LETNIA WYPRZEDAŻ - czas start! Kupuj z rabatami 🔥
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Porta Drzwi
Porta Drzwi
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

O!Twórz Mieszkanie – jak zgłosić się do konkursu Porta? Oto kilka porad!

Dom to schronienie przed życiowymi burzami, źródło uśmiechów i centrum intymnych rozmów – jedyne miejsce na ziemi, gdzie czas biegnie nieco wolniej, a lampka czerwonego wina smakuje jeszcze lepiej. To szczęście, bezpieczeństwo, komoda pełna wspomnień, stolik przyniesiony ze strychu u babci, designerska kanapa i niebanalne dekoracje. Dom to domownicy i ich historia. Opowiedz ją, biorąc udział w akcji „O!Twórz Mieszkanie” z Porta Drzwi!

11 stycznia 2019 roku marka Porta Drzwi wraz z magazynem „Dobre Wnętrze”, portalami WP Dom i Homebook, a także serwisem Dzień Dobry TVN ogłosił akcję „O!Twórz Mieszkanie”, której celem jest znalezienie najpiękniejszego mieszkania w Polsce. Organizatorzy poszukują oryginalnych wnętrz, pomysłowych rozwiązań, niebanalnych ścieżek urządzania i funkcjonalności skrytej pod osłoną dobrego designu. W zwycięskich aranżacjach liczyć się będą jednak nie tylko estetyka i praktyczność, lecz przede wszystkim „dusza”. Co zrobić, żeby wygrać jedną z nagród? Jak się zgłosić, napisać ciekawą opowieść i wykonać zdjęcia? Oto kilka porad!

Daj się lepiej poznać

Mieszkanie tworzą ludzie, a więc wszystkie barwne połączenia i wnętrzarskie kompromisy będą – jak mawiała Coco Chanel – odzwierciedleniem ich duszy. Globtroter sięgnie po podróżnicze pamiątki, minimalista ograniczy paletę kolorów, a zwolenniczka klimatu retro wypełni pokój tysiącem bibelotów wyszperanych na pchlim targu. To dlatego, że piękne wnętrza wyrażają pasje domowników, w najmniejszym szczególe definiując, to kim są i czym się zajmują – zarówno zawodowo, jak i prywatnie. To nie tylko inspiracje zaczerpnięte z katalogów renomowanych producentów, próby odtworzenia zachwycających projektów czy podążanie za bieżącymi trendami. To przede wszystkim miejsca pełne osobistych detali, dopasowane do trybu życia mieszkańców, oddające ich osobowość i temperament.

Pasja oraz podejście do życia są znakomitymi doradcami w zakresie urządzania, dlatego jeśli mieszkasz nietuzinkowo, weź udział w akcji i wyraź siebie w formularzu zgłoszeniowym! Napisz kilka zdań o tym, co lubisz, czym się inspirujesz, z kim dzielisz wymarzone cztery kąty i co wspólnie z bliskimi robicie w wolnych chwilach. Opisz swoją miłość do zwierząt, jogi, górskiej wspinaczki, podróży, sportu albo innych ekscytujących przeżyć, które miały wpływ na wygląd mieszkania. Daj się poznać, by jeszcze lepiej zrozumieć niepowtarzalność wnętrz, które Cię otaczają!

Zainspiruj innych tym, jak mieszkasz

Każdy detal w mieszkaniu może przedstawiać nieprawdopodobną historię, mebel wiązać się z sentymentalnym wspomnieniem, a kolor ścian odzwierciedlać barwę „duszy”, bo wnętrza – zwłaszcza te oryginalne i urządzone z troską o najmniejszy szczegół – są lawiną inspirujących doświadczeń, którą przeżyli ich właściciele. Jak ciekawie opisać wystrój salonu, kuchni czy łazienki?

Warto zacząć od spraw technicznych, uwzględniając metraż pomieszczeń i ich liczbę, by potem przejść do czynników, które przesądziły o ich charakterze. Jeśli we wnętrzu dominuje określony trend, napisz, dlaczego akurat on tworzy klimat aranżacji. Być może to spuścizna po przemysłowym charakterze dzielnicy, zamiłowanie do porządku czy fascynacja starociami sprawiły, że salon przypomina oryginalny loft albo komnatę w stylu vintage. Co sprawiło, że w mieszkaniu czuć nutę eklektycznego szaleństwa, a sypialnię wypełnia ascetyczny spokój minimalizmu? Jaka wizja towarzyszyła podczas remontu i kto miał największy wpływ na ostateczny wygląd aranżacji?

Podziel się anegdotami, doświadczeniami i pasją, która wykreowała Twój azyl, bo akcja „O!Twórz Mieszkanie” to wyzwanie dla tych, którzy kochają design i żyją nietuzinkowo. Pamiętaj! Liczba znaków jest ograniczona – powinna wynosić minimum 400, a maksimum 1000.

Zrób dobre zdjęcia

Każdy uczestnik akcji na najpiękniejsze mieszkanie, organizowanej przez markę Porta Drzwi, powinien załączyć do formularza zgłoszeniowego nie mniej niż 5 i nie więcej niż 15 zdjęć zdjęć w formie plików o rozszerzeniu .jpg, .jpeg, .png o rozmiarze max do 10 MB. Fotografie nie muszą być ani profesjonalne, ani wykonane fachowym sprzętem – wystarczy, że oddadzą prawdziwy charakter wnętrza i podkreślą to, co w nim najciekawsze!

Jak je wykonać? Po pierwsze liczy się światło! We wszystkich poradnikach przeczytamy, że to światło naturalne będzie gwarantem doskonałej fotografii, jednak dla uzyskania oczekiwanego efektu, warto nieco poeksperymentować, wykonując kilka ujęć o różnych porach dnia. Jeśli zdjęcie ma podkreślać romantyczny, nieco intymny klimat w sypialnianej alkowie, być może lepiej, gdy przestrzeń otuli delikatny półmrok? Gdy z kolei chcemy spotęgować przestronność dużego pokoju dziennego, z pewnością egzamin celująco zdadzą promienie południowego słońca.

Jeśli pomieszczenia wydają nam się za ciemne, użyjmy dodatkowych lamp! Pamiętajmy, że różne temperatury barwowe mogą pomóc nam uzyskać rozmaite efekty, dlatego warto eksperymentować i sprawdzić, które światło najlepiej podkreśli klimat pomieszczenia – zimne białe czy może ciepłe żółte? Jeśli konieczne okaże się użycie lampy błyskowej, starajmy się nie kierować strumienia światła na przedmiot, który chcemy uwiecznić, a na jasne powierzchnie, które miękko rozproszą błysk.

Wyeksponuj to, co najpiękniejsze

Sztuka kadrowania to recepta na intrygujące i ciekawe zdjęcie! Najlepiej wyeksponować miejsca strategiczne i punkty, które przesądzają o nieprzeciętnym charakterze aranżacji. Żeby je odpowiednio uchwycić, warto wyjść poza schemat standardowego fotografowania na wprost. Ciekawe ujęcie można wykonać z góry, z dołu czy stojąc w rogu pokoju. Jeśli szukamy inspiracji, przejrzyjmy zdjęcia fachowców w magazynach, serwisach lub na blogach wnętrzarskich. Z pewnością już po kilku próbach uda nam się w podobny sposób wydobyć piękno własnej aranżacji!

Formularz akcji „O!Twórz Mieszkanie” dostępny jest na stronie www.otworzmieszkanie.pl. Należy w nim podać dane kontaktowe, opisać w kilku zdaniach siebie i domowników, scharakteryzować wystrój mieszkania, dołączyć od 5 do 15 zdjęć, a także zaakceptować regulamin i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 lutego 2019 roku – a więc do dzieła: opowiedz swoją historię, pokazując, jak mieszkasz!


Inne artykuły w tej kategorii