Baterie podtynkowe - fakty i mity. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Aranżacja łazienki nie oszczędza nam rozterek nie tylko przy wyborze elementów dekoracyjnych, jak płytki czy meble, ale i podstawowego wyposażenia. Armatura podtynkowa stała się ciekawą alternatywą dla tej tradycyjnej, natynkowej i zyskuje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnego designu i funkcjonalnych wnętrz dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Innowacyjne rozwiązania mają jednak też to do siebie, że krąży na ich temat sporo krzywdzących opinii, które wynikają zwykle z niewiedzy i nieuzasadnionych obaw przed radykalną zmianą w domowej aranżacji. We współpracy z marką GROHE obalamy najczęstsze mity związane z użytkowaniem baterii podtynkowych. Przedstawiamy także faktyczne korzyści płynące z wyboru tego rodzaju armatury, dzięki której codzienne korzystanie z łazienki będzie zawsze komfortowe!

baterie podtynkowe, system podtynkowy, element podtynkowy, system prysznicowy

Fakt: łatwy montaż baterii podtynkowej

Tych, którym bateria podtynkowa już na etapie montażu wydaje się skomplikowana i wymagająca, na wstępie uspokajamy: nie taki diabeł straszny, jak go malują! Uniwersalny element podtynkowy GROHE Rapido SmartBox można szybko i skutecznie zainstalować za pomocą zwykłego klucza lub klucza do rur. Zapomnijmy też o uciążliwym kuciu głębokich dziur w ścianie – potrzebne nam zaledwie 75 mm. Łatwiejszą instalację zapewnia też możliwość podłączenia aż do trzech wyjść wody i doprowadzenia jej od dołu. GROHE Rapido SmartBox świetnie sprawdzi się także przy montażu baterii zwykłej i termostatycznej. Jeden niezawodny system zastąpi w tej sytuacji dwa elementy podtynkowe!

bateria podtynkowa, deszczownica, system prysznicowy, prysznic

Mit: duża awaryjność baterii podtynkowych

Do baterii podtynkowych często zniechęca nas wizja rozkuwania ścian w przypadku awarii lub chęci zmiany aranżacji. To nie do końca tak wygląda. Po pierwsze, pamiętajmy, że armatura podtynkowa cechuje się wyjątkowo niską awaryjnością. Zabudowane elementy nie są narażone na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne, więc ryzyko wystąpienia usterki jest dużo mniejsze niż w bateriach natynkowych. Po drugie, w elemencie GROHE Rapido SmartBox mamy możliwość skorygowania błędów już po skończonym montażu bez konieczności wiercenia. Dzięki odpowiednim otworom w układzie funkcyjnym, zmienimy ustawienie rozety nawet o 6 stopni, by dopasować kąt nachylenia do płytek i ich spoin! Po trzecie, zewnętrzne, widoczne elementy możemy łatwo zmienić bez konieczności wymontowania SmartBoxa, kiedy tylko podpowie nam to nasz gust lub łazienkowe trendy aranżacyjne.

Fakt: uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie

Do GROHE Rapido SmartBox pasuje ponad 170 różnych elementów zewnętrznych! Nie ma więc obaw, że nie będziemy wiedzieli, jakie części zewnętrzne dopasować do elementu podtynkowego – wystarczy kierować się swoim gustem, stylem wystroju łazienki i potrzebami jej użytkowników. Z elementem podtynkowym będzie kompatybilna zarówno prosta bateria jednouchwytowa, jak i bateria termostatyczna wannowa lub prysznicowa z dwoma pokrętłami. Wybierając system GROHE SmartControl, zamienimy zaś codzienny prysznic w niezapomniane doznanie. Dzięki systemowi wyposażonemu w dwa lub trzy pokrętła, każdym przyciskiem możemy regulować osobne wyjście wody. Umożliwia to włączenie np. deszczownicy i prysznica jednocześnie.

bateria podtynkowa, system podtynkowy, system prysznicowy, prysznic

Dzięki niewielkiej głębokości instalacji bateria podtynkowa pasuje też do każdego rodzaju ścian, nawet bardzo cienkich ścianek działowych. Możemy ją zatem zamontować gdzie i w jakich konfiguracjach chcemy, tworząc swój własny projekt, w skład którego będzie wchodzić np. system prysznicowy, deszczownica, wylewka czy dysze do masażu. Dla większej wygody baterię możemy zainstalować w dowolnej odległości od wylewki, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie.

Poznaj wszystkie kolekcje baterii GROHE >>

Mit: problemy z deszczownicą

Deszczownica pozwala na przyjemność kąpieli, jakiej nie zaznamy w żaden inny sposób. Masujący strumień wody czy miękki i orzeźwiający deszcz w zaciszu własnej łazienki to pokusa, do której zniechęcają nas jednak nieprzychylne opinie krążące wokół deszczownicy. Wielu z nas obawia się, że źle przeprowadzona instalacja sprawi, że woda z deszczownicy nie będzie płynąć wystarczająco intensywnie. Powiedzmy sobie zatem jasno: problem prawdopodobnie nie tkwi w montażu elementu podtynkowego, ale w niewłaściwej pielęgnacji samej deszczownicy, w której mogą osadzać się zanieczyszczenia. Na szczęście prysznice i deszczownice GROHE są wyposażone w technologię SpeedClean, która pozwala na szybkie usunięcie osadów wapiennych. Elastyczny materiał, z którego wykonane są dysze, wystarczy przetrzeć palcem, by wykruszyć i usunąć ewentualny kamień.

Jeśli natomiast niepokoi nas kapanie wody z deszczownicy po zakończonej kąpieli, to uspokajamy, że jest to całkowicie naturalne zjawisko. Woda pozostała w głowicy po odcięciu przepływu jest opróżniana wolniej i może kapać nawet przez ok. minutę. Jeśli chcemy skrócić ten czas, po skończeniu kąpieli możemy delikatnie potrząsnąć deszczownicą. Montaż deszczownicy z elementem podtynkowym to zdecydowanie dobry pomysł. Takie rozwiązanie zapewni nam wysoki komfort użytkowania i oszczędzi obaw o to, że będzie ona funkcjonować nieprawidłowo.

bateria podtynkowa, system prysznicowy, prysznic

Fakt: elegancki design i komfort użytkowania

Bateria podtynkowa idealnie wpisuje się w obowiązujące dziś minimalistyczne trendy – na zewnątrz pozostaje przecież tylko rozeta z elementami sterującymi i wylewka w przypadku baterii wannowej. Kształt baterii możemy zaś wybrać w zgodzie ze swoim gustem spośród szerokiej gamy możliwości. Okrągły lub kwadratowy SmartControl, prosta bateria jednouchwytowa czy bateria termostatyczna z dwoma pokrętłami w okrągłym lub kwadratowym kształcie – decyzja należy tylko do nas. Niezależnie od wybranej opcji zaoszczędzimy miejsce w łazienkowej przestrzeni i czas potrzebny na utrzymanie baterii w czystości.

system podtynkowy, bateria podtynkowa, prysznic

Mit: brak gwarancji na elementy podtynkowe

Elementy podtynkowe są obliczone na długoletnie użytkowanie. Pięć lat gwarancji GROHE obejmuje wszystkie produkty, które muszą być trwałe i najwyższej jakości. Na wybrane elementy podtynkowe gwarancja jest rozszerzona nawet do dziesięciu lat, bo niezawodność działania części zabudowanych w ścianie jest podstawową kwestią.

Uniwersalny system podtynkowy gwarantuje nam maksimum swobody przy aranżacji łazienkowego wnętrza. Ukrywając w ścianie część baterii, możemy stworzyć minimalistyczne wnętrze o spójnej estetyce, która sprzyja poczuciu harmonii i komfortu. Rozważając wybór baterii podtynkowej, nie warto dać się zwieść mitom o skomplikowanym montażu, bo instalacja GROHE Rapido SmartBox nie wymaga od nas wcześniejszego przygotowania i użycia specjalistycznych narzędzi. To, co możemy zyskać, decydując się na to rozwiązanie, jest zdecydowanie więcej warte niż bezpodstawne obawy.

>> GROHE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze