Jak za pomocą gresu zaaranżować przestrzeń wokół domu? Inspirujemy na wiosnę!

Dom i jego otoczenie to wizytówka mieszkających w nim ludzi. Pięknie zaaranżowane ścieżki ogrodowe i reprezentacyjny taras muszą wyglądać stylowo! Jednak przy wyborze konkretnych rozwiązań, powinniśmy kierować się też funkcjonalnością, by rozległa przestrzeń wokół budynku – obejmująca garaż, altanki, chodniki i ogród – w niezmienionej postaci przetrwała wiele burzliwych jesieni i kapryśnych wiosen.

Jak wyznaczyć ścieżki na trawie? Czym wyłożyć mały parking i co zrobić, żeby układanie tarasu gwarantowało piękny efekt? Zobaczcie inspirujące pomysły marki Opoczno na to, by przestrzeń wokół domu stała się znakomitym wstępem do smakowania życia na świeżym powietrzu.

płytki betonowe na nowoczesnym tarasie

Beton na tarasie i jako ścieżki ogrodowe. Gdzie jeszcze go wykorzystać?

Do budowy ogrodu najczęściej wykorzystujemy beton. Stosuje się go zarówno podczas urządzania współczesnych skwerów, jak i przestrzeni pełnych naturalności. Nie brak go w industrialnych kompozycjach, a także miejscach, gdzie dominują klasyczne trendy. Krótko mówiąc, to uniwersalny surowiec, który dopasuje się do charakteru posesji. Surową stylistykę, nieregularne chropowania i ciekawe odcienie betonu z powodzeniem imitują płytki gresowe, które nie dość, że wizualnie w niczym nie odbiegają od pierwowzoru, to zapewniają bezproblemowy montaż powierzchni wokół domu oraz wysoką wytrzymałość na czynniki pogodowe.

taras przed domem z płytek betonowych

Jeśli marzymy o minimalistycznym ogrodzie, postawmy na płytki wielkoformatowe. Estetyka rozwiązania, duże rozmiary i stonowana paleta barw pozwolą stworzyć projekt współczesnego zieleńca z basenem i starannie przyciętym żywopłotem. Szybki montaż tarasu na wspornikach umożliwi wytyczenie efektownej przestrzeni nad poziomem ziemi, dzięki czemu możemy połączyć taras z salonem lub innym pokojem wychodzącym na podwórze, bez budowania dodatkowych stopni i schodków. Nie musimy też martwić się o zapasy kleju i zaprawy, a przeciągając kable i przewody pod powierzchnią płytek, wykreujemy nastrojowe warunki do wieczornych imprez ze znajomymi. Sposoby montażu rozwiązań Opoczno, przedstawiono na krótkim filmiku instruktażowym.

beżowe płytki betonowe

Łatwe wyznaczanie ścieżek w ogrodzie przy użyciu żwirku lub piasku to kolejna z metod tworzenia oryginalnych aranżacji z gresem w tle. Samodzielnie, bez pomocy fachowca, wyczarujemy mariaż płyt biegnących między zielonym trawnikiem, a także – w zależności od potrzeb – będziemy mogli modyfikować dróżki czy rozbudowywać poszczególne strefy i zwiększać funkcjonalność przestrzeni. Gresy z kolekcji Solid 2.0 marki Opoczno dzięki grubości 2 cm, mogą tworzyć chodniki wokół domu, podjazd, parking przed garażem, a z uwagi na właściwości antypoślizgowe znakomicie wypełnią przestrzeń balkonu, powierzchnie dookoła basenu czy oczka wodnego.

W jakiej aranżacji sprawdzi się kamień?

Kamień to intrygujący element zewnętrznej układanki. Wyczaruje minimalistyczny klimat zieleńca, pod warunkiem, że zrezygnujemy z architektonicznych detali i zdecydujemy się na prostotę – symetryczne pasy rabat, masywne meble czy oryginalne lampiony. Wraz z rattanowymi krzesłami i mchem porastającym wytyczone szlaki nada posesji romantycznej aury, albo wspólnie z pergolą usianą różami zbuduje angielską scenerię.

Taras z kamienia przybierze bardziej współczesny charakter, jeśli zdecydujemy się na intensywną kolorystykę gresu ATAKAMA 2.0 GREY. W takim anturażu świetnie prezentuje się elewacja domu skąpana w jasnych tonacjach, wskutek czego – kontrast powstały na bazie surowych kolorów – scali się z nowoczesną bryłą budynku oraz dekoracyjną prostotą dookoła.

ogród ze ścieżkami z płytek betonowych

Kamień nie musi tonąć w odcieniach szarości. Przybierając postać piaskowca, przeważy o relaksującym charakterze ogrodu i znakomicie scali klasyczne trendy, gdzie z reguły dominowały kostka brukowa oraz cegła. Balkon, taras i salon otwarty na strefę zieloną to przestrzenie, które warto połączyć jednakowym podłożem w jasnych, pustynnych barwach płytek Opoczno SAHARA. Takie same motywy zastosowane w domu i w ogrodzie pozwolą uzyskać jednolitą płaszczyznę i zatrą granice między pomieszczeniami. Efekt ten spotęgujemy, gdy zdecydujemy się na duże przeszklenia.

taras z płytek o kolorze piasku
>> Zobacz wszystkie kolekcje płytek na taras i do ogrodu

Jak wykorzystać płyty drewnopodobne?

Zielona roślinność ogrodu jest niemal naturalnym środowiskiem dla drewna, które często wykorzystujemy we wnętrzach. Z przyczyn praktycznych, związanych z intensywną impregnacją i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, lepiej jednak zrezygnować z prawdziwych belek. W miejscach łączących poszczególne strefy ogrodu zamontujmy płyty drewnopodobne Opoczno, które nawet dla wybitnych znawców tematu stanowią znakomite odwzorowanie szlachetnego surowca.

Zarówno precyzyjnie wytyczona ścieżka ogrodowa czy geometryczna układanka oddzielona pasami trawy wkomponują się w naturalny krajobraz przestrzeni. Gres może posłużyć do wytyczenia szlaków komunikacyjnych na działce, przez co nie będziemy musieli deptać zielonego trawnika, a także stworzy bezpieczny plac zabaw dla dzieci i stanie się uniwersalnym tłem dla kompozycji złożonych z drzew i krzewów. Jeśli podłogę salonu pokrywają płytki imitujące drewno, warto kontynuować motyw na powierzchni tarasu. Wariant Opoczno FLOORWOOD – dostępny w czterech odcieniach – może ciekawie scalić taras z pokojem dziennym, kreując niepowtarzalny i bardzo przytulny klimat w strefie wypoczynku.

taras z płytek drewnopodobnych

Jeśli kochamy prostotę i funkcjonalność, skierujmy się w stronę rozbielonych sęków WOOD 2.0 WHITE, i z pomocą naturalnych materiałów wykorzystywanych do budowy rabat i schodów, stwórzmy skandynawską aranżację. Miękkie pledy na krzesłach, nastrojowe oświetlenie oraz kwiaty umieszczone w wysokich donicach będą się świetnie komponować ze stonowaną kolorystyką na podłożu. Gdy marzymy o bardziej klasycznym ogródku, sięgnijmy po odcień BROWN, który z bielą na elewacji i drewnianą altaną znakomicie odzwierciedli zamiłowanie do tradycyjnych rozwiązań.

taras z płytek drewnopodobnych

Urządzanie strefy wokół domu nie musi wiązać się z dylematem „styl czy funkcjonalność”, ponieważ płyty gresowe marki Opoczno oferują i jedno, i drugie! Wystarczy tylko zdecydować czy chcemy, by aranżacja ogrodu była bardziej nowoczesna czy klasyczna, a potem zabawić się w dekoratora i w efekcie końcowym czerpać maksymalną przyjemność z przebywania na zewnątrz.

>> OPOCZNO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze