Łazienka dostosowana do Twoich potrzeb, czyli jak wznieść kąpiel na wyżyny komfortu

Indywidualne preferencje są uwzględniane w projektach kuchni, gdzie kulinarni amatorzy mogą puszczać wodze fantazji, eksperymentując z wybornymi smakami. Pełna personalizacja przestrzeni nie omija też domowych biur, sypialni czy salonów, które odzwierciedlają charakter ich właścicieli. Ten trend nie mógł więc nie dotrzeć do łazienki, która jest specyficznym miejscem na mapie domu. Najczęściej przypisujemy jej funkcje higieniczne i czysto praktyczne – jednak obszar prysznica może być czymś znacznie więcej. To niejednokrotnie osobista strefa wieczornego relaksu czy źródło energii, której intensywnie poszukujemy po przebudzeniu się. Czego nie może w niej zabraknąć? Armatury GROHE Euphoria SmartControl, która zadba o Wasze indywidualne potrzeby. Zobaczcie, jak to możliwe.

duża łazienka, nowoczesny prysznic, łazienka w prysznicem

Design pod kontrolą

Przyjemność kąpieli zaczyna się od estetyki. Jeśli w dylemacie „prysznic czy wanna” zwyciężyła kabina prysznicowa, przychodzi kolej na zagwozdkę: system podtynkowy czy natynkowy? Pierwszy wpisze się w minimalistyczne standardy projektowania i z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom zredukowanego designu. Dzięki ukryciu wszystkich elementów podłączeniowych w ścianie, sprawdzi się idealnie w łazienkach o nowoczesnym charakterze, a w małych pomieszczeniach zagwarantuje poczucie przestronności. Opcja natynkowa z kolei, zachwyci geometrycznym wzornictwem i praktycznymi detalami, takimi jak dodatkowa półka na kosmetyki, gwarantująca, że będą one zawsze pod ręką.

nowoczesna bateria prysznicowa

W pomieszczeniach, gdzie króluje wanna, indywidualizacja również jest możliwa! Euphoria SmartControl 260 oferuje prysznic ręczny, deszczownicę i wylewkę wannową, będąc świetną opcją dla miłośników wylegiwania się pod pierzynką aromatycznej piany. Trzy przyciski umieszczone na stylowym panelu pozwalają napełnić wannę wodą po brzegi lub skorzystać z orzeźwiającego wodospadu kropel wypływających z deszczownicy albo prysznica ręcznego. Takie rozwiązania docenią ci, którzy borykają się z ograniczoną powierzchnią i nie mają miejsca na instalację zarówno wanny, jak i kabiny.

wanna z prysznicem, wanna z funkcją prysznica, nowoczesny prysznic

O charakterze wnętrza często decyduje nie tyle sposób montażu armatury sanitarnej, ale również jej wygląd. W nowoczesnej aranżacji lepiej zrezygnować ze zbytniej dekoracyjności i postawić na oszczędny design oraz proste formy. To przestrzeń, w której sprawdzi się deszczownica GROHE Euphoria SmartControl, dostępna w wersji kwadratowej lub okrągłej. Uniwersalny charakter rozwiązania dopasowuje się zarówno do aranżacji industrialnej czy skandynawskiej, jak i minimalistycznej, a dwa warianty wykończenia pozwolą nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego szlifu. Lśniący chrom zapewni subtelny balans między klasyką a współczesnym trendami, a oryginalna powłoka MoonWhite ze szkła akrylowego, podkreśli stylowy wygląd całego systemu.

Dowiedz się więcej o GROHE Euphoria SmartControl >>

System prysznicowy kontra osobiste wymagania

Jedni potrzebują solidnego zastrzyku witalności, inni wręcz przeciwnie – preferują spokojny strumień, który delikatnie pobudzi ich do działania. Pierwsi cenią chłodną kaskadę przypominającą letni deszczyk, drudzy wolą podkręcić temperaturę i rozgrzać ciało gorącą lawiną kropel. Pod prysznicem to my przejmujemy stery, tworząc warunki do idealnej kąpieli, dlatego eksperci GROHE opracowali intuicyjną technologię GROHESmartControl, która w łatwy sposób pozwala regulować wszystkie parametry wody – od jej natężenia, po wysokość temperatury, rodzaj kaskady czy źródło wypływu, którym może być albo obszerna deszczownica, prysznic ręczny, albo obydwa elementy jednocześnie. Wystarczy tylko użyć odpowiednich przycisków!

kobieta po kąpieli pod prysznicem, kobieta w szlafroku, nowoczesny prysznic, kwadratowa deszczownica

System natryskowy GROHE to rozwiązania dostosowane do różnorodnych oczekiwań. Model Euphoria SmartControl 310 – za pomocą przełącznika na baterii – całkowicie podporządkowuje się wymaganiom każdego użytkownika. Innowacyjny sposób obsługi działa na zasadzie „wciśnij, przekręć, wciśnij”. Pierwsze naciśnięcie uruchamia wybrane źródło i rodzaj strumienia: miękki deszczyk kropel GROHE PureRain, intensywny GROHE ActiveRain lub prysznic ręczny. Przekręcając ten sam przycisk precyzyjnie definiujemy objętość przepływu wody, która obudzi wszystkie zmysły! Potem wystarczy tylko przełączyć źródło, albo nacisnąć przycisk ponownie, żeby zakończyć kąpiel. System, dzięki ceramicznej głowicy GROHE TurboStat przez cały czas utrzymuje pożądaną temperaturę, a także zapamiętuje preferowane ustawienia.

W wariancie EuphoriaSmartControl 260 możliwości personalizacji są jeszcze większe. Dzięki możliwości wyboru jednej z trzech stref natrysku za pomocą pokrętła umieszczonego na środku tarczy deszczownicy, kąpiel zamieni się w osobiste doświadczenie. Regulowana strefa natryskowa pozwala na przełączanie pomiędzy pełnym strumieniem Rain a pobudzającym Jet lub SmartRain – w zależności od tego, czy chcemy odprężyć ciało subtelną kaskadą kropel czy wziąć ożywczą kąpiel pod szerokim strumieniem wody.

nowoczesna bateria prysznicowa

Zestaw prysznicowy dostosowany do Twoich potrzeb

W budowaniu strefy prysznica liczy się niemal wszystko – od określonego rodzaju strumienia, po względy techniczne, związane z regulacją każdego elementu armatury. Mowa chociażby o dostosowaniu wysokości umocowania słuchawki ręcznej. Uchwyt na drążku w systemie GROHE Euphoria SmartControl pozwalana zmianę położenia prysznica ręcznego w zależności od tego, czy chcemy spłukać szampon, czy wolimy wziąć kąpiel bez moczenia włosów.

Wyżej? Niżej czy pod kątem? To my podejmujemy decyzję! Dużą swobodę w kreowaniu prywatnej strefy komfortu zapewnia również ramię deszczownicy, które obraca się w zakresie 180°. Dzięki temu, ustawimy ją dokładnie tak, jak chcemy i zagwarantujemy sobie maksymalną dawkę przyjemności oraz praktyczności.

kobieta regulująca wysokość prysznica, nowoczesna kabina prysznicowa, nowoczesny prysznic z deszczownicą

Prysznic pełen przyjemności, bez ograniczeń!

Do pełni szczęścia i personalizacji w przestrzeni kabiny potrzebna jest... bateria prysznicowa z termostatem! To symbol bezpiecznej, ekologicznej i relaksującej kąpieli, nie zagrożonej przez skoki ciśnienia, które powstają, gdy kilku domowników korzysta z wody w tym samym czasie. Możliwość ustawienia optymalnej i dostosowanej do własnych oczekiwań temperatury oraz utrzymanie jej na stałym poziomie eliminuje ryzyko wystąpienia oparzeń lub „szoku termicznego”, gdy woda z ciepłej i relaksującej zamienia się w lodowatą i niezbyt miłą dla skóry. Bateria termostatyczna zapamiętuje ustawienia, dzięki czemu nawet po chwilowym zamknięciu przepływu, nie musimy ponownie regulować parametrów, co pozwala kontynuować odprężającą kąpiel. W natynkowych systemach GROHE EuphoriaSmartControl zastosowano również technologię GROHE CoolTouch, czyli specjalne kanały izolujące, które zapobiegają nagrzewaniu się powierzchni baterii i sprawiają, że jest ona zawsze bezpieczna w dotyku.

Kiedyś konfiguracja strefy prysznica wydawała się czymś zupełnie nieosiągalnym. Dziś jednak, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, budowanie prywatnego centrum odprężenia jest kreatywną zabawą i sposobem na to, by nadawać kąpieli różnorodnego charakteru. To namiastka domowego spa, źródło porannej energii, centrum relaksu, spokojny rytuał, szybkie orzeźwienie, niepowtarzalne emocje, szalona euforia – prywatna definicja przyjemności z kaskadą wody w roli głównej. Każdego dnia inna lub codziennie taka sama.

>> GROHE <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze