Jak stworzyć przestrzeń, która pozwala czuć się swobodnie? Porozmawiajmy o wnętrzu jeszcze raz!

Wśród licznych recept na szczęście płynących z rozmaitych źródeł łatwo pominąć tę najprostszą, jaką jest poczucie swobody w najbliższym otoczeniu. Wolność, która zaczyna się w domu, jest wartością wyznaczającą kierunki działań marki VOX. Ta unikatowa firma nie tworzy jednej definicji pięknego i szczęśliwego miejsca do życia ani nie ogranicza nas żadną konwencją w urządzaniu wnętrz. Każdy z nas czuje się swobodnie w innym miejscu, dostosowanym do swoich przyzwyczajeń, zainteresowań i potrzeb. Ważniejszy niż konkretny styl aranżacji – modne scandi, glamour czy boho – jest nasz styl życia.

Do akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu” marka VOX zaprosiła Katarzynę Miller, znaną psycholożkę i psychoterapeutkę, która pomagała odpowiedzieć na pytanie, co nadaje życiu sens. Przez rok wspólnie zastanawialiśmy się, jakie wartości najbardziej cenimy. W drugiej odsłonie akcji czeka nas dyskusja o tym, jak stworzyć przestrzeń, w której poczujemy się swobodnie.

Drewniane biurko, rośliny doniczkowe, hodowla roślin w doniczkach, biuro w stylu naturalnym

Styl życia = styl wnętrza

Punktem wyjścia do wspólnej rozmowy będą inspiracyjne style życia, które nawiązują do najsilniejszych globalnych megatrendów społecznych i mówią o tym, co jest dziś dla nas ważne. W dobie szybkiego rozwoju technologii i zawrotnego tempa zmian nietrudno zapomnieć o tym, co stanowi dla nas esencję życia. Komu z nas nie zdarza się odsunąć domowej sfery na dalszy plan, kiedy wzywają obowiązki zawodowe? Próbując nadążyć za wymogami współczesnej cywilizacji, nie warto odcinać się od tego, co daje nam poczucie wolności i szczęścia.

Niebieska ściana, paproć w wiszącej donicy, kwiaty w koszykach

Czasami warto się zatrzymać i zastanowić nad tym, jaka przestrzeń zapewni nam taką swobodę. Dobrym pomysłem jest udział w otwartych warsztatach, które będą się odbywały w wybranych salonach VOX. Na Facebooku marki można natomiast wypatrywać filmów z poradami od zaproszonych ekspertów, np. projektu botanicznego Ro_ślinka czy Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. „Porozmawiajmy o wnętrzu” to niebanalne podejście do tematu urządzania domu, w którym nie pada pytanie o ulubione style dekoracyjne czy trendy wnętrzarskie. Przestrzeń, która nas wyraża i możemy ją w pełni szczerze nazwać domem to efekt uważnego przyglądania się temu, jaki jest nasz styl życia i co najsilniej na niego wpływa.

Uprawa roślin domowych, przesadzanie roślin domowych, pielęgnacja kwiatów
Dowiedz się więcej o akcji "Porozmawiajmy o wnętrzu" >>

Ekosystem i domokracja w Twoim wnętrzu

Jedną z tendencji, o której będzie mowa podczas drugiej odsłony akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu”, jest umiłowanie życia w zgodzie z naturą. Coraz popularniejszy trend polegający na przebywaniu bliżej przyrody, byciu off-line oraz zachowaniu harmonii i balansu ducha z ciałem możesz wprowadzić do swojego życia, odpowiednio aranżując przestrzeń domu. Celem marki VOX jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. Zainspiruj się tymi, które najpełniej oddają to, kim jesteś. Jeśli przekonuje Cię wizja zielonego, pełnego świeżości, harmonijnego wnętrza, zdecyduj się na rozwiązania, które pozwolą Ci urządzić w domu Twój własny ekosystem.

Dużo roślin w salonie, rośliny w mieszkaniu, żółty fotel, druciane lampy

Nie od dziś przecież wiadomo, jak zbawienny jest wpływ roślin na nasze zdrowie i samopoczucie. Przestrzeń pełna zieleni i oczyszczonego, nawilżonego powietrza sprzyja kreatywności, którą możemy wykorzystać, aranżując w domu miejsce do pracy pełne liściastych przyjaciół. Rośliny o soczystej, intensywnej zieleni doskonale sprawdzą się również w sypialni, zapewniając nam nie tylko oryginalną dekorację, ale przede wszystkim spokojny, regenerujący sen. Obecność roślin odmieni każdą przestrzeń nie do poznania i nie chodzi tylko o walory wizualne. Pomieszczenie pełne zieleni wprowadzi nas w stan błogiego relaksu i poczucia niczym niezmąconej harmonii.

Rośliny w sypialni, dużo roślin w sypialni, maltańczyk na łóżku w sypialni, biała pościel w sypialni, sypialnia w stylu eko, sypialnia w stylu naturalnym

Osoby o rodzinnym usposobieniu na pewno cenią sobie drugi styl życia, do którego nawiązuje akcja „Porozmawiajmy o wnętrzu”. Czas spędzony z najbliższymi jest dla Ciebie bezcenny? Niech i w Twojej przestrzeni zapanuje domokracja! Jeśli jej idea jest Ci bliska, stwórz w swoim domu przestrzeń, którą będziesz mógł dzielić z rodziną z przyjaciółmi. Zadbaj o to, by była przystosowana również dla dzieci, które są najlepszym gwarantem ciepła domowego ogniska. Tak zaaranżowana przestrzeń pozwoli Ci w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną w towarzystwie najbliższych domowników.

To, w jakich wnętrzach mieszkamy, ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Produkty marki VOX zapewniają nieskrępowaną wolność, bo powstają w odpowiedzi na nasze rzeczywiste potrzeby i w oparciu o metodologię design thinking. Nad kolekcjami mebli, drzwi, podłóg, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych pracują multidyscyplinarne zespoły ekspertów złożone nie tylko z projektantów, ale i psychologów, etnografów i socjologów. Wszystko po to, aby domowa przestrzeń była jak najlepiej dopasowana do naszego stylu życia. Sztuką jest odkryć swoje priorytety i w zgodzie z nimi żyć, działać i aranżować przestrzeń wokół siebie. Tylko w tak urządzonym wnętrzu będziemy mogli poczuć się naprawdę harmonijnie i swobodnie.

>> VOX <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
wp,
  • Dodano rok temu
W tym artykule nie ma absolutnie żadnych konkretów. Jest o niczym.
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów