Czego szukasz?
Zobacz także
Kominki Dimplex
Kominki Dimplex
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kominek gazowy – piękno, ciepło i wygoda w jednym. Poznaj innowacyjny sposób na magiczny klimat we wnętrzu!

Budowanie klimatu we wnętrzu jest sztuką – łączenia pasujących do siebie kolorów, dodawania dekoracyjnych elementów i odejmowania rzeczy, które mogą zaburzyć harmonię przestrzeni. To zabawa formą i próba stworzenia miejsca, w którym panuje atmosfera relaksu i odprężenia. Wśród tych aranżacyjnych narzędzi do kreowania klimatu wnętrza, znajduje się jedno szczególne rozwiązanie – kominek. Migoczący blask płomieni i ciepło otulające ciało nie potrzebują dodatkowych ozdób, bo to ogień odgrywa główną rolę w tym przytulnym spektaklu. Przy nim rozmowy stają się niezapomniane, chwile intymne, a gorące kakao i kieliszek czerwonego bardziej aromatyczne.

Ogień – choć okiełznany – nadal stanowi symbol tajemniczości. Tańcząc intrygująco za szybą kominka, wypełnia pomieszczenie mistyczną aurą. Sposoby, dzięki którym można było podziwiać wirujące języki ognia, zmieniały się na przestrzeni czasu. Przystosowywano je do coraz bardziej nowoczesnego spojrzenia na urządzanie wnętrz. Dziś tradycyjne paleniska wypierane są przez innowacyjne produkty, jak kominki gazowe marki Faber z linii MatriX, które nie wymagają gromadzenia opału czy wymiatania brudnego popiołu, pozostawiając domownikom pulę samych przyjemnych i estetycznych doznań. Przeczytajcie, dlaczego kominek gazowy to dobry pomysł!

Piękno, które podkreśla niepowtarzalną aranżację

Kominek gazowy to alternatywa, która daje możliwości aranżacji pomieszczenia zgodnie z osobistymi preferencjami. Nowoczesny design rozwiązań dostosuje się zarówno do przestrzeni zdominowanej przez współczesne wzory z surową cegłą na ścianie, jak i wystroju z klasycznym motywem drewna na podłodze oraz wszędobylską bielą. Kominek gazowy MatriX marki Faber jest produktem modułowym, który może być poddawany pełnej personalizacji, dopasowanej do stylistyki wnętrza, rozmieszczenia ścian i innych uwarunkowań architektonicznych.

Zestawienie instalacji odbywa się dokładnie tak, jak tego chcemy – bez żadnych kompromisów. Kominek MatriX jest dziełem sztuki użytkowej, w której samodzielnie możemy wybierać ramy obudowy, decydować o wyglądzie tylnej ściany, wykorzystaniu modułów świetlnych Symbio czy stosowaniu szkła antyrefleksyjnego. Dodatkowym atutem propozycji jest dostępność modeli nie tylko z szybą ulokowaną od frontu, lecz także wariantów narożnych czy trójstronnych, stwarzając tym samym jeszcze więcej aranżacyjnych kombinacji.

Możliwość wyboru elementów, które wpływają na wizualne zalety kominka gazowego, daje wolną rękę w kształtowaniu charakteru pomieszczenia. W klasycznym salonie możemy pominąć tradycyjne, murowane dekoracje oraz cegłę, które zazwyczaj tworzyły ramę paleniska, na rzecz harmonijnego wzoru nawiązującego do kolorystyki pokoju – bez charakterystycznych pilastrów i gzymsów odwracających uwagę od rozgrzanych polan drewna.

Podobnie w aranżacjach utrzymanych w minimalistycznym nurcie. Panoramiczny kształt kominka może być ozdobiony dyskretną obudową wtopioną w ścianę lub blokami z kamienia, dzięki czemu to wirujące płomyki przejmą rolę głównej atrakcji pomieszczenia i za sprawą gorących języków ognia przełamią ascetyczny wystrój. Takie rozwiązanie sprzyja projektowaniu opartemu na indywidualnych pomysłach!

Ciepło, które tworzy fascynujący klimat

Kominek gazowy to gwarancja doskonałego substytutu tradycyjnych płomieni. Autentyczność języków ognia i ciepło rozprzestrzeniające się po pomieszczeniu tworzą fascynujący klimat, pozwalają ogrzać się w chłodne, jesienne wieczory przy lekturze ulubionej książki i równie mocno intrygują, wirując za szybą. Rozwiązanie jest obsługiwane za pomocą pilota, którym można regulować intensywność płomienia – od delikatnie tlącego się, po imponujący, który pozwala w pełni rozsmakować się w mijającej chwili. Innowacyjność rozwiązań MatriX polega też na możliwości sterowania przy użyciu specjalnej bezpłatnej aplikacji ITC, dostępnej na smartfony lub tablety. To nowatorski pomocnik, który pozwala m.in. kontrolować bieżące parametry kominka. Jednym przyciskiem możemy zmniejszyć temperaturę, gdy jest za gorąco, skorzystać z termostatu czy funkcji ECO, która gwarantuje oszczędność zużycia nawet do 70%!

Wygoda, która pozwala cieszyć się blaskiem ognia

Instalacja kominka gazowego to także wygoda nieobarczona noszeniem drewna, wymiataniem popiołu czy mozolnymi czynnościami związanymi z rozpalaniem pierwszej iskry. Te elementy niekiedy skutecznie odwodzą miłośników ciepła od montażu paleniska, oddalając wizję romantycznych wieczorów czy chwil zatopionych w fabule kryminalnej lektury. Na ratunek fanom nastrojowego klimatu spieszą innowacyjne propozycje gazowe.

Rozwiązania Faber wymagają znacznie mniej obsługi, ponieważ w każdej chwili możemy uruchomić płomień, by niemal natychmiast cieszyć się przyjemnym ciepłem i widokiem rozgrzanych polan drewna. W trakcie działania urządzenia nie trzeba martwić się dokładaniem opału, a po jego wyłączeniu nie należy zawracać sobie głowy usuwaniem sadzy. To komfortowa – a przede wszystkim bezpieczna – recepta na wykreowanie przytulnych warunków we własnym domu.

Usiąść przy kominku i cieszyć się wirtuozerią tańczących płomieni. Samotnie, z lampką wina w ręku oraz grubym kocem na kolanach albo w towarzystwie bliskich osób opowiadać o minionym dniu i snuć plany na przyszłość. Te zwyczajne chwile przy blasku ognia nabierają magii, a wygoda i bezpieczeństwo – zapewnione przez rozwiązania gazowe – potęgują przyjemność, jaką dają innowacyjne urządzenia. Bez pośpiechu, bez przygotowań, bez obaw o konieczność sprzątania. We własnym rytmie, indywidualnym stylu – po prostu tak, jak chcemy!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności