Płytki strukturalne, czyli dekoracja w trójwymiarze. Zobacz stylowe połączenia!

Trendy w aranżacjach pomieszczeń zmieniają się z dużą częstotliwością, na co producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych reagują niemal natychmiastowo. Zjawisko to nie omija również segmentu płytek ceramicznych, gdzie od kilku lat dokonuje się prawdziwa rewolucja. Klasyczne, gładkie płytki i kafelki o monochromatycznej powierzchni stopniowo odchodzą do przeszłości. Ich miejsce zajmują płytki strukturalne, wprowadzając do naszych wnętrz trzeci wymiar – czasem dzięki efektownym nadrukom, czasem – na skutek zastosowania eleganckiej faktury.

płytki strukturalne łazience, czarne płytki w łazience, czarno biała łazienka

Do domu i na zewnątrz

Płytki strukturalne mają zazwyczaj uniwersalny charakter, dzięki czemu możemy stosować je zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Nie ma przeciwwskazań, by taka nowoczesna, trójwymiarowa aranżacja powstała w kuchni, łazience, salonie czy sypialni. Bogata oferta producentów i dystrybutorów obejmuje również solidne i niezwykle efektowne płytki strukturalne na zewnątrz – na schody, balkon czy taras. Tu niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkie faktury imitujące naturalny kamień.

płytki strukturalne w łazience, płytki inspirowane drewnem, biała łazienka z dodatkiem drewna

Płytki strukturalne mogą doskonale nawiązywać do innych popularnych trendów aranżacyjnych, czego najlepszym przykładem jest kolekcja płytek LIS Ceramika Isatuario, w intrygujący sposób nawiązująca do popularnej stylistyki Black&White. Zastosowanie czarnych i białych płytek z efektownym nadrukiem sprawia, że nasza aranżacja prezentować się będzie jeszcze bardziej atrakcyjnie, dzięki subtelnej grze czerni z bielą. W ten sam trend wpisuje się także kolekcja LIS Ceramika BLACK&WHITE, która jednak urzeka nas bogactwem niezwykle eleganckich faktur.

Zobacz wszystkie kolekcje płytek LIS CERAMIKA >>

Propozycje do każdej stylistyki

Miłośnicy koloru mogą za to sięgnąć po kolekcję Waterloo, która oprócz efektownych struktur i wzorów starannie wyprofilowanych na powierzchni płytek, urzeka ciepłem pastelowych barw, które wprowadzą harmonię i spokój do każdego pomieszczenia. Płytki dostępne są w modnym asymetrycznym rozmiarze 30x 60cm, dzięki czemu aranżacja wykonana przy ich użyciu będzie prezentowała się nie tylko nowocześnie i nieszablonowo, ale również bardzo modnie.

jasna łazienka, płytki strukturalne do łazienki, beżowe płytki do łazienki

Nieco w opozycji do ciepłych i stonowanych pasteli stoi chłodny i ascetyczny styl kolekcji Barbarossa 30x 60cm, dedykowanej miłośnikom minimalizmu i stylu postindustrialnego. Wszędzie tam, gdzie mile widziana jest nowoczesność i prostota, płytka strukturalna w kolorze naturalnego betonu sprawdzi się idealne, pozwalając na stworzenie niebanalnego, nowatorskiego wystroju.

szara łazienka, szare płytki strukturalne

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą dwa wyżej wymienione trendy, czego najlepszym dowodem jest kolekcja płytek Tokio 30x90cm. Delikatny motyw znajdujący się na matowej płytce, odważnie i efektownie kontrastuje z geometryczną fakturą, doskonale sprawdzającą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyraźne uporządkowanie i oddzielenie poszczególnych stref w przestrzeni.

ozdobne płytki do łazienki, szara łazienka, szare płytki do łazienki

Płytki strukturalne, odpowiednio dobrane do stylu i metrażu łazienki, mogą stać się wspaniałą dekoracją wnętrza. Ich uniwersalny charakter oraz szerokie możliwości aranżacyjny pozwolą nam stworzyć wymarzony projekt, w którym nie ma miejsca na nudę. Niezależnie od tego na jaką fakturę, czy kolorystykę się zdecydujemy – modne płytki sprawią, że nasza łazienka nabierze nowoczesnego charakteru.

>> LIS CERAMIKA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze