Zlewozmywaki stalowe w nowoczesnej kuchni – zobacz, jak urządzić modną i wygodną strefę zmywania!

Nowoczesna kuchnia kojarzy się zwykle z minimalistyczną estetyką, która czyni z niej piękne i eleganckie wnętrze. W starannie urządzonej przestrzeni toczy się jednak codzienne życie pełne rodzinnych obiadów, spotkań z przyjaciółmi, pysznych potraw i… brudnych naczyń. Te każdego dnia przypomną nam o konieczności zastosowania w kuchni funkcjonalnych rozwiązań, które nie muszą jednak oznaczać rezygnacji z wysmakowanego, oszczędnego wystroju.

Jak zatem urządzić kuchenną strefę zmywania, która wpisze się w minimalistyczną stylistykę wnętrza i jednocześnie zapewni nam komfortowe użytkowanie? Odpowiedzią na współczesne potrzeby aranżujących kuchnię jest oferta marki DEANTE. We współpracy z producentem przedstawiamy wysokiej jakości zlewozmywaki stalowe, które zachwycą Was nowoczesnym designem i będą ułatwiać codzienne obowiązki przez długie lata!

zlewozmywak stalowy, zlewozmywak na równi z blatem, zlewozmywak w nowoczesnej kuchni, strefa zmywania

Zlewozmywaki stalowe z górnej półki: jakość i design

Materiał, z którego ma być wykonany zlewozmywak, wybierzmy w zgodzie z naszym gustem i stylem panującym w kuchni. W bardziej tradycyjnych wnętrzach dobrze wyglądają zlewozmywaki ceramiczne lub granitowe, które podkreślają przytulność kuchni swoim ciepłym, naturalnym charakterem. W nowoczesnych przestrzeniach lepiej prezentują się zlewozmywaki stalowe o typowo chłodnej i minimalistycznej stylistyce. Chociaż są modne od lat, warto przyjrzeć się im na nowo z uwzględnieniem jakości zastosowanych materiałów. Na szczególną uwagę zasługują tu serie Prospero i Sinope. To ekskluzywna linia z oferty Deante produkowana ze szlachetnej stali austenitycznej, tj. o niskiej zawartości węgla, która gwarantuje nierdzewność. Obecność niklu nadaje zaś materiałowi elastyczność i chroni go przed zmianą barwy.

zlewozmywak stalowy, strefa zmywania

Trwałe, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia zlewozmywaki odznaczają się przy tym subtelnym designem, który doskonale wkomponuje się w charakter naszej kuchni. Piękno ukryte jest tu w detalach – spójrzmy na szeroki, estetyczny odpływ z korkiem automatycznym i doceńmy precyzję geometrycznych kształtów. Dzięki montażowi typu flush mount możemy zainstalować zlewozmywak na tej samej płaszczyźnie, na której znajduje się blat. To idealne rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz, w których wszystko jest starannie dopasowane.

zlewozmywak stalowy, nowoczesny zlewozmywak, nowoczesna strefa zmywania

Tak zaaranżowaną strefę zmywania łatwiej też utrzymać w czystości, a dzięki właściwościom antyseptycznym materiału rozwój wywołujących choroby drobnoustrojów jest znacznie utrudniony. Nowoczesny design zlewozmywaków Prospero i Sinope podkreśla natomiast satynowe wykończenie, które doda wnętrzu jeszcze więcej elegancji. Dla pełnego efektu dobierzmy stojącą, prostokątną baterię o futurystycznym kształcie albo tę praktyczną, z wyciąganą wylewką. Idealna strefa zmywania gotowa!

strefa zmywania, zlewozmywak stalowy, nowoczesny zlewozmywak
Zobacz wszystkie zlewozmywaki stalowe marki DEANTE >>

Stal i granit, czyli połączenie idealne!

Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa, którzy cenią sobie jednak naturalne inspiracje, nie są skazani na samą stal. Jej idealnym towarzyszem jest równie szlachetny kamień, który przełamuje właściwy stali chłód. To granit, który jest głównym składnikiem zlewozmywaków z serii Prime wyposażonych w stalową komorę. Zlewozmywak dostępny w wykończeniu w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowy metalik, szary metalik i alabaster będzie pasował zarówno do kuchni utrzymanej w jasnej, jak i ciemniejszej tonacji.

czarny zlewozmywak, granitowy zlewozmywak, zlewozmywak ze stalową komora, nowoczesna strefa zmywania

Seria Prime czerpie to co, najlepsze z dwóch różnych materiałów, gwarantując piękny wystrój naszego wnętrza i komfort w strefie zmywania. Stal, z której wykonano dużą, funkcjonalną komorę ozdobioną szczotkowanym wykończeniem, to szlachetna, nierdzewna odmiana niechłonąca zapachów i niepodatna na uszkodzenia czy przebarwienia. Kompozyt złożony głównie z granitu jest zaś odporny na wszystkie niebezpieczeństwa, jakie możemy spotkać w kuchni: zarysowania, uderzenia, przebarwienia czy zmiany temperatury. Srebro dodane do mieszanki granitowej utrudnia rozwój bakterii. Ostre i eleganckie kształty oraz satynowa powierzchnia granitowego ociekacza czynią z naszej strefy zmywania prawdziwie piękny i nowoczesny zakątek.

Modny minimalizm nie jest ograniczeniem w aranżacji funkcjonalnego wnętrza. Dziś nie musimy się obawiać, że wyposażenie o cennych walorach praktycznych nie będzie pasować do wystroju kuchni. Producenci kuchennych kolekcji przejęli oszczędną stylistykę, tworząc wyposażenie o oryginalnym designie i używając najwyższej jakości materiałów. Tym samym strefa zmywania ze stalowym zlewozmywakiem w roli głównej może się stać zarówno komfortową, jak efektowną przestrzenią w naszej nowoczesnej kuchni.

>> DEANTE <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze