Czego szukasz?
Zobacz także
MebleDoBiura.pl
MebleDoBiura.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wybrać idealny stół konferencyjny? Zobacz nasze porady

Sala konferencyjna jest wizytówką firmy, którą pokazujemy zarówno stałym pracownikom, jak i kontrahentom i gościom czy rekrutowanym kandydatom. Tu odbywają się różnego rodzaju spotkania: wewnętrzne szkolenia, negocjacje z klientami i rozmowy kwalifikacyjne. Najważniejszym punktem sali jest stół konferencyjny, przy którym zasiadają wszystkie te osoby gotowe na rzeczową wymianę poglądów, prezentację swoich dokonań, kreatywną burzę mózgów lub podejmowanie kluczowych decyzji.

Stół konferencyjny powinien zatem być dostosowany do funkcji, jaką przede wszystkim będzie pełnił, a z drugiej strony na tyle uniwersalny, by sprostać różnorodnym rolom. Na pewno warto zatem zadbać o to, by był jednocześnie funkcjonalny i efektowny. Jak wybrać stół, który odpowie na potrzeby jego użytkowników i wpisze się w charakter wnętrza naszej firmy? We współpracy ze sklepem MEBLE DO BIURA przedstawiamy kilka porad, które pomogą podjąć właściwą decyzję – jak przy idealnym stole konferencyjnym.

Efektowna wizytówka firmy

Aranżacja sali konferencyjnej, którą odwiedzają uczestnicy rozmaitych spotkań, konferencji i szkoleń, w znaczący sposób wpływa na wizerunek naszej firmy. Pamiętajmy, że często jest to miejsce, które gość czy klient odwiedza na początku swojej wizyty w firmie i mniej lub bardziej świadomie je ocenia. Siła pierwszego wrażenia jest zaś nieodwracalna, warto więc zadbać o to, by sala konferencyjna wraz z jej głównym bohaterem – stołem, prezentowała się jak najlepiej.

Jakiego koloru powinien być stół konferencyjny? Firmowa sala spotkań to wciąż miejsce oficjalne, warto zatem zdecydować się na sprawdzone kolory i ich klasyczne połączenia. Dobrym pomysłem zawsze jest barwa jasnego drewna albo ponadczasowa czerń i biel. Tym ostatnim zestawieniem odznacza się stół konferencyjny NOMAD z bejcowanym na biało blatem, który stylowo kontrastuje z czarnymi nogami wykonanymi z naturalnego drewna. Design stołu konferencyjnego w dużej mierze zależy od charakteru naszej firmy i wizerunku, jaki chcemy jej nadać. W nowoczesnych firmach, a zwłaszcza tych związanych z branżą artystyczną czy kreatywną, nie bójmy się niestandardowych rozwiązań. Wspomniany już stół konferencyjny NOMAD będzie elementem wyróżniającym się swoim designem w każdym pomieszczeniu, a wraz z innymi meblami z tej serii stworzy oryginalne i efektowne, ale wciąż profesjonalne wnętrze.

Stół konferencyjny Nomad

Stół konferencyjny Nomad

1475 zł
Stół konferencyjny Modulus - styl skandynawski

Stół konferencyjny Modulus - styl skandynawski

3678 zł
Stół konferencyjny Claire składany 1200x500 mm brzoza aluminium

Stół konferencyjny Claire składany 1200x500 mm brzoza aluminium

491 zł
Stół konferencyjny Selma 2400 mm brzoza chrom

Stół konferencyjny Selma 2400 mm brzoza chrom

4367 zł

Funkcjonalność przede wszystkim

Wybierając stół konferencyjny, koniecznie musimy też zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jak liczna jest nasza firma i jak duże spotkania będziemy organizować przy stole. Wymiary stołu powinny też współgrać z rozmiarem sali, w której chcemy go umieścić, by nie sprawiała wrażenia zbyt pustej czy odwrotnie – przesadnie przepełnionej. Przemyślmy też jego ustawienie – w niewielkich firmach sprawdzi się układ typu „rada nadzorcza”, w której uczestnicy spotkania siedzą naprzeciwko siebie i rozmawiają twarzą w twarz. Kiedy nieczęsto organizujemy spotkania albo rzadko zapraszamy większą liczbę gości, dobrym pomysłem będzie także stół rozkładany. Ustawienie kilku prostokątnych stołów w kształt podkowy to rozwiązanie dla większych firm lub na czas szkoleń, kiedy uczestnicy siedzą przy zewnętrznych krawędziach i swobodnie widzą prowadzącego.

Stół konferencyjny to raczej zakup na lata, zwróćmy zatem uwagę na to, by był wykonany z solidnych materiałów. Nie od dziś wiadomo, że autorami najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w zakresie designu są Skandynawowie, którzy zainspirowali projektantów serii mebli MODULUS. Stół konferencyjny MODULUS wykonany z trwałego i łatwego w czyszczeniu laminatu posiada mechanizm regulacji wysokości. Można ją zmienić jednym naciśnięciem przycisku i przejść z siedzącej pozycji pracy na stojącą. Stół o nowoczesnym designie jest przy tym niezwykle uniwersalny – będzie pasował zarówno do małego biura, jak i dużej przestrzeni typu open space. Bardziej tradycyjnie prezentuje się stół konferencyjny CLAIRE ze składaną ramą dostępną w trzech wykończeniach: aluminiowo-szarym, chromowanym i czarnym. To rozwiązanie daje nam możliwość dużej elastyczności w aranżacji biurowej przestrzeni – stół zawsze możemy złożyć i w łatwy sposób przechowywać lub przetransportować. By stworzyć przestrzeń odpowiednią na większe konferencje, możemy też bez problemu połączyć kilka tych funkcjonalnych stołów o wytrzymałych, grubych blatach.

Nadciąga burza mózgów!

Wybraliśmy już idealny kolor i rozmiar stołu konferencyjnego, a co z jego kształtem? Klasyczne i praktyczne prostokątne stoły, które pomieszczą wiele osób, a gdy planowane jest większe spotkanie, można je ze sobą połączyć, to niejedyne rozwiązanie. Stoły okrągłe, owalne lub w kształcie łodzi sprzyjają integracji. Doskonale sprawdzą się zatem podczas mniej oficjalnych spotkań czy tzw. burzy mózgów. Przy stole w kształcie łodzi mamy bliższy kontakt z rozmówcami, automatycznie łatwiej jest zatem osiągnąć porozumienie czy pracować nad wspólnym projektem.

Idealnym meblem tego typu jest stół konferencyjny SELMA z oferty sklepu MEBLE DO BIURA. Wyjątkowej elegancji dodaje mu nie tylko wspomniany funkcjonalny kształt łodzi, ale i fazowane krawędzie w czarnym kolorze, które ładnie kontrastują z gładkim i łatwym w pielęgnacji blatem wykonanym z wysokociśnieniowego laminatu HPL. Dzięki regulowanym stopkom stalowej ramy w kształcie litery T możemy łatwo wypoziomować stół nawet na nierównym podłożu. Stół będzie pasował do wielu klasycznych biurowych aranżacji i krzeseł konferencyjnych, np. krzeseł DELTA, których chromowane podłokietniki i rama dodadzą wystrojowi sali nienachalnej elegancji.

Dobra atmosfera wśród współpracowników i pozytywne postrzeganie firmy przez odwiedzających ją partnerów biznesowych, klientów i gości to klucz do sukcesu. Ważnym krokiem do jego osiągnięcia jest odpowiednia aranżacja firmowych wnętrz. Idealny stół konferencyjny powinien sprzyjać atmosferze skupienia, kreatywności i swobodnej wymiany zdań. Wybierając model dopasowany do charakteru odbywających się przy nim spotkań oraz specyfiki firmy, możemy stworzyć prawdziwie profesjonalne i reprezentacyjne miejsce.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności