Wybieraj ulubione produkty i nie płać za ich dostawę! 🤩
Cerrad
Cerrad
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Płytki na podłodze w salonie – czy warto? Zalety i przegląd najpopularniejszych wzorów


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cerrad.


Płytki to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do aranżacji podłóg. Choć do niedawna zarezerwowany był dla kuchni łazienek, to dziś dumnie wkracza na salony. Za sprawą doskonałych parametrów użytkowych, a także coraz szerszej gamy wzorniczej, płytki stają się wymarzonym sposobem na stworzenie pięknej podłogi w każdym wnętrzu. Z powodzeniem zastąpią podatne na uszkodzenia panele i niepraktyczne wykładziny dywanowe, wprowadzając do salonu powiew nowoczesnej świeżości inspirowanej drewnem, naturalnym kamieniem czy modnym betonem. Dlaczego warto postawić na płytki? Odpowiadamy!

Wytrzymałość przede wszystkim

Płytki podłogowe coraz śmielej wkraczają na salony, ponieważ ich wytrzymałość stała się cechą pożądaną! Pokój dzienny sprzyja rodzinnym spotkaniom, często łączony jest z kuchnią, wyposażony jest w kominek i niejednokrotnie wychodzi na taras – wbrew pozorom mogą to być czynniki zagrażające podłodze! Podłoga w okolicach drzwi szybciej się ściera, domownicy – przechodząc z ogrodu – przenoszą piasek, a przesuwane wciąż krzesła i fotele pozostawiają niezbyt atrakcyjne zarysowania. Zły stan nawierzchni spotęgować mogą też wesołe zabawy najmłodszych czy temperatura przy kominku, w którym trzaskają rozgrzane polana. Panele oraz parkiet nie zdadzą egzaminu w obliczu tych codziennych wyzwań. Pierwsze z czasem stracą na jakości i będą wymagały wymiany po zaledwie kilku latach, drugie z kolei muszą być poddawane cyklinowaniu i systematycznej impregnacji. W przypadku płytek żaden z tych problemów nie występuje!

Powierzchnia płytek jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wykazuje znacznie dłuższą żywotność niż panele, wykładziny czy parkiet. Rozwiązania oznaczone są klasami ścieralności (od PEI 1 do PEI 5), określającymi wytrzymałość na zarysowania i urazy. Im wyższy poziom wybierzemy, tym większą zyskamy pewność, że podłoga posłuży przez lata w nienaruszonym stanie bez konieczności przeprowadzania cyklicznych zabiegów pielęgnacyjnych. Materiał dodatkowo nie odkształca się pod wpływem wysokich temperatur, więc bez obaw można stosować go w pobliżu kominka, a dzięki temu, że jest odporny na wilgoć i mróz może być zastosowany jako „łącznik” między tarasem, pokojem dziennym i kuchnią.

Praktycznie... doskonałe!

Jeśli pod uwagę weźmiemy względy praktyczne, płytki podłogowe wyraźnie przewyższają popularne rozwiązania stosowane w salonie. Ich zasadniczą zaletą jest łatwość utrzymania czystości, bo arsenał środków i narzędzi używanych do sprzątania kurczy się jedynie do zwykłego mopa lub odkurzacza, wody i delikatnych detergentów czy domowych roztworów na bazie mydła lub octu. Nie ma tutaj mowy o drogich preparatach do impregnacji koniecznych w przypadku parkietu (co jest także korzystne z finansowego punktu widzenia!), systematycznym myciu podłogi oraz walki z sierścią i kurzem, które przylegają do powierzchni paneli.

Najlepsze dla „podłogówki”

Płytki podłogowe ceramiczne stanowią także jeden z najlepszych przewodników ciepła, więc dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Rozwiązania – w przeciwieństwie do niektórych gatunków drewna o wysokim współczynniku skurczu bądź paneli i wykładzin niedostosowanych do tzw. podłogówkinie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury i zachowują swój pierwotny wygląd przez cały czas eksploatacji. Stawiając na duet płytki – „podłogówka” można zapomnieć o chłodzie i cieszyć się przyjemnym odczuciem ciepła, podczas stąpania boso po podłodze. Aby dodać wnętrzu wizualnej przytulności, warto też sięgnąć po przyjemne w dotyku tekstylia, jak dywany czy miękkie poduchy i pledy na kanapie.

Cel: spójność i harmonia na otwartej przestrzeni

Moda na otwarte przestrzenie wiąże się z tym, że salon często łączony jest z kuchnią, jadalnią, korytarzem, a nawet ogrodem czy balkonem. Nie wszystkie materiały wykończeniowe sprawdzą się w trudnych warunkach, co niejednokrotnie koliduje z potrzebą stworzenia jednolitego wystroju. Tutaj na ratunek także przychodzą płytki podłogowe! Ich właściwości mrozoodporne i antypoślizgowe zagwarantują umiejętne przejście ze strefy wewnętrznej na zewnątrz, dzięki czemu taras będzie stanowił naturalne przedłużenie pokoju dziennego, a podłoga stanie się odporna na niskie temperatury, zanieczyszczenia i intensywną eksploatację. Stosując ten sam materiał w pomieszczeniach w domu, zyskamy z kolei stylistyczną harmonię i optycznie powiększymy powierzchnię, budując tym samym poczucie przestronności. Cel osiągnięty!

Tacoma steel
Cerrad

Tacoma steel

Tacoma silver
Cerrad

Tacoma silver

Tacoma white
Cerrad

Tacoma white

Tacoma sand
Cerrad

Tacoma sand

Inspirowane naturą

Płytki podłogowe sprawdzają się w codziennym użytkowaniu lepiej niż naturalne materiały, a przy tym idealnie odwzorowują ich barwy, fakturę oraz charakterystyczne rysunki drewna czy kamienia. Występują w obszernej gamie kolorów i formatów, dzięki czemu pozwalają na pełną swobodę stylistyczną. W zależności od potrzeb w ofercie sklepów znajdziemy rozwiązania w postaci modnych płytek wielkoformatowych lub prostokątnych płytek przypominających deski, które mogą być ułożone równolegle lub na wzór jodełki, czyli popularnego motywu chevron. To propozycje, które w równym stopniu, co prawdziwe alternatywy zachwycą strukturą betonu, nieregularnym rysunkiem dębu lub orzecha, a także w najdrobniejszym szczególe oddadzą piękno marmuru czy granitu. Jak je wykorzystać?

• Drewno górą!

Rozwiązania imitujące wygląd szlachetnych gatunków drzew wizualnie ocieplają pomieszczenie i świetnie korespondują z domowym, przytulnym charakterem aranżacji. Bielone oraz złociste warianty drewnopodobne rozświetlą pomieszczenie, podkreślając tym samym wystrój inspirowany Skandynawią, Prowansją czy nurtem nowoczesnym. To jeden z najbezpieczniejszych wyborów, ponieważ można go używać zarówno w obecności chłodnej bieli, stłumionych szarości oraz pasteli, jak i bardziej śmiałych kompozycji, na których czele stoi butelkowa zieleń, granat czy mocny brąz.

Fuerta Honey
Cerrad

Fuerta Honey

Laroya Beige
Cerrad

Laroya Beige

Tonella brown
Cerrad

Tonella brown

Acero Bianco
Cerrad

Acero Bianco

Ciemne warianty – dobrane na zasadzie kontrastu z jasnym odcieniem na ścianach, zestawione z oryginalnym wzorem lub skonfrontowane z intensywną tonacją – sprawdzą się w aranżacjach eklektycznych, rustykalnych, vintage, kolonialnych i klasycznych. To również dobra baza dla minimalistycznego wystroju, skoncentrowanego wokół geometrycznych kształtów mebli oraz umiarkowanym wykorzystaniu dodatków. Nieregularne usłojenie i sęki przejmą rolę dekoracji, a jednocześnie ocieplą ten – wydawać by się mogło – ascetyczny wystrój.

• Wszystkie oblicza kamienia

Płytki oddające wygląd kamienia można wykorzystać w typowo modernistycznych przestrzeniach. To doskonałe tło dla industrialnego wystroju, w którym dominują chłodne barwy oraz metaliczne akcesoria. Uniwersalne szarości mogą również stać się świetnym uzupełnieniem projektów utrzymanych w stylu minimalistycznym. Z kolei płytki inspirowane modnym marmurem idealnie uzupełnią aranżację salonu w stylu glamour. Taka podłoga będzie prezentowała się niezwykle elegancko i nowocześnie, a designerski klimat przestrzeni podkreślą dodatki w kolorze złota lub miedzi.

• Beton w roli głównej

Od kilku sezonów to właśnie beton jest jednym najpopularniejszych materiałów używanych w aranżacji wnętrz. Płytki inspirowane jego wyglądem to wygodny sposób na wprowadzenie betonu do każdego wnętrza, również do salonu. Ze względu na swoje surowe wykończenie mogą stać się podstawą do stworzenia klimatycznego loftu, w którym towarzyszyć im będzie klasyczna cegła, drewno i metal. Neutralna kolorystyka sprawia, że równie wspaniale odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych, których wystrój oparty jest o proste i minimalistyczne rozwiązania. Mimo bardzo charakterystycznego wzornictwa, płytki imitujące beton są bardzo wszechstronne, a to, jak zaprezentują się finalnie, zależy w dużej mierze od dobranych do nich dodatków.

Czy płytki na podłodze w salonie to dobry pomysł? Oczywiście! Spójrzmy tylko, ile mają zalet: są praktyczne i wytrzymałe, nie wymagają impregnacji, można położyć je w każdym pomieszczeniu, doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym, a przy tym perfekcyjnie odwzorowują wzory i faktury materiałów takich jak drewno, kamień czy beton. Wybierając płytki, nie musimy iść na żaden kompromis, możemy ułożyć je tam, gdzie chcemy i wybrać dokładnie taki wzór, o jakim zawsze marzyliśmy. To gwarancja satysfakcji, komfort użytkowania i wspaniały wygląd podłogi przez wiele lat!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cerrad.



Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Urządź się w harmonii ze… sobą – czyli najgorętszy trend wnętrzarski na targach Cersaie!

Urządź się w harmonii ze… sobą – czyli najgorętszy trend wnętrzarski na targach Cersaie!

Sponsorowane Gres tarasowy to najprostszy sposób na trwałą nawierzchnię. Montaż jest łatwiejszy niż myślisz!

Gres tarasowy to najprostszy sposób na trwałą nawierzchnię. Montaż jest łatwiejszy niż myślisz!

Sponsorowane Naturalny design w Twoim domu – zobacz 4 kolekcje płytek imitujących kamień, które Cię zachwycą

Naturalny design w Twoim domu – zobacz 4 kolekcje płytek imitujących kamień, które Cię zachwycą

Sponsorowane Polskie wzornictwo docenione na świecie – Cerrad z 3 nagrodami w konkursie A’ Design Award

Polskie wzornictwo docenione na świecie – Cerrad z 3 nagrodami w konkursie A’ Design Award

Sponsorowane Poler, mat, lappato i satyna – wykończenia płytek gresowych bez tajemnic. Którą opcję wybrać?

Poler, mat, lappato i satyna – wykończenia płytek gresowych bez tajemnic. Którą opcję wybrać?

Sponsorowane Płytki drewnopodobne – zobacz najpiękniejsze propozycje do salonu, sypialni i łazienki

Płytki drewnopodobne – zobacz najpiękniejsze propozycje do salonu, sypialni i łazienki

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.