Targi Rzeczy Ładnych w Koneserze, 1-2 grudnia

Rekordowe 210 marek, wystawy i nowe przestrzenie do zwiedzenia - przedświąteczna edycja Targów Rzeczy Ładnych, która odbędzie się 1-2 grudnia w Centrum Koneser będzie największą ze wszystkich dotychczasowych. Wydarzeniu patronuje serwis Homebook.pl.

fot. Aleksandra Morawiak
fot. Aleksandra Morawiak

W weekend 1-2 grudnia kolejne święto polskiego designu. Targi Rzeczy Ładnych to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Warszawie. Zainteresowanie wystawców i odwiedzających tą edycją jest ogromne. Tym razem spośród 450 zgłoszeń marek i projektantów organizatorzy wybrali aż 210 najciekawszych, w tym aż 59 debiutów - marek, których publiczność TRŁ nie widziała nigdy wcześniej, m.in: borcas, VELT, Ilusi, RAW, PUNCA i NUDO design. Nie zabraknie również gwiazd wcześniejszych edycji nagradzanych na polskich i zagranicznych festiwalach, takich jak: Swallow’s Tail, Un’common, Tartaruga i wielu innych.

fot. Lazy Sundays
fot. Lazy Sundays

Po wrześniowym, świetnie przyjętym debiucie TRŁ w Centrum Koneser, organizatorzy idą krok do przodu. Po raz pierwszy Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w dwóch przestrzeniach naraz. W pierwszej, znanej z poprzedniej edycji targów „Laboratorium 2400” znajdą się strefy MEBLE, LAMPY, VINTAGE, TEKSTYLIA, PRINT i DZIECI. Druga przestrzeń to kolejny debiut - po raz pierwszy publiczność będzie mogła zobaczyć „Butelkownię” - piękną, jasną halę w kompleksie Centrum Koneser, która ma prawie 1000 metrów m kw. W tej przestrzeni zagoszczą dwie ogromnie popularne, szczególnie przed Świętami, strefy: CERAMIKA I SZKŁO oraz WELLNESS, w których zaprezentują się wszystkie najciekawsze polskie marki z tych dziedzin.

Plywood Lifestyle
Plywood Lifestyle
Plywood Lifestyle
Plywood Lifestyle

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie dla całych rodzin. Jak zwykle towarzyszą mu wystawy. Podczas tej edycji czeka wyjątkowa niespodzianka - organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci na wystawę „A KUKU” stworzoną przez Ewę Solarz dla Instytutu Adam Mickiewicza. Wystawę tworzą prace 15 ilustratorów, osobowości polskiej sceny graficznej. Prezentacji książek i wielkoformatowych postaci towarzyszą animacje. Na wystawie zobaczyć można prace takich rysowników jak: Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Igner-ska, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Ola Płocińska, Dawid Ryski, Piotr Socha czy Marianna Sztyma. Wystawa „A KUKU” była pokazywana wcześniej m.in. w Reykjaviku podczas festiwalu DesignMarch i w polskim pawilonie Astanie podczas Expo 2017 oraz na Gdynia Design Days. To debiut tej ekspozycji w Warszawie.

Studio m
Studio m

„Dziękujemy wszystkim markom i projektantom za zainteresowanie TRŁ. Tworząc listę wystawców, musimy dokonywać trudnych wyborów, ale trzymamy kciuki za wszystkich i wszystkim kibicujemy. Ci, którzy pokażą się 1-2 grudnia w Koneserze to ekstraliga. Ich projekty i produkty inspirują, zachwycają i oczarowują. Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać polski design tak szerokiej publiczności” - mówią organizatorzy targów, Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Uncommon
Uncommon

#TARGI RZECZY ŁADNYCH

1-2 grudnia (sobota i niedziela)

Godz. 11-19

Centrum Praskie Koneser

Laboratorium 2400 i Butelkownia

Wstęp: 10 zł

Dzieci do lat 12 bezpłatnie

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze