⌛ Ostatni tydzień promocji CYBER WEEK! Nie zwlekaj!
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Moda na shelfie, czyli stylowa aranżacja domowej półki

Selfie, czyli autoportret wykonywany telefonem lub aparatem „z ręki”, zna chyba każdy! Taka forma foto-wyrazu to bez wątpienia znak naszych czasów i trend, który od kilku lat króluje na wszystkich portalach społecznościowych. Oczywiście, familiarne i wszechobecne „selfiaki”, trudno byłoby zdetronizować, jednak świat aranżacji wnętrz postanowił puścić do internautów perskie oko i wysunąć swoją własną wariację na temat selfie.

Shelfie, bo o nim mowa, to nic innego jak fotografia obszernego regału lub niewielkiej półki, na których pysznią się rozmaite trofea. Czasem jest to zbiór ulubionych książek, innym razem kolekcja porcelanowych figurek lub zaskakujący eklektyczny misz-masz, przypominający nieco tajemniczy kącik rodem z gabinetu osobliwości. Zresztą… zobaczcie sami!

Skąd wzięła się moda na shelfie?

To w jaki sposób aranżujemy wnętrza mówi o nas bardzo wiele. Spomiędzy kolażu rozmaitych stylów, barw i dodatków, wyłania się obraz tego, jaki mamy temperament, co lubimy, w jaki sposób żyjemy. Shelfie, może być zatem traktowane jako wycinek naszego lifestyle’u, może zdradzać konkretne pasje, poczucie stylu czy słabość do jednej z wielu kuchni świata. Skąd jednak wziął się pomysł na fotografowanie półek? Niektórzy uważają, że jest to pewnego rodzaju nawiązanie do obrazów przedstawiających martwą naturę, inni traktują shelfie jako okazję do dzielenia się swoimi zainteresowaniami - literackimi, muzycznymi czy filmowymi.

<h2 id="shelfie-w-kuchni">Shelfie w kuchni</h2>
<p>Kreatywna półka nie musi wisieć bądź stać w salonie! Dekorację można śmiało eksponować w sypialni, gabinecie czy kuchennym wnętrzu. Na prezentowanych inspiracjach można dostrzec shelfie właśnie wśród kulinarnego królestwa. Już na pierwszy rzut oka widać, że domownicy mają twórcze podejście do gotowania, lubią eksperymentować w kuchni, a już na pewno, delektować się jedzeniem! Oprócz tego, uwagę przyciąga przyjemne uporządkowanie akcesoriów kuchennych i sypkich produktów - wszystko ma tu swoje miejsce!</p>

Shelfie w kuchni

Kreatywna półka nie musi wisieć bądź stać w salonie! Dekorację można śmiało eksponować w sypialni, gabinecie czy kuchennym wnętrzu. Na prezentowanych inspiracjach można dostrzec shelfie właśnie wśród kulinarnego królestwa. Już na pierwszy rzut oka widać, że domownicy mają twórcze podejście do gotowania, lubią eksperymentować w kuchni, a już na pewno, delektować się jedzeniem! Oprócz tego, uwagę przyciąga przyjemne uporządkowanie akcesoriów kuchennych i sypkich produktów - wszystko ma tu swoje miejsce!

<h2 id="półka-w-stylu-egzotycznym">Półka w stylu egzotycznym</h2>
<p>Melanże w stylu „jungle” cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Aby Twoja półka wpisywała się w najnowsze trendy, koniecznie wyeksponuj na niej ozdobne elementy kojarzące się z dalekimi podróżami - figurki buddy, dekoracje w formie mandali, grafiki przedstawiające motyle tropikalne czy różnobarwne ptaki. Oprócz tego, prawdziwą furorę robią egzotyczne gatunki kwiatów - palmy, bananowce czy monstery. Obszerna półka będzie doskonałym miejscem, aby je wyeksponować.</p>

Półka w stylu egzotycznym

Melanże w stylu „jungle” cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Aby Twoja półka wpisywała się w najnowsze trendy, koniecznie wyeksponuj na niej ozdobne elementy kojarzące się z dalekimi podróżami - figurki buddy, dekoracje w formie mandali, grafiki przedstawiające motyle tropikalne czy różnobarwne ptaki. Oprócz tego, prawdziwą furorę robią egzotyczne gatunki kwiatów - palmy, bananowce czy monstery. Obszerna półka będzie doskonałym miejscem, aby je wyeksponować.

Shelfie - artystyczny pomocnik

Shelfie spodoba się każdej kreatywnej osobie o nietuzinkowych zainteresowaniach. Na półkach można bowiem śmiało eksponować akcesoria pomagające w pracy twórczej - pędzle malarskie, aparaty fotograficzne, przyborniki do szycia. Taki „artystyczny” regał, może okazać się nie tylko świetną ozdobą we wnętrzu, ale i doskonałym pomocnikiem, dzięki któremu wszystko będzie zawsze pod ręką.

<h2 id="shelfie-w-wydaniu-xxl-czyli-duży-regał">Shelfie w wydaniu XXL, czyli duży regał</h2>
<p>Nie ma jednej sprawdzonej recepty na modne shelfie. Niektórzy wolą bowiem niewielkie wiszące półki, inni obszerne regały sięgające sufitu. Te drugie doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, niewielkich wnętrzach, w których trzeba postawić na ergonomiczne rozwiązania. Wówczas półki służą jednocześnie jako biblioteczka, filmoteka i ekspozycja ulubionych dekoracji. To, na jaki projekt regału postawisz, zależy od Ciebie - półki mogą być rozłożone symetrycznie, nieregularnie a nawet… zaskakiwać ukośnym położeniem!</p>

Shelfie w wydaniu XXL, czyli duży regał

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na modne shelfie. Niektórzy wolą bowiem niewielkie wiszące półki, inni obszerne regały sięgające sufitu. Te drugie doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, niewielkich wnętrzach, w których trzeba postawić na ergonomiczne rozwiązania. Wówczas półki służą jednocześnie jako biblioteczka, filmoteka i ekspozycja ulubionych dekoracji. To, na jaki projekt regału postawisz, zależy od Ciebie - półki mogą być rozłożone symetrycznie, nieregularnie a nawet… zaskakiwać ukośnym położeniem!

<h2 id="shelfie-w-stylu-eklektycznym">Shelfie w stylu eklektycznym</h2>
<p>Niektórzy, tworząc wymarzoną aranżację półki, trzymają się jednego określonego stylu lub kolorystyki, inni ignorują wspólny mianownik i szaleją do woli! Takie różnobarwne, eklektyczne stylizacje fantastycznie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stonowany, neutralny sposób. Wówczas tęczowe półki stają się intrygującym akcentem i oryginalnym kontrapunktem, który przyciąga wzrok i burzy stylistyczną sztampę.</p>

Shelfie w stylu eklektycznym

Niektórzy, tworząc wymarzoną aranżację półki, trzymają się jednego określonego stylu lub kolorystyki, inni ignorują wspólny mianownik i szaleją do woli! Takie różnobarwne, eklektyczne stylizacje fantastycznie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stonowany, neutralny sposób. Wówczas tęczowe półki stają się intrygującym akcentem i oryginalnym kontrapunktem, który przyciąga wzrok i burzy stylistyczną sztampę.

<h2 id="shelfie-pomysł-na-kreatywną-dekorację">Shelfie - pomysł na kreatywną dekorację</h2>
<p>Ścienna półka może być również świetnym miejscem na zaaranżowanie mini gabinetu osobliwości. Zbierasz niebanalne szkatułki? Możesz pochwalić się zbiorem rozmaitych gatunków kaktusów? A może kolekcjonujesz ceramikę z różnych części świata? Jeśli tak, śmiało eksponuj je na ścianie! Oprócz tego, na półce mogą stanąć Twoje ulubione drobiazgi i dekoracje, a także dzieła sztuki warte pokazania. Zwróciłeś uwagę, że współcześnie coraz rzadziej wieszamy obrazy i grafiki w wersji &quot;solo&quot;, ale stawiamy je właśnie na półkach lub umieszczamy tuż nad nimi?</p>

Shelfie - pomysł na kreatywną dekorację

Ścienna półka może być również świetnym miejscem na zaaranżowanie mini gabinetu osobliwości. Zbierasz niebanalne szkatułki? Możesz pochwalić się zbiorem rozmaitych gatunków kaktusów? A może kolekcjonujesz ceramikę z różnych części świata? Jeśli tak, śmiało eksponuj je na ścianie! Oprócz tego, na półce mogą stanąć Twoje ulubione drobiazgi i dekoracje, a także dzieła sztuki warte pokazania. Zwróciłeś uwagę, że współcześnie coraz rzadziej wieszamy obrazy i grafiki w wersji "solo", ale stawiamy je właśnie na półkach lub umieszczamy tuż nad nimi?

<h2 id="z-czego-samodzielnie-zrobić-półkę">Z czego samodzielnie zrobić półkę?</h2>
<p>Półkowa dekoracja może powstać od początku zgodnie z Twoją wizją - i to dosłownie! Pomysłów na autorski regał jest przecież mnóstwo. Niektórzy projektują je z drewnianych palet, inni ze skrzynek po owocach, a jeszcze inni zbijają je z desek i drewnianych pieńków. Cóż, półka ma to do siebie, że urzeka prostotą. Nie ma innego mebla, który można byłoby wykonać samodzielnie w tak szybki i łatwy sposób. Jeśli zatem pragniesz, żeby Twoje shelfie zrobiło nie lada karierę w sieci, postaw na oryginalność i puść wodze fantazji! Później wystarczy tylko odpowiednio wystylizować mebel i voilà!</p>

Z czego samodzielnie zrobić półkę?

Półkowa dekoracja może powstać od początku zgodnie z Twoją wizją - i to dosłownie! Pomysłów na autorski regał jest przecież mnóstwo. Niektórzy projektują je z drewnianych palet, inni ze skrzynek po owocach, a jeszcze inni zbijają je z desek i drewnianych pieńków. Cóż, półka ma to do siebie, że urzeka prostotą. Nie ma innego mebla, który można byłoby wykonać samodzielnie w tak szybki i łatwy sposób. Jeśli zatem pragniesz, żeby Twoje shelfie zrobiło nie lada karierę w sieci, postaw na oryginalność i puść wodze fantazji! Później wystarczy tylko odpowiednio wystylizować mebel i voilà!

Jeszcze nie tak dawno zwykło się mówić „pokaż mi swoje biurko, a powiem ci, jakim jesteś człowiekiem”. Nawet Albert Einstein prowokował kiedyś dyskusję, pytając: „jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?”. Dziś można zaryzykować stwierdzenie, że biurko zeszło na drugi plan, a jego miejsce zajęły właśnie półki. A Ty, jak myślisz? Jak mogłoby wyglądać Twoje shelfie?


Inne artykuły w tej kategorii

Koniec z szarością! Poznaj kolorowy styl BOHO!

Koniec z szarością! Poznaj kolorowy styl BOHO!

Kwiaty doniczkowe – przegląd modnych gatunków

Kwiaty doniczkowe – przegląd modnych gatunków

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone – wypróbuj kolor Very Peri w swoich wnętrzach

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantone – wypróbuj kolor Very Peri w swoich wnętrzach

Ekologiczne opakowania z owoców morza

Ekologiczne opakowania z owoców morza

Trendy 2019 we wnętrzach – co będzie modne w 2019 roku?

Trendy 2019 we wnętrzach – co będzie modne w 2019 roku?

Ekologiczny design: kubek zaprojektowany z pustynnego piasku

Ekologiczny design: kubek zaprojektowany z pustynnego piasku

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.