmu, ich morska, zielono-niebieska tonacja działa na zmysłu uspokajająco. Efekt ruchu potęgują białe fugi.

turkusowa mozaika na ścianie w sypialni

Wysmakowana kuchnia

W tym przypadku dzieło sztuki wykonano z polerowanego kamienia, połyskującego w świetle. Dekoracja jest tak subtelna, że sprawdzi się w niejednym stylu – zarówno w aranżacjach rodem z dawnych lat, jak i nowoczesnych.

złote kwiaty z mozaiki w kuchni

Treść artykułu pojawiła się w serwisie dzięki uprzejmości dom.wp.pl. Autor tekstu: Magdalena Kowalczyk

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
pięknie
  • Dodano rok temu
;)
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów