Trendy 2020

Jesienne dekoracje – jak ozdobić wnętrze jesienią?

Jesienne dekoracje w 2020 roku przywitają Cię prawdziwym bogactwem kolorów! Na jesiennej palecie znajdziesz nasycone czerwienie, słoneczne żółcie oraz łagodne brązy. Te ostatnie wprost zdominowały trendy wnętrzarskie na jesień i zmię 2020/2021! Zachęcamy do podziwiania tych barw nie tylko na łonie natury, ale również do wykorzystywania we wnętrzach. Z pomocą przyjdą tekstylia, akcesoria i ozdoby, dzięki którym w przemycisz te ciepłe i przytulne kolory do swojego domu. Jak ozdobić mieszkanie na jesień? Sprawdź nasz przewodnik!

jesienne dekoracje

Jesienne dekoracje we wnętrzach

Lubisz zmiany? Pozwól im dosięgnąć także Twoich wnętrz! Niech naturalny rytm pór roku znajdzie swoje odbicie w postaci sezonowych ozdób i jesiennych dekoracji. Dopieść każde pomieszczenie i wszystkie jego strefy, by tej jesieni Twoje mieszkanie stało się bezpieczną, przytulną przystanią i miejscem spotkań z bliskimi. Jakie jesienne dodatki do domu polecają projektanci w 2020 roku?

Jesienną kolorystykę bez trudu znajdziesz na dekoracyjnych wazonach, doniczkach, misach czy figurkach. Jesień gości również w domowych tekstyliach – łatwo można kupić miękkie narzuty i pledy, ale i poduszki czy pościel w ciepłych barwach. Jesienne ozdoby do domu nawiązują również do sezonowych prac rolniczych tego okresu, czyli czasu zbiorów – królują zatem dodatki utrzymane w swojskiej estetyce lokalnego folkloru. Znajdziesz wobec tego dekoracje z elementami wykonanymi z siana, słomy, suszu czy sztucznych owoców, które ubarwiają wnętrze swoim naturalnym i prostym wykończeniem.

Jesienne dekoracje na stół

Na jesienne dekoracje zasługuje również stół – czy to ten w kuchni, czy w jadalni lub salonie. W dekorowaniu stołu warto jednak zachować umiar. Zbyt przeładowany ozdobami stworzy raczej chaotyczną niż harmonijną atmosferę – stłoczona zastawa stołowa zdominowana przez okazałe dekoracje to przepis na katastrofę, a nie udany posiłek. Dobrym pomysłem jest zatem postawienie na blacie dużej misy lub patery. Jej spód warto wyścielić suszonymi liśćmi, na których ułożysz warzywa i owoce w jesiennych kolorach: dynię, jabłka, gruszki czy winogrona.

Jesienne ozdoby na stół to również ozdobne serwetki, bieżniki czy świece i latarenki. Postawione w centralnej części stołu nie będą przeszkadzać gościom czy domownikom w korzystaniu z reszty blatu.

Jesienne ozdoby na okna

Okna stanowią przejście między wnętrzem a otoczeniem domu, stąd też warto je przyozdabiać z kilku względów. Po pierwsze, będą stanowić estetyczną, jesienną wizytówkę Twojego domu. Widziane z poziomu ulicy będą świadczyć o przemyślanej i harmonijnej aranżacji wnętrza wpisującej się w aktualny sezon. Po drugie, udekorowane okna będą przyjemnym akcentem cieszącym oczy domowników. Szara i deszczowa aura za szybą zostanie odczarowana za pomocą jesiennych ozdób, które wprowadzą we wnętrzu nutę optymizmu i ciepła.

Tu znajdziesz wszystkie akcesoria do wystroju okien >>

Jak ozdobić okna na jesień? Zacznij od parapetów, które są idealną przestrzenią na umieszczenie jesiennych dekoracji. Sprawdzą się tutaj akcesoria w postaci wazonów i świeczników w barwach jesieni, ale i figurki, latarenki czy świece. Podświetlone wieczorem ozdoby wprowadzą przytulną i domową atmosferę, a odbijająca blask świecy szyba będzie przyjemnie mienić się delikatnym światłem. Samo okno możesz również przyozdobić, przyklejając dekoracyjne naklejki w kształcie jesiennych liści.

Zdecyduj się również na dekoracje okien DIY. Postaw na parapecie wydrążoną dynię, jesienną kompozycję z gałązek suszonych owoców i kwiatów czy popularne suszki zapachowe włożone do koszyków czy miseczek. Wykorzystaj jesienne liście, które zrzucają w tym czasie drzewa. Liście klonu, dębu, leszczyny czy grabu stworzą bogaty i urozmaicony bukiet, który będzie zdobił strefę przy oknie. Ususzone liście warto również powiesić na karniszu w formie dekoracyjnej girlandy – wystarczy przytwierdzić je do sznurka i przymocować do szyny. Jeśli szukasz innych pomysłów na dekorację okien, sprawdź 5 pomysłów na modny wystrój okien w salonie.

Jesienne dekoracje z papieru

Dekorowanie domu na jesień nie musi się wiązać z dużymi kosztami, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wykonanie części dodatków samodzielnie. Warto zaprosić do zabawy najmłodszych, dla których wycinanie i wyklejanie ozdób z papieru będzie niezwykłą frajdą, a dla Ciebie – wspólnym czasem spędzonym z pociechami. Do wykonania jesiennych dekoracji z papieru nie potrzeba wielu materiałów. Na pewno masz w szufladzie kilka kolorowych kartek, nożyczki i klej; jeśli nie – bez problemu dostaniesz je w zwykłym sklepie papierniczym.

Z kolorowego papieru możesz wyciąć ozdoby kojarzące się z jesienią – mogą to być liście, żołędzie, grzyby, owoce czy warzywa. W wyciętych dekoracjach warto stworzyć ciemnym pisakiem kontury, dzięki którym naklejki będą do złudzenia przypominać prawdziwe figury. Wycinanki możesz przykleić bezpośrednio na okno lub stworzyć dekoracyjne girlandy.

Jesienne dekoracje przed domem

Zadbaj też, aby otoczenie Twojego domu zmieniało swoje oblicze i korespondowało z kolorystyką danej pory roku. Jako jesienna dekoracja przed domem świetnie sprawdzi się wieniec przymocowany do drzwi wejściowych. Możesz zamówić go w kwiaciarni lub spróbować wykonać samodzielnie, wykorzystując w tym celu suszone liście, owoce oraz dekoracyjne gałązki.

Taras czy ganek przyozdobi także większa dynia postawiona w rogu, latarenka lub donica z iglakami. Aby przemycić do wystroju nutę swojskości, możesz wykorzystać mniejszy snop siana, który posłuży jako dekoracyjny stolik. Postaw na nim wspomnianą dynię lub większy kosz z kompozycją z liści i suszu. Wszystkie zewnętrzne jesienne dekoracje powinny być odpowiednio zabezpieczone przed temperaturą oraz solidnie przytwierdzone, aby nie uległy zniszczeniu przez porywisty wiatr.

dekoracje na jesień przed domem dynia
Fot. justysia0135

Wybierając jesienne dekoracje do domu, pamiętaj nie tylko o trendach, ale i swoich upodobaniach. Zdecyduj się na te jesienne ozdoby, wśród których po prostu będziesz czuł się dobrze!

Zobacz wszystkie dekoracje w jesiennych barwach >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracje
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracje
Komentarze
Inne
  • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów