Modne propozycje do łazienki, czyli przegląd trendów wnętrzarskich na 2019 rok

Wnętrza łazienek przechodzą ogromną rewolucję! Pomieszczenia zyskują funkcjonalne oblicze i służą nie tylko higienie. W głębokiej wannie czytamy książkę, popijając lampkę wina, przy aromacie świec urządzamy wieczór spa i korzystamy z chwil prywatności, relaksując się w deszczu kropel pod prysznicem. Wszystko to okraszone jest designem zgodnym z bieżącymi trendami. Ceramika również jest im podporządkowana! Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Zobaczcie modne propozycje marki RAVAK.

Cienkościenna ceramika gwarantem stylu

W tym roku w świecie sanitarnym zapanowała moda na motyw cienkiej linii, widoczny zwłaszcza w segmencie umywalek. To zasługa geometrycznych i minimalistycznych inspiracji, które na przestrzeni wielu lat stawały się trendem o niesłabnącej sile. Modele Slim wyróżniają się precyzyjnym kształtem, który definiuje charakter wnętrza jako nowoczesny. Propozycje przekonują do siebie połączeniem elegancji ze szczyptą surowości i dozą klasyki. To już nie tylko praktyczny element pomieszczenia, ale również ciekawa dekoracja, która dzięki innowacyjnej technologii produkcji gwarantuje zarówno niebanalny wygląd, jak i wysokie walory użytkowe.

Odzwierciedleniem bieżących trendów w ofercie marki RAVAKumywalki ceramiczne Ceramic Slim O oraz Ceramic Slim R. Modele z krawędzią o grubości 2 mm są wytrzymałe na codzienną eksploatację oraz odporne na uszkodzenia. Ich funkcjonalność idzie w parze z designem, czyli modną zaokrągloną sylwetką, która sprawdzi się zarówno w łazience pełnej przytulności oraz organicznych akcentów, jak i miejscu o bardziej ascetycznym wykończeniu. Owalne kontury i gładkie ranty ocieplają wizerunek przestrzeni oraz łagodzą ostre kąty, przez co wystrój zyskuje lekkości. Krótko mówiąc, rok 2019 to koniec z przytłaczającymi motywami i masywnymi przedmiotami!

Zobacz wszystkie umywalki Ceramic Slim >>

Stawiamy na... blat!

Współczesne pomieszczenia są esencją prostoty i harmonii. Królują w nich jasne barwy, naturalne materiały i geometryczne formy. To trend, który utrzymuje się już od dłuższego czasu, a wraz z nim podąża moda na umywalki nablatowe – zarówno te standardowe o grubszych krawędziach, jak RAVAK Uni, czy nowoczesne warianty w wydaniu Slim: RAVAK Uni Slim, RAVAK Ceramic Slim O oraz RAVAK Ceramic Slim R. To niemal nieodzowny element wyposażenia łazienki w stylu minimalistycznym, skandynawskim, industrialnym, a nawet klasycznym. Modele ciekawie dopełniają wystrój, nie zajmują cennej przestrzeni oraz gwarantują wygodę korzystania, ponieważ znacznie wyższy rant nie powoduje rozchlapywania się wody, a co za tym idzie – sprzyja utrzymaniu czystości.

Stylowa misa to produkt, którego nie da się ukryć – wręcz przeciwnie, trzeba go należycie wyeksponować za pomocą blatu, na którym odłożymy pastę do zębów albo poukładamy kosmetyki niezbędne podczas makijażu. W tej kategorii królować będą dwa kierunki. Pierwszy mówi o pełnej ascezie i podporządkowaniu się regułom dekoracyjnej oszczędności z paletą barw podstawowych na czele oraz białym lakierowanym blatem – jednej z opcji dedykowanej do umywalek Ceramic Slim. Wariant sprawdzi się w monochromatycznym wystroju, może być ciekawym kontrastem do ciemnego tła na ścianie, a także optycznie powiększy przestrzeń małej łazienki w bloku. Z kolei kolorystyczne wersje fornir orzech i dąb przyczynią się do stworzenia ciepłego wnętrza opanowanego przez motywy zaczerpnięte wprost z przyrody, które w tym roku także cieszą się dużą popularnością. To dobra baza do aranżacji łazienki soft-purystycznej, organicznej, skandynawskiej oraz klasycznej.

Wybierz wymarzoną umywalkę Uni lub Uni Slim >>

W pogoni za wnętrzarskimi nowinkami nie należy zapominać o jakości! Strefa mycia musi spełniać również wysokie wymagania użytkowe – to bowiem przestrzeń narażona na wilgoć, a nawet upadki mniejszych lub większych przedmiotów, które w porannym pośpiechu lecą nam z rąk. Powierzchnia podtrzymująca ceramiczną misę powinna być wytrzymała, a także musi wykazywać maksymalną odporność na działanie wody. RAVAK, aby sprostać tym oczekiwaniom, wykorzystuje innowacyjną technologię, polegającą na głębokiej impregnacji materiału, co powoduje, że rozwiązaniom nie są straszne trudne warunki panujące w łazience.

Praktycznie doskonała organizacja przestrzeni

Ergonomia także jest na czasie! Żeby zwiększyć praktyczność w strefie mycia, warto wybrać stylowe szafki podumywalkowe zamiast blatu. Meble SUD marki RAVAK to sposób na optymalne zagospodarowanie miejsca; gwarantują sporo powierzchni na akcesoria higieniczne, zapewniają czystość i ułatwiają utrzymanie porządku. To, co je wyróżnia, to wysoka jakość wykonania, głęboko impregnowany materiał oraz możliwość połączenia z umywalkami cienkościennymi i klasycznymi z linii Uni oraz Ceramic Slim. Zaokrąglone rogi szafek wraz z polerowanymi uchwytami dopasują się do subtelnych kształtów ceramiki, a dostępność czterech wariantów wykończenia (biały lakier, orzech, dąb lub satynowane drewno) i możliwość dowolnego umiejscowienia zarówno baterii, jak i umywalki pozwolą skomponować aranżację w zgodzie z osobistymi preferencjami.

Miska bezkołnierzowa, czyli estetyka i funkcjonalność w strefie WC

W kategorii toalet trendy już od kilku sezonów stawiają na estetykę i praktyczność. Sztandarowe kompakty powoli ustępują miejsca podwieszanym modelom WC, które ograniczają ilość niewidocznych zakamarków i – odsłaniając całą powierzchnię podłoża – optycznie powiększają przestrzeń, a także ułatwiają mycie podłogi. Sekret ich popularności kryje się jednak nie tylko w ciekawym kształcie oraz ukrytym w ścianie systemie mocowań. To innowacyjna bezkołnierzowa technologia sprawiła, że produkt, taki jak miska ceramiczna RAVAK Classic RimOff z powodzeniem wypiera klasyczne warianty.

Dowiedz się więcej o toaletach bezkorzeniowych Classic RimOff >>

Brak wewnętrznego kołnierza sprawia, że ceramika jest perfekcyjnie gładka, co redukuje możliwość osadzania się brudu i zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. Wpływa to na ograniczenie powstawania i rozprzestrzeniania się groźnych bakterii oraz wirusów, a tym samym pozwala na utrzymanie porządku w strefie toalety. Specjalny oszczędny system spłukiwania prowadzi niewielki strumień wody dokładnie po całym obwodzie powierzchni RAVAK Classic RimOff, pozostawiając toaletę higienicznie czystą oraz bezpieczną dla użytkowników. Dzięki temu łazienka jest perfekcyjnym zespoleniem formy i funkcji, czyli stanowi najlepszy przykład tego, jak urządzić modne wnętrze.

Trendy w łazience stawiają na spójność, harmonię i wizualną lekkość. Moda na design oraz funkcjonalność sprawiła, że rok 2019 będzie obfitował we wnętrza urządzone ze smakiem, praktyczne, ale i niepozbawione charakteru! Ich dopełnieniem będą stylowe umywalki stawiane na blacie, higieniczne miski WC bez kołnierza wewnętrznego czy meble o minimalistycznej budowie. Cienka linia ceramiki w połączeniu z prostotą i dekoracyjną oszczędnością wystroju spowoduje, że nawet z pozoru zwyczajna przestrzeń nabierze eleganckiego sznytu.

>> RAVAK <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze